Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

 První polovina WSM ligy mužů ČR 2017/18 skončí třemi koly v rychlém sledu během tohoto týdne. A pro hokejisty Prostějova to bude hodně náročný trojboj, neboť v jeho rámci potkají dva nejsilnější celky soutěže.

Úvod by ale tak hrozivý být nemusel. Dnes od 18:00 hodin totiž Jestřábi nastoupí na ledě Ústí nad Labem, kterému se poslední dobou vůbec nedaří. Slovan prohrál už třikrát za sebou včetně debaklů 1:7 v Českých Budějovicích a 1:8 na Slavii Praha, dohromady podlehl pětkrát z uplynulých šesti střetnutí. A vinou toho klesl na desáté místo tabulky, má dvaatřicet bodů (o pět méně než LHK).
Pomyslný vrchol nejbližších dnů nastane prostějovským mužům ve středu 22. listopadu od 18.00 hodin, kdy se na vlastním kluzišti utkají s Karlovými Vary. Výběr HC Energie přitom až do letošního jara působil v extralize, kam se vehementně tlačí zpátky, zatím suverénně vede prvoligové pořadí se 49 nasbíranými body. Po reprezentační pauze skolil Slavii 6:2 i Havířov 6:4, za posledních šest mačů podlehl jen v Litoměřicích těsně 1:2. Jinak dominuje.
O nic lehčí to ptačí dravci určitě nebudou mít v sobotu 25. listopadu. To zajíždějí do Kladna na zimák dalšího velkého favorita soutěže, Rytíře vyzvou již od 16:00 hodin. Středočeši přitom jsou momentálně druzí se 45 body na kontě, ovšem nijak výbornou formou. Od poloviny října pravidelně střídají vítězství s porážkami, nicméně se stále drží v popředí a před sebou pořád mají jediný cíl: postup zpět mezi tuzemskou elitu.
„Já bych k těmto třem zápasům přidal ještě jeden z dalšího týdne, kterým bude derby v Přerově. Tohle dohromady se dá brát jako série čtyř hodně těžkých utkání, ve kterých se ukáže, jak na tom po reprezentační přestávce výkonnostně jsme. Něco jsme během ní potrénovali, ve Vsetíně se herně spíš hledali a proti Třebíči už to bylo velice dobré. Snad tenhle trend prodloužíme, abychom třeba i papírově silnější soupeře dokázali potrápit, možná přímo zaskočit. Pochopitelně chceme co nejvíc bodů,“ přál si kapitán elhákáčka Matouš Venkrbec. Jmenovitě ocenil skvělou momentální formu svých parťáků z první útočné formace, jež nyní nastupuje ve složení Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Jan Starý. „Všichni tři teď hrají výborně, klukům jednoznačně prospěl návrat Honzy Starého z Pardubic. Divoch jim to perfektně řídí, a jestli Tom Nouza udělal z posledních dvou střetnutí osm kanadských bodů, tak to je fakt paráda. On je asi na takový sběr občas zvyklý, ale pro nás obyčejné smrtelníky jde o něco mimo naše běžné schopnosti,“ řekl Venkrbec s úsměvem. A hned dodal: „Ať klukům fazóna vydrží co nejdéle, my ostatní se zkusíme v rámci možností přidat. A hlavně musíme jako celý mančaft dobře bránit, hrát zodpovědně dozadu.“
Vzájemné zápasy v této sezóně: Prostějov – Ústí nad Labem 3:2 PP, Karlovy Vary – Prostějov 6:3, Prostějov – Kladno 3:2 PP. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném