Příjemnou noc, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dvě staronové tváře odtajnilo v uplynulých dnech vedení hokejových Jestřábů. Dres zdejšího oddílu budou i v následující sezóně oblékat obránce Alex Rašner a útočník Radek Prokeš, oba se upsali na další rok strávený na střední Moravě. Soupiska pro ročník 2018/2019 tak aktuálně čítá dva brankáře, s novicem Zdráhalem šest obránců a včetně Žálčíka rovných deset útočníků. K dalšímu rozšíření dojde opět v tomto týdnu.

„U zbývajícího beka pak buď budeme čekat do srpna, nebo ještě někdo přijde na zkoušku. Jednoho již delší dobu sleduji, loni byl zraněný,“ nechtěl být sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal příliš konkrétní, dokud nebudou všechny smlouvy řádně zaregistrovány na svazu. Následně přijde čas i pro angažování několika mladíků, věkové pravidlo totiž zůstalo v platnosti a tentokrát bude síť rozhozena mezi hráče narozené v posledním roce začínajícím jedničkou. „Až do Vánoc bude možné do utkání poslat sedmnáct hráčů ročníku 1998 a starších plus dva ročníku 1999 a mladší. A protože v Prostějově není juniorka, budeme to mít složitější a musíme se poohlédnout jinde. Něco máme rozjednáno, možná ale bude jasno až v srpnu,“ nebyl stavitel kádru příliš sdílný ani v tomto bodě.
V prostějovském dresu zůstává jednadvacetiletý vicemistr světa do osmnácti let Alex Rašner, jenž hokejově vyrůstal v Olomouci, aby následně nasbíral několik startů i v Havířově, Chomutově a Kadani i o rok starší rodák z Českého Krumlova Radek Prokeš, jenž se před pár lety téměř stal Sympaťákem WSM Ligy. V posledním ročníku sehrál Rašner na Hané dvacet zápasů v základní části s bilancí 4+4, dalších šest duelů zvládl v play-off. Prokeš stihl v součtu třicet utkání a v nich nasbíral tři góly, sedm asistencí a v bilanci plus/mínus skončil stejně jako jeho kolega na nule.
I nadále platí, že se tým připravuje pod vedením Davida Skřivánka, nebo svých vlastních kondičních trenérů, v závěru července před nástupem na led pak budou muset projít sérií testů, které odhalí, jak na tom jsou. Teprve v této fázi pořádně převezme otěže přípravy Vykoukal, jenž se nyní může věnovat jiným věcem, mimo jiné i absolvování dalších kurzů.
„Nedávno jsem se účastnil semináře na neurolingvistické programování, to mě hodně zajímalo. Každý v sobě máme více osobností, kladné i záporné, a jde o to, jak s hráči jednat a také jak sám sebe ukočírovat. Ještě mám v plánu dvě víkendovky a mimo to hledám i odbornou literaturu,“ podělil se dvojnásobný světový šampion.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments