Dobré ráno, dnes je neděle 18.11.2018
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po jednom hráči na každém postu definitivně opustilo v uplynulém týdnu prostějovský hokejový soubor. Na Hané nebudou v ročníku 2018/2019 pokračovat brankář Dominik Groh, obránce Dušan Žovinec ani útočník Jan Rudovský, jehož přesun do jiného oddílu již byl delší čas na spadnutí. Nové smlouvy naopak s Jestřáby uzavřeli zadáci Ladislav Havlík a Ondřej Mikliš. Podepsáni jsou i další hráči, jejich jména však zatím nechtěl sportovní manažer Jiří Vykoukal odtajnit. A rýsuje se i vyřešení gólmanské dvojky, tu by měl na střídavé starty obsadit jeden z členů zatím blíže nespecifikovaného extraligového mužstva.

„Máme za sebou hektické období, podařilo se nám ale dopodepisovat smlouvy a nyní už očekáváme jen kosmetické úpravy. Teprve je ale povezu na svaz a musíme si počkat na jejich schválení, dokud to nebudeme mít potvrzené, nechci být konkrétnější,“ nechává si zatím někdejší mistr světa veškeré podrobnosti pro sebe.

Vykoukal poodhalil pouze situaci v brankovišti, které by i nadále mělo zůstat především hájemstvím Jakuba Neužila. „Navážeme spolupráci s jedním extraligovým celkem a Pardubice to nejsou. Byl nám nabídnut jeden hráč na patnáct zápasů, přesně to bychom potřebovali, aby si Kuba odpočinul. Trojkou pak bude teprve devatenáctiletý Kryštof Rochla, podobný typ jako Dominik, který je o rok starší. To by nám mohlo vyhovovat,“ přestavil stavitel týmu a současně hlavní kouč jestřábího mužstva. Již zmíněný Dominik Groh se rozhodl upřednostnit nabídku Ústí nad Labem, někdejší mládežnický reprezentant se s Prostějovem loučí bilancí deseti odchytaných zápasů, průměrem nad čtyři góly na zápas a úspěšností pod osmaosmdesát procent.
Jisté dále je, že v obraně by i dále měli patřit k pilířům Ladislav Havlík s Ondřejem Miklišem. „Znají prostředí a víme, co od sebe očekávat. Oba jsou důrazní, stále mají ambice, jsou pracovití, podporují útok. Ondra je sice ročníkem devadesát šest, má už ale za sebou čtyři pět sezón v první lize, Laďa má zkušenosti také z extraligy a na oba budeme hodně spoléhat,“ potěšilo Vykoukala.
Dvojnásobný světový šampion se naopak musí obejít bez Dušana Žovince. Pětadvacetiletý odchovanec Sparty nabízenou smlouvu neakceptoval a mohl by mít namířeno do Třince, v jehož „áčku“ se možná objeví i Jan Rudovský. Jeden z nejproduktivnějších Jestřábů posledního ročníku nově patří farmě z Frýdku-Místku.
Celkově zatím příprava běží podle plánu, hráči mají za sebou již dva týdny suché kondiční fáze a dalších osm před sebou. „Co jsem si nalajnoval, tak podle toho jedu a věřím, že hráči se také připravují podle plánů, přijdou třiadvacátého července kvalitně nachystání a budou tým posouvat výš a výš. Především oni sami musí chtít. Pak budeme mít celý měsíc na doladění kondice, taktiky a strategie,“ odtajnil předpokládané datum úvodního společného vstupu na čerstvě namraženou ledovou plochu. Do té doby se hodlá Vykoukal věnovat i absolvování několika seminářů, stejně tak pečlivě sleduje i právě probíhající světový šampionát v Dánsku. „Právě jedu Chválkovicemi, tak asi tušíte, jak to s mým přáním podívat se na světový šampionát dopadlo. (úsměv) Dívám se na televizi a dělám si poznámky, něco z toho možná použijeme,“ podotkl.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments