Dobré dopoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dvě staronové tváře odtajnilo v uplynulých dnech vedení hokejových Jestřábů. Dres zdejšího oddílu budou i v následující sezóně oblékat obránce Alex Rašner a útočník Radek Prokeš, oba se upsali na další rok strávený na střední Moravě. Soupiska pro ročník 2018/2019 tak aktuálně čítá dva brankáře, s novicem Zdráhalem šest obránců a včetně Žálčíka rovných deset útočníků. K dalšímu rozšíření dojde opět v tomto týdnu.

„U zbývajícího beka pak buď budeme čekat do srpna, nebo ještě někdo přijde na zkoušku. Jednoho již delší dobu sleduji, loni byl zraněný,“ nechtěl být sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal příliš konkrétní, dokud nebudou všechny smlouvy řádně zaregistrovány na svazu. Následně přijde čas i pro angažování několika mladíků, věkové pravidlo totiž zůstalo v platnosti a tentokrát bude síť rozhozena mezi hráče narozené v posledním roce začínajícím jedničkou. „Až do Vánoc bude možné do utkání poslat sedmnáct hráčů ročníku 1998 a starších plus dva ročníku 1999 a mladší. A protože v Prostějově není juniorka, budeme to mít složitější a musíme se poohlédnout jinde. Něco máme rozjednáno, možná ale bude jasno až v srpnu,“ nebyl stavitel kádru příliš sdílný ani v tomto bodě.
V prostějovském dresu zůstává jednadvacetiletý vicemistr světa do osmnácti let Alex Rašner, jenž hokejově vyrůstal v Olomouci, aby následně nasbíral několik startů i v Havířově, Chomutově a Kadani i o rok starší rodák z Českého Krumlova Radek Prokeš, jenž se před pár lety téměř stal Sympaťákem WSM Ligy. V posledním ročníku sehrál Rašner na Hané dvacet zápasů v základní části s bilancí 4+4, dalších šest duelů zvládl v play-off. Prokeš stihl v součtu třicet utkání a v nich nasbíral tři góly, sedm asistencí a v bilanci plus/mínus skončil stejně jako jeho kolega na nule.
I nadále platí, že se tým připravuje pod vedením Davida Skřivánka, nebo svých vlastních kondičních trenérů, v závěru července před nástupem na led pak budou muset projít sérií testů, které odhalí, jak na tom jsou. Teprve v této fázi pořádně převezme otěže přípravy Vykoukal, jenž se nyní může věnovat jiným věcem, mimo jiné i absolvování dalších kurzů.
„Nedávno jsem se účastnil semináře na neurolingvistické programování, to mě hodně zajímalo. Každý v sobě máme více osobností, kladné i záporné, a jde o to, jak s hráči jednat a také jak sám sebe ukočírovat. Ještě mám v plánu dvě víkendovky a mimo to hledám i odbornou literaturu,“ podělil se dvojnásobný světový šampion.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments