Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po jednom hráči na každém postu definitivně opustilo v uplynulém týdnu prostějovský hokejový soubor. Na Hané nebudou v ročníku 2018/2019 pokračovat brankář Dominik Groh, obránce Dušan Žovinec ani útočník Jan Rudovský, jehož přesun do jiného oddílu již byl delší čas na spadnutí. Nové smlouvy naopak s Jestřáby uzavřeli zadáci Ladislav Havlík a Ondřej Mikliš. Podepsáni jsou i další hráči, jejich jména však zatím nechtěl sportovní manažer Jiří Vykoukal odtajnit. A rýsuje se i vyřešení gólmanské dvojky, tu by měl na střídavé starty obsadit jeden z členů zatím blíže nespecifikovaného extraligového mužstva.

„Máme za sebou hektické období, podařilo se nám ale dopodepisovat smlouvy a nyní už očekáváme jen kosmetické úpravy. Teprve je ale povezu na svaz a musíme si počkat na jejich schválení, dokud to nebudeme mít potvrzené, nechci být konkrétnější,“ nechává si zatím někdejší mistr světa veškeré podrobnosti pro sebe.

Vykoukal poodhalil pouze situaci v brankovišti, které by i nadále mělo zůstat především hájemstvím Jakuba Neužila. „Navážeme spolupráci s jedním extraligovým celkem a Pardubice to nejsou. Byl nám nabídnut jeden hráč na patnáct zápasů, přesně to bychom potřebovali, aby si Kuba odpočinul. Trojkou pak bude teprve devatenáctiletý Kryštof Rochla, podobný typ jako Dominik, který je o rok starší. To by nám mohlo vyhovovat,“ přestavil stavitel týmu a současně hlavní kouč jestřábího mužstva. Již zmíněný Dominik Groh se rozhodl upřednostnit nabídku Ústí nad Labem, někdejší mládežnický reprezentant se s Prostějovem loučí bilancí deseti odchytaných zápasů, průměrem nad čtyři góly na zápas a úspěšností pod osmaosmdesát procent.
Jisté dále je, že v obraně by i dále měli patřit k pilířům Ladislav Havlík s Ondřejem Miklišem. „Znají prostředí a víme, co od sebe očekávat. Oba jsou důrazní, stále mají ambice, jsou pracovití, podporují útok. Ondra je sice ročníkem devadesát šest, má už ale za sebou čtyři pět sezón v první lize, Laďa má zkušenosti také z extraligy a na oba budeme hodně spoléhat,“ potěšilo Vykoukala.
Dvojnásobný světový šampion se naopak musí obejít bez Dušana Žovince. Pětadvacetiletý odchovanec Sparty nabízenou smlouvu neakceptoval a mohl by mít namířeno do Třince, v jehož „áčku“ se možná objeví i Jan Rudovský. Jeden z nejproduktivnějších Jestřábů posledního ročníku nově patří farmě z Frýdku-Místku.
Celkově zatím příprava běží podle plánu, hráči mají za sebou již dva týdny suché kondiční fáze a dalších osm před sebou. „Co jsem si nalajnoval, tak podle toho jedu a věřím, že hráči se také připravují podle plánů, přijdou třiadvacátého července kvalitně nachystání a budou tým posouvat výš a výš. Především oni sami musí chtít. Pak budeme mít celý měsíc na doladění kondice, taktiky a strategie,“ odtajnil předpokládané datum úvodního společného vstupu na čerstvě namraženou ledovou plochu. Do té doby se hodlá Vykoukal věnovat i absolvování několika seminářů, stejně tak pečlivě sleduje i právě probíhající světový šampionát v Dánsku. „Právě jedu Chválkovicemi, tak asi tušíte, jak to s mým přáním podívat se na světový šampionát dopadlo. (úsměv) Dívám se na televizi a dělám si poznámky, něco z toho možná použijeme,“ podotkl.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments