Dobrý večer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už skoro měsíc trénují hráči všech věkových kategorií hokejového oddílu SK Prostějov 1913 na příští sezónu 2018/2019 v rámci letní přípravy. Ta je tedy v plném proudu a má intenzitu odpovídající tomu, aby veškeré týmy nového ambiciózního klubu v novém soutěžním ročníku uspěly.


Zmíněná příprava odstartovala v pondělí 14. května, maká se na různých místech. Kromě prostějovského zimního stadiónu včetně jeho posilovny také v areálech škol (venkovní plochy i tělocvičny RG a ZŠ města PV + ZŠ Melantrichova), na starém fotbalovém hřišti, v lesoparku Hloučela nebo dokonce v boxerském ringu DTJ Prostějov.
Vítaným zpestřením se stejně jako loni stalo i soustředění ve Ptenském Dvorku. „Ročníky 2009 a 2010 tam byly již od 11. do 13. května, starší a mladší žáci pak v termínu 18. až 20. května,“ prozradila členka výkonného výboru SK 1913 Martina Marková.
Samostatnou kapitolou je příprava brankářů. „Nejmenší gólmani z ročníků 2011 a 2010 trénují společně se svými družstvy. Pro brankáře ročníku 2009 i starší jsou ale určeny specializované tréninky každé pondělí a úterý od 16.00 hodin na ploše zimního stadiónu,“ informovali gólmanští koučové Dalibor Sedlář a Štefan Žigárdy.
Nesmírně důležitou skutečností je, že se podařilo vytvořit velmi kvalitní trenérské štáby u všech mládežnických týmů eskáčka. Už dříve jsme zveřejnili, že se do Prostějova vrátil uznávaný odborník a místní rodák Jaroslav Beck, aby vedl zdejší juniory a dorostence. Jak ovšem vypadá kompletní obsazení trenérů u jednotlivých mančaftů?
Junioři: Jaroslav Beck - Michal Janeček
Dorostenci: Michal Janeček - Jaroslav Beck
Starší žáci: Michal Janeček, Libor Miškovský a Martin Tománek
Mladší žáci: Filip Smejkal, Adam Wind, Pavel Kumstát a Radek Vrba
Ročník 2009: Filip Smejkal, Adam Wind, Simon Hejduk a Marek Černošek
Ročník 2010: Milan Sedlo, Jakub Krampol, David Krampol a Lukáš Duba
Ročník 2011: Martin Kužílek, Simon Hejduk, David Krampol a Otakar Kovář
Přípravka: Martin Kužílek, Lukáš Duba, Simon Hejduk, Otakar Kovář, Jakub Krampol, David Krampol, Jiří Brančík a Patrik Liška
Brankáři: Dalibor Sedlář a Štefan Žigárdy
Mezi uvedenými jmény lze najít řadu dalších známých koučů, jejichž kvality by měly zajistit plánovaný vzestup prostějovského mládežnického hokeje směrem do budoucna. „Snažíme se klukům zajistit po všech stránkách takové podmínky, aby šli hned v nejbližších letech postupně nahoru,“ uvedl člen výkonného výboru SK 1913 Marek Černošek, s nímž v příštím vydání Večerníku přineseme rozhovor.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments