Dobré ráno, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvě staronové tváře odtajnilo v uplynulých dnech vedení hokejových Jestřábů. Dres zdejšího oddílu budou i v následující sezóně oblékat obránce Alex Rašner a útočník Radek Prokeš, oba se upsali na další rok strávený na střední Moravě. Soupiska pro ročník 2018/2019 tak aktuálně čítá dva brankáře, s novicem Zdráhalem šest obránců a včetně Žálčíka rovných deset útočníků. K dalšímu rozšíření dojde opět v tomto týdnu.

„U zbývajícího beka pak buď budeme čekat do srpna, nebo ještě někdo přijde na zkoušku. Jednoho již delší dobu sleduji, loni byl zraněný,“ nechtěl být sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal příliš konkrétní, dokud nebudou všechny smlouvy řádně zaregistrovány na svazu. Následně přijde čas i pro angažování několika mladíků, věkové pravidlo totiž zůstalo v platnosti a tentokrát bude síť rozhozena mezi hráče narozené v posledním roce začínajícím jedničkou. „Až do Vánoc bude možné do utkání poslat sedmnáct hráčů ročníku 1998 a starších plus dva ročníku 1999 a mladší. A protože v Prostějově není juniorka, budeme to mít složitější a musíme se poohlédnout jinde. Něco máme rozjednáno, možná ale bude jasno až v srpnu,“ nebyl stavitel kádru příliš sdílný ani v tomto bodě.
V prostějovském dresu zůstává jednadvacetiletý vicemistr světa do osmnácti let Alex Rašner, jenž hokejově vyrůstal v Olomouci, aby následně nasbíral několik startů i v Havířově, Chomutově a Kadani i o rok starší rodák z Českého Krumlova Radek Prokeš, jenž se před pár lety téměř stal Sympaťákem WSM Ligy. V posledním ročníku sehrál Rašner na Hané dvacet zápasů v základní části s bilancí 4+4, dalších šest duelů zvládl v play-off. Prokeš stihl v součtu třicet utkání a v nich nasbíral tři góly, sedm asistencí a v bilanci plus/mínus skončil stejně jako jeho kolega na nule.
I nadále platí, že se tým připravuje pod vedením Davida Skřivánka, nebo svých vlastních kondičních trenérů, v závěru července před nástupem na led pak budou muset projít sérií testů, které odhalí, jak na tom jsou. Teprve v této fázi pořádně převezme otěže přípravy Vykoukal, jenž se nyní může věnovat jiným věcem, mimo jiné i absolvování dalších kurzů.
„Nedávno jsem se účastnil semináře na neurolingvistické programování, to mě hodně zajímalo. Každý v sobě máme více osobností, kladné i záporné, a jde o to, jak s hráči jednat a také jak sám sebe ukočírovat. Ještě mám v plánu dvě víkendovky a mimo to hledám i odbornou literaturu,“ podělil se dvojnásobný světový šampion.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments