Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po jednom hráči na každém postu definitivně opustilo v uplynulém týdnu prostějovský hokejový soubor. Na Hané nebudou v ročníku 2018/2019 pokračovat brankář Dominik Groh, obránce Dušan Žovinec ani útočník Jan Rudovský, jehož přesun do jiného oddílu již byl delší čas na spadnutí. Nové smlouvy naopak s Jestřáby uzavřeli zadáci Ladislav Havlík a Ondřej Mikliš. Podepsáni jsou i další hráči, jejich jména však zatím nechtěl sportovní manažer Jiří Vykoukal odtajnit. A rýsuje se i vyřešení gólmanské dvojky, tu by měl na střídavé starty obsadit jeden z členů zatím blíže nespecifikovaného extraligového mužstva.

„Máme za sebou hektické období, podařilo se nám ale dopodepisovat smlouvy a nyní už očekáváme jen kosmetické úpravy. Teprve je ale povezu na svaz a musíme si počkat na jejich schválení, dokud to nebudeme mít potvrzené, nechci být konkrétnější,“ nechává si zatím někdejší mistr světa veškeré podrobnosti pro sebe.

Vykoukal poodhalil pouze situaci v brankovišti, které by i nadále mělo zůstat především hájemstvím Jakuba Neužila. „Navážeme spolupráci s jedním extraligovým celkem a Pardubice to nejsou. Byl nám nabídnut jeden hráč na patnáct zápasů, přesně to bychom potřebovali, aby si Kuba odpočinul. Trojkou pak bude teprve devatenáctiletý Kryštof Rochla, podobný typ jako Dominik, který je o rok starší. To by nám mohlo vyhovovat,“ přestavil stavitel týmu a současně hlavní kouč jestřábího mužstva. Již zmíněný Dominik Groh se rozhodl upřednostnit nabídku Ústí nad Labem, někdejší mládežnický reprezentant se s Prostějovem loučí bilancí deseti odchytaných zápasů, průměrem nad čtyři góly na zápas a úspěšností pod osmaosmdesát procent.
Jisté dále je, že v obraně by i dále měli patřit k pilířům Ladislav Havlík s Ondřejem Miklišem. „Znají prostředí a víme, co od sebe očekávat. Oba jsou důrazní, stále mají ambice, jsou pracovití, podporují útok. Ondra je sice ročníkem devadesát šest, má už ale za sebou čtyři pět sezón v první lize, Laďa má zkušenosti také z extraligy a na oba budeme hodně spoléhat,“ potěšilo Vykoukala.
Dvojnásobný světový šampion se naopak musí obejít bez Dušana Žovince. Pětadvacetiletý odchovanec Sparty nabízenou smlouvu neakceptoval a mohl by mít namířeno do Třince, v jehož „áčku“ se možná objeví i Jan Rudovský. Jeden z nejproduktivnějších Jestřábů posledního ročníku nově patří farmě z Frýdku-Místku.
Celkově zatím příprava běží podle plánu, hráči mají za sebou již dva týdny suché kondiční fáze a dalších osm před sebou. „Co jsem si nalajnoval, tak podle toho jedu a věřím, že hráči se také připravují podle plánů, přijdou třiadvacátého července kvalitně nachystání a budou tým posouvat výš a výš. Především oni sami musí chtít. Pak budeme mít celý měsíc na doladění kondice, taktiky a strategie,“ odtajnil předpokládané datum úvodního společného vstupu na čerstvě namraženou ledovou plochu. Do té doby se hodlá Vykoukal věnovat i absolvování několika seminářů, stejně tak pečlivě sleduje i právě probíhající světový šampionát v Dánsku. „Právě jedu Chválkovicemi, tak asi tušíte, jak to s mým přáním podívat se na světový šampionát dopadlo. (úsměv) Dívám se na televizi a dělám si poznámky, něco z toho možná použijeme,“ podotkl.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments