Dobrý večer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tak je to tady. Po sérii potvrzených jmen ze stávajícího kádru začínají přicházet i posily z cizích mužstev. Tou první se stal již nedávný jestřábí útočník Lukáš Žálčík, druhým potvrzeným jménem je zadák Jan Zdráhal. Oba strávili uplynulý ročník v tehdy ještě extraligové Jihlavě. A výčet nových tváří ještě není u konce, v nadcházejících dnech by měl na Hanou dorazit i jeden pro první ligu nadstandardní útočník.

Zadní řady prostějovského prvoligového družstva nedávno opustili Marek Drtina s Dušanem Žovincem, v útoku se uvolnilo místo po Janu Rudovském. Do pozice jednoho z tahounů tak byl angažován Lukáš Žálčík, který k Jestřábům přichází z Jihlavy. Šumperský odchovanec to již zkoušel v pražské Spartě, Berouně, Litoměřicích i Českých Budějovicích, odkud v ročníku 2016/2017 krátce hostoval na Hané a dosáhl tehdy téměř na bilanci jednoho bodu na zápas - dvaatřicet mačů znamenalo 14 branek a 13 asistencí. Naposledy nastřádal v dresu „vojáků“ včetně baráže na 60 střetnutí, ani jeho příspěvek ale k uhájení extraligy nestačil. „Lukáš je výborným bruslařem a přímočarým hráčem. Očekávám, že zvýšil svou odolnost v osobních soubojích, přenese si zkušenosti z extraligy, bude mít chuť po úspěchu a bude pro nás velkým přínosem,“ okomentoval novou posilu Jiří Vykoukal, sportovní manažer Jestřábů a trenér LHK Jestřábi.
Do přípravy se už zapojil o rok mladší spoluhráč Jan Zdráhal. Šestadvacetiletý rodák ze Dvora Králové má za sebou mládežnickou kariéru v Pardubicích, za něž sehrál také přes padesátku extraligových utkání a naskočil i do sedmi soubojů Champions Hockey League, mimo to hostoval i v prvoligových týmech Hradce Králové, Třebíče, Havlíčkova Brodu i Šumperku, aby se nakonec uchytil v kádru navrátilce do nejvyšší soutěže z Jihlavy. Za Duklu sehrál 48 utkání. „Stál jsem o něj dlouhodobě, už třetím rokem. Loni hrál extraligu, tak to nevyšlo, nyní by měl patřit k nejlepším obráncům v soutěži,“ věří Vykoukal.
A na cestě je i zatím neodtajněná hvězdná posila, od níž se očekává, že bude rozhodovat zápasy. „Jde o hráče kolem pětadvaceti let, kterého bereme právě na tuto pozici. Od posledních dvou tváří očekáváme, že nahradí Drtinu a Rudovského, vedli jsme s nimi pohovory v tomto duchu. Měli by to být rozdíloví hráči, máme opravdu obrovská očekávání a věříme, že budou ještě o trošku lepší než jejich předchůdci a pomůžou nám dostat se co nejdál,“ netají se lodivod prostějovského týmu.
V řešení stále zůstává pozice gólmanské dvojky a také setrvání Milana Švarce. „Čekáme, jaká bude finální podoba soupisky. Výkonný výbor sice schválil sedmnáct hráčů plus dva, věříme ale, že to aktiv první ligy změní a nebudeme muset mít nuceně žádného mladého plejera a bude to tedy devatenáct plus nula,“ přeje si stavitel prostějovského mužstva Jiří Vykoukal.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments