Dobrý podvečer, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tak je to tady. Po sérii potvrzených jmen ze stávajícího kádru začínají přicházet i posily z cizích mužstev. Tou první se stal již nedávný jestřábí útočník Lukáš Žálčík, druhým potvrzeným jménem je zadák Jan Zdráhal. Oba strávili uplynulý ročník v tehdy ještě extraligové Jihlavě. A výčet nových tváří ještě není u konce, v nadcházejících dnech by měl na Hanou dorazit i jeden pro první ligu nadstandardní útočník.

Zadní řady prostějovského prvoligového družstva nedávno opustili Marek Drtina s Dušanem Žovincem, v útoku se uvolnilo místo po Janu Rudovském. Do pozice jednoho z tahounů tak byl angažován Lukáš Žálčík, který k Jestřábům přichází z Jihlavy. Šumperský odchovanec to již zkoušel v pražské Spartě, Berouně, Litoměřicích i Českých Budějovicích, odkud v ročníku 2016/2017 krátce hostoval na Hané a dosáhl tehdy téměř na bilanci jednoho bodu na zápas - dvaatřicet mačů znamenalo 14 branek a 13 asistencí. Naposledy nastřádal v dresu „vojáků“ včetně baráže na 60 střetnutí, ani jeho příspěvek ale k uhájení extraligy nestačil. „Lukáš je výborným bruslařem a přímočarým hráčem. Očekávám, že zvýšil svou odolnost v osobních soubojích, přenese si zkušenosti z extraligy, bude mít chuť po úspěchu a bude pro nás velkým přínosem,“ okomentoval novou posilu Jiří Vykoukal, sportovní manažer Jestřábů a trenér LHK Jestřábi.
Do přípravy se už zapojil o rok mladší spoluhráč Jan Zdráhal. Šestadvacetiletý rodák ze Dvora Králové má za sebou mládežnickou kariéru v Pardubicích, za něž sehrál také přes padesátku extraligových utkání a naskočil i do sedmi soubojů Champions Hockey League, mimo to hostoval i v prvoligových týmech Hradce Králové, Třebíče, Havlíčkova Brodu i Šumperku, aby se nakonec uchytil v kádru navrátilce do nejvyšší soutěže z Jihlavy. Za Duklu sehrál 48 utkání. „Stál jsem o něj dlouhodobě, už třetím rokem. Loni hrál extraligu, tak to nevyšlo, nyní by měl patřit k nejlepším obráncům v soutěži,“ věří Vykoukal.
A na cestě je i zatím neodtajněná hvězdná posila, od níž se očekává, že bude rozhodovat zápasy. „Jde o hráče kolem pětadvaceti let, kterého bereme právě na tuto pozici. Od posledních dvou tváří očekáváme, že nahradí Drtinu a Rudovského, vedli jsme s nimi pohovory v tomto duchu. Měli by to být rozdíloví hráči, máme opravdu obrovská očekávání a věříme, že budou ještě o trošku lepší než jejich předchůdci a pomůžou nám dostat se co nejdál,“ netají se lodivod prostějovského týmu.
V řešení stále zůstává pozice gólmanské dvojky a také setrvání Milana Švarce. „Čekáme, jaká bude finální podoba soupisky. Výkonný výbor sice schválil sedmnáct hráčů plus dva, věříme ale, že to aktiv první ligy změní a nebudeme muset mít nuceně žádného mladého plejera a bude to tedy devatenáct plus nula,“ přeje si stavitel prostějovského mužstva Jiří Vykoukal.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments