Dobrý večer, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvě staronové tváře odtajnilo v uplynulých dnech vedení hokejových Jestřábů. Dres zdejšího oddílu budou i v následující sezóně oblékat obránce Alex Rašner a útočník Radek Prokeš, oba se upsali na další rok strávený na střední Moravě. Soupiska pro ročník 2018/2019 tak aktuálně čítá dva brankáře, s novicem Zdráhalem šest obránců a včetně Žálčíka rovných deset útočníků. K dalšímu rozšíření dojde opět v tomto týdnu.

„U zbývajícího beka pak buď budeme čekat do srpna, nebo ještě někdo přijde na zkoušku. Jednoho již delší dobu sleduji, loni byl zraněný,“ nechtěl být sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal příliš konkrétní, dokud nebudou všechny smlouvy řádně zaregistrovány na svazu. Následně přijde čas i pro angažování několika mladíků, věkové pravidlo totiž zůstalo v platnosti a tentokrát bude síť rozhozena mezi hráče narozené v posledním roce začínajícím jedničkou. „Až do Vánoc bude možné do utkání poslat sedmnáct hráčů ročníku 1998 a starších plus dva ročníku 1999 a mladší. A protože v Prostějově není juniorka, budeme to mít složitější a musíme se poohlédnout jinde. Něco máme rozjednáno, možná ale bude jasno až v srpnu,“ nebyl stavitel kádru příliš sdílný ani v tomto bodě.
V prostějovském dresu zůstává jednadvacetiletý vicemistr světa do osmnácti let Alex Rašner, jenž hokejově vyrůstal v Olomouci, aby následně nasbíral několik startů i v Havířově, Chomutově a Kadani i o rok starší rodák z Českého Krumlova Radek Prokeš, jenž se před pár lety téměř stal Sympaťákem WSM Ligy. V posledním ročníku sehrál Rašner na Hané dvacet zápasů v základní části s bilancí 4+4, dalších šest duelů zvládl v play-off. Prokeš stihl v součtu třicet utkání a v nich nasbíral tři góly, sedm asistencí a v bilanci plus/mínus skončil stejně jako jeho kolega na nule.
I nadále platí, že se tým připravuje pod vedením Davida Skřivánka, nebo svých vlastních kondičních trenérů, v závěru července před nástupem na led pak budou muset projít sérií testů, které odhalí, jak na tom jsou. Teprve v této fázi pořádně převezme otěže přípravy Vykoukal, jenž se nyní může věnovat jiným věcem, mimo jiné i absolvování dalších kurzů.
„Nedávno jsem se účastnil semináře na neurolingvistické programování, to mě hodně zajímalo. Každý v sobě máme více osobností, kladné i záporné, a jde o to, jak s hráči jednat a také jak sám sebe ukočírovat. Ještě mám v plánu dvě víkendovky a mimo to hledám i odbornou literaturu,“ podělil se dvojnásobný světový šampion.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments