Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po jednom hráči na každém postu definitivně opustilo v uplynulém týdnu prostějovský hokejový soubor. Na Hané nebudou v ročníku 2018/2019 pokračovat brankář Dominik Groh, obránce Dušan Žovinec ani útočník Jan Rudovský, jehož přesun do jiného oddílu již byl delší čas na spadnutí. Nové smlouvy naopak s Jestřáby uzavřeli zadáci Ladislav Havlík a Ondřej Mikliš. Podepsáni jsou i další hráči, jejich jména však zatím nechtěl sportovní manažer Jiří Vykoukal odtajnit. A rýsuje se i vyřešení gólmanské dvojky, tu by měl na střídavé starty obsadit jeden z členů zatím blíže nespecifikovaného extraligového mužstva.

„Máme za sebou hektické období, podařilo se nám ale dopodepisovat smlouvy a nyní už očekáváme jen kosmetické úpravy. Teprve je ale povezu na svaz a musíme si počkat na jejich schválení, dokud to nebudeme mít potvrzené, nechci být konkrétnější,“ nechává si zatím někdejší mistr světa veškeré podrobnosti pro sebe.

Vykoukal poodhalil pouze situaci v brankovišti, které by i nadále mělo zůstat především hájemstvím Jakuba Neužila. „Navážeme spolupráci s jedním extraligovým celkem a Pardubice to nejsou. Byl nám nabídnut jeden hráč na patnáct zápasů, přesně to bychom potřebovali, aby si Kuba odpočinul. Trojkou pak bude teprve devatenáctiletý Kryštof Rochla, podobný typ jako Dominik, který je o rok starší. To by nám mohlo vyhovovat,“ přestavil stavitel týmu a současně hlavní kouč jestřábího mužstva. Již zmíněný Dominik Groh se rozhodl upřednostnit nabídku Ústí nad Labem, někdejší mládežnický reprezentant se s Prostějovem loučí bilancí deseti odchytaných zápasů, průměrem nad čtyři góly na zápas a úspěšností pod osmaosmdesát procent.
Jisté dále je, že v obraně by i dále měli patřit k pilířům Ladislav Havlík s Ondřejem Miklišem. „Znají prostředí a víme, co od sebe očekávat. Oba jsou důrazní, stále mají ambice, jsou pracovití, podporují útok. Ondra je sice ročníkem devadesát šest, má už ale za sebou čtyři pět sezón v první lize, Laďa má zkušenosti také z extraligy a na oba budeme hodně spoléhat,“ potěšilo Vykoukala.
Dvojnásobný světový šampion se naopak musí obejít bez Dušana Žovince. Pětadvacetiletý odchovanec Sparty nabízenou smlouvu neakceptoval a mohl by mít namířeno do Třince, v jehož „áčku“ se možná objeví i Jan Rudovský. Jeden z nejproduktivnějších Jestřábů posledního ročníku nově patří farmě z Frýdku-Místku.
Celkově zatím příprava běží podle plánu, hráči mají za sebou již dva týdny suché kondiční fáze a dalších osm před sebou. „Co jsem si nalajnoval, tak podle toho jedu a věřím, že hráči se také připravují podle plánů, přijdou třiadvacátého července kvalitně nachystání a budou tým posouvat výš a výš. Především oni sami musí chtít. Pak budeme mít celý měsíc na doladění kondice, taktiky a strategie,“ odtajnil předpokládané datum úvodního společného vstupu na čerstvě namraženou ledovou plochu. Do té doby se hodlá Vykoukal věnovat i absolvování několika seminářů, stejně tak pečlivě sleduje i právě probíhající světový šampionát v Dánsku. „Právě jedu Chválkovicemi, tak asi tušíte, jak to s mým přáním podívat se na světový šampionát dopadlo. (úsměv) Dívám se na televizi a dělám si poznámky, něco z toho možná použijeme,“ podotkl.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments