Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto
Mimo jiného na mezinárodní konfrontaci se před startem nového ročníku WSM ligy mohou těšit prostějovští fanoušic. Vedení jestřábího oddílu dojednalo celkem šest přípravných utkání a tým Jiřího Vykoukala se utká s dobře známou Horáckou Slavií Třebíč, účastníkem vyřazovacích bitev slovenské extraligy Novými Zámky a čerstvým vicemistrem polské nejvyšší soutěže GKS Katowicemi.
„Chtěli jsme se utkat s někým z české extraligy, Prostějov ale stále není pro soupeře takovým lákadlem a třeba Pardubice měly hodně nabitý harmonogram. Rozhodli jsme se tedy pro atraktivní soupeře ze zahraničí,“ představil trojici oponentů Jiří Vykoukal, sportovní manažer a současně hlavní kouč prostějovského mužstva.
První z celé šestice duelů by se měl odehrát v úterý 14. srpna, kdy na Hanou zavítá finalista polské první ligy z Katowic, jehož dres naposledy oblékali mimo jiné Martin Čakajík, Jakub Grof nebo Martin Vozdecký. „Tohoto soupeře pomohl domluvit Štefan Žigárdy, který v Polsku několik let chytal,“ poznamenal Vykoukal na adresu současného trenéra gólmanů, jenž se v dresu konkurenčního Tychy stal jednou mistrem, dvakrát vyhrál tamější pohár a třikrát skončil s mužstvem těsně pod vrcholem play-off.
Po odvetě na polské půdě se v Prostějově představí Nové Zámky, čtvrtfinalista posledního ročníku, kde mimo jiné naskakoval do sestavy i bývalý Jestřáb Patrik Husák. Následovat bude souboj na Vysočině, domácí odveta proti Horácké Slavii a ve čtvrtek 30. srpna i výjezd do Podunají. „S Novými Zámky jsme byli domluveni již loni a Třebíč je naším tradičním soupeřem. Pokud první liga začne na počátku září, je tento výčet konečný, kdyby se tak stalo o něco později, ještě bychom domlouvali jeden zápas,“ poznamenal šéf jestřábí střídačky.
Definitivní jasno by mělo padnout na aktivu první ligy, jenž přijde na řadu v pondělí 4. června. „Základní část bude mít nově šestapadesát zápasů, do konce října by se měla odehrát téměř polovina. Uvidíme, jak na tom budou kluci v srpnu, snad budou všichni v pořádku,“ upozornil dvojnásobný světový šampion na zběsilé tempo, které pravděpodobně nabere dlouhodobá soutěž. 

harmonogram přípravných střetnutí:
úterý 14. srpna LHK Jestřábi Prostějov - Tauron KH GKS Katowice
čtvrtek 16. srpna Tauron KH GKS Katowice - LHK Jestřábi Prostějov
úterý 21. srpna LHK Jestřábi Prostějov - HC Nové Zámky
čtvrtek 23. srpna SK HS Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov
úterý 28. srpna LHK Jestřábi Prostějov - SK HS Třebíč
čtvrtek 30. srpna HC Nové Zámky - LHK Jestřábi Prostějov

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments