Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uprostřed tohoto týdne naskočí všichni účastníci WSM ligy zpět do zápasového kolotoče po jedenáctizápasové přestávce, kterou soutěž kvůli reprezentačním turnajům všech věkových kategorií druhá nejvyšší soutěže taktéž měla. Stejně jako soupeři jsou i prostějovští hokejisté nažhaveni na pokračování prvoligových bojů.

Prvním vystoupením Jestřábů po dlouhém volnu bude moravská bitva v rámci 22. kola na ledě VHK ROBE Vsetín, kde se hraje ve středu 15. listopadu od 17:30 hodin. Úvodní vzájemný střet obou nadcházejících protivníků během této sezóny přitom zůstává dodneška v živé paměti, neboť Hanáci v něm neustále ztráceli a teprve strhujícím závěrem otočili výsledek na konečných 5:4. Tím se vlastně nastartovali k lepším výkonům i vydatnějšímu bodovému sběru, zatímco Valaši coby nováček naopak spíš strádají. V průběžné tabulce jsou až předposlední třináctí se ziskem pouhých 21 bodů. „Na Lapač se moc těšíme, je to legendární zimák a vždycky na něm panuje skvělá atmosféra, v níž se výborně hraje. Uvidíme nebo spíš ucítíme, jak moc bude ve vzduchu vonět slivovice,“ zasmál se kapitán LHK Matouš Venkrbec. „Samozřejmě nás tam ale čeká hodně těžké utkání, protože soupeř je v pořadí dole a určitě bude chtít nastartovat vzestup nahoru. Navíc Vsetín vůbec nemá špatný tým, jen mu to zatím tolik nejde. A často prohrává těsně o gól v závěru, přesně jako u nás. Musíme být nachystaní na ostrý nástup domácích, kteří nám v letním přáteláku u nich nastříleli čtyři branky během první třetiny,“ zavzpomínal Venkrbec.
Na vlastním kluzišti se Jestřábi představí v sobotu 18. listopadu od 17:00 hodin, kdy přivítají Horáckou Slávii Třebíč. Na tohoto protivníka se jim poslední dobou daří, když první vzájemný duel aktuálního ročníku zvládli venku vítězně 3:1. A v minulé sezóně dokázali vyhrát všechny čtyři mače nad HS, postupně 3:2p, 2:1sn, 7:3 a 3:0. Dohromady elhákáčko uspělo nad tímto celkem z Vysočiny už šestkrát za sebou. Sedmý korálek na šňůrku bude chtít nyní přidat tím víc, že sok je s 28 nasbíranými body až jedenáctý. „Zvládat zápasy proti mančaftům, které jsou v tabulce pod námi, nutně potřebujeme. A doma dvojnásob. Proto věřím, že vyhlášené defenzivní pojetí Třebíče překonáme a našim fanouškům uděláme radost jak dobrým výkonem, tak vítězstvím,“ přál si kapitán ptačí letky.

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments