Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak je to tady. Po sérii potvrzených jmen ze stávajícího kádru začínají přicházet i posily z cizích mužstev. Tou první se stal již nedávný jestřábí útočník Lukáš Žálčík, druhým potvrzeným jménem je zadák Jan Zdráhal. Oba strávili uplynulý ročník v tehdy ještě extraligové Jihlavě. A výčet nových tváří ještě není u konce, v nadcházejících dnech by měl na Hanou dorazit i jeden pro první ligu nadstandardní útočník.

Zadní řady prostějovského prvoligového družstva nedávno opustili Marek Drtina s Dušanem Žovincem, v útoku se uvolnilo místo po Janu Rudovském. Do pozice jednoho z tahounů tak byl angažován Lukáš Žálčík, který k Jestřábům přichází z Jihlavy. Šumperský odchovanec to již zkoušel v pražské Spartě, Berouně, Litoměřicích i Českých Budějovicích, odkud v ročníku 2016/2017 krátce hostoval na Hané a dosáhl tehdy téměř na bilanci jednoho bodu na zápas - dvaatřicet mačů znamenalo 14 branek a 13 asistencí. Naposledy nastřádal v dresu „vojáků“ včetně baráže na 60 střetnutí, ani jeho příspěvek ale k uhájení extraligy nestačil. „Lukáš je výborným bruslařem a přímočarým hráčem. Očekávám, že zvýšil svou odolnost v osobních soubojích, přenese si zkušenosti z extraligy, bude mít chuť po úspěchu a bude pro nás velkým přínosem,“ okomentoval novou posilu Jiří Vykoukal, sportovní manažer Jestřábů a trenér LHK Jestřábi.
Do přípravy se už zapojil o rok mladší spoluhráč Jan Zdráhal. Šestadvacetiletý rodák ze Dvora Králové má za sebou mládežnickou kariéru v Pardubicích, za něž sehrál také přes padesátku extraligových utkání a naskočil i do sedmi soubojů Champions Hockey League, mimo to hostoval i v prvoligových týmech Hradce Králové, Třebíče, Havlíčkova Brodu i Šumperku, aby se nakonec uchytil v kádru navrátilce do nejvyšší soutěže z Jihlavy. Za Duklu sehrál 48 utkání. „Stál jsem o něj dlouhodobě, už třetím rokem. Loni hrál extraligu, tak to nevyšlo, nyní by měl patřit k nejlepším obráncům v soutěži,“ věří Vykoukal.
A na cestě je i zatím neodtajněná hvězdná posila, od níž se očekává, že bude rozhodovat zápasy. „Jde o hráče kolem pětadvaceti let, kterého bereme právě na tuto pozici. Od posledních dvou tváří očekáváme, že nahradí Drtinu a Rudovského, vedli jsme s nimi pohovory v tomto duchu. Měli by to být rozdíloví hráči, máme opravdu obrovská očekávání a věříme, že budou ještě o trošku lepší než jejich předchůdci a pomůžou nám dostat se co nejdál,“ netají se lodivod prostějovského týmu.
V řešení stále zůstává pozice gólmanské dvojky a také setrvání Milana Švarce. „Čekáme, jaká bude finální podoba soupisky. Výkonný výbor sice schválil sedmnáct hráčů plus dva, věříme ale, že to aktiv první ligy změní a nebudeme muset mít nuceně žádného mladého plejera a bude to tedy devatenáct plus nula,“ přeje si stavitel prostějovského mužstva Jiří Vykoukal.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments