Dobrý večer, dnes je úterý 22.1.2019
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nabitá zajímavými informacemi byla oficiální tisková konference, kterou hokejový oddíl LHK Jestřábi Prostějov uspořádal uplynulý pátek hodinu po poledni směrem k příští prvoligové sezóně 2018/2019.

Za hanácký klub zasedli před média generální manažer Jaroslav Luňák, sportovní manažer a hlavní trenér Jiří Vykoukal plus hráčské posily Marek Račuk s Lukášem Žálčíkem. Večerník shrnuje vše, co zaznělo z úst nejvyššího šéfa ptačí letky.

PODĚKOVÁNÍ MĚSTU I KRAJI
A SPOKOJENOST SE SEZÓNOU
„Hlavně je potřeba říct, že zdejší hokej stojí a padá s naším největším partnerem, kterým je statutární město Prostějov. Tomu bych chtěl proto hned v úvodu moc poděkovat za dosavadní spolupráci a pevně věřím, že bude stejně výborně i dál pokračovat. Podobně výrazným způsobem nám pomáhá také Olomoucký kraj, podpora těchto institucí je v současném sportu naprosto klíčová,“ zdůraznil Jaroslav Luňák zkraje svého úvodního slova.
„Pokud bych měl zhodnotit uplynulý soutěžní ročník, určitě byl nejkvalitnější ze všech pěti mých dosavadních let v prostějovském hokeji. Přesvědčivě jsme postoupili do play-off a ve čtvrtfinále dokonce hodně potrápili favorizované Kladno, které následně prošlo až do baráže o extraligu. Především domácí zápasy proti Rytířům se vydařily parádně a panovala při nich vynikající atmosféra díky našim skvělým fanouškům, kterým patří poděkování. A Kladno včetně ikony Jaromíra Jágra se bálo, jestli přes nás vůbec přeleze dál. Což beru jako pozitivní impuls, že cesta, po níž dlouhodobě jdeme, je správná,“ konstatoval Luňák spokojeně.

O ZTRÁTÁCH V HRÁČSKÉM KÁDRU
A ADEKVÁTNÍCH NÁHRADÁCH
„Co se týká nové sezóny, tak věřím, že bude zase aspoň trochu lepší, než ta minulá. (úsměv) Hráčský kádr jsme se snažili v rámci možností udržet pohromadě a nedělat v něm příliš mnoho změn, ale někteří jeho členové zkrátka nezůstali. Týká se to hlavně Honzy Rudovského, o jehož pokračování jsme měli zájem, ovšem nepovedlo se nám s ním domluvit. Podobně odešel i Dušan Žovinec, jenž týmu dost pomohl a stal se zde nezanedbatelným hráčem. Teď doufám, že se oběma bude dařit v Třinci, respektive ve Frýdku-Místku méně než dosud v Prostějově,“ řekl Luňák vtipně, načež představení nových posil i celého mužstva 2018/19 nechal na kouči Vykoukalovi (čtěte na jiném místě - pozn.red.).
Jakmile ten dané téma okomentoval, přidal Luňák jeden svůj postřeh. „Do soutěže půjdeme asi víceméně v takovém složení, jaké jsme aktuálně oznámili, tedy i s kvalitními posilami. Ještě pořád hledáme praváka do útoku a rovněž jednoho praváka do obrany, máme některé tipy. Po finanční stránce však pro nás jde zatím o nedosažitelná jména. Proto musíme sehnat peníze navíc, aby se dalo o takovém dalším posílení reálně diskutovat, případně jej uskutečnit,“ pravil boss elhákáčka.

ZÁKLADEM POSTUP DO PLAY-OFF,
VELKÁ TOUHA PO SEMIFINÁLE
„Směrem do příštího ročníku zůstávám optimistou a pevně věřím, že ve WSM lize budeme bojovat o přední příčky. Základním cílem je postoupit do play-off, kam se dostat není žádná sranda, neboť týmů s takovými ambicemi je v soutěži celá řada. Přesto za touhle metou jednoznačně půjdeme a já osobně moc toužím po tom, abychom pak konečně prolomili čtvrtfinálové brány průnikem do semifinále. Takové je moje přání,“ nepřekvapil Luňák známý vysokými ambicemi.
„Jsem přesvědčen, že aktuálně máme nejsilnější hráčský kádr v novodobé oddílové historii. Na druhou stranu není žádnou samozřejmostí - což známe i z vlastní dřívější zkušenosti - že kvalitní soupiska je automatickou zárukou dobrých výkonů i výsledků. Zároveň je potřeba, aby mančaft byl vhodně poskládaný, panovala v něm správná hierarchie, hráči vzali za své určené role a dohromady fungovali jako jedna společná parta táhnoucí stejným směrem. Tohle je asi ze všeho nejdůležitější,“ upozornil Luňák.
„Co se mi vůbec nelíbí, to je rozšiřování počtu účastníků první ligy. Prostějov byl od samotného počátku jasným a nejspíš jediným hlasitým odpůrcem uzavření soutěže bez sestupování a navíc s tím, že každý rok přibude jeden mančaft. Byli jsme kategoricky proti, bohužel marně. Stejně tak považuji za nesmyslné zrušení předkola play-off, vinou čehož teď polovině klubů WSM ligy končí sezóna už v polovině února,“ zkritizoval Luňák strategii Českého svazu ledního hokeje.

NEJASNOSTI KOLEM LICENCE
NA WSM LIGU JSOU VYŘEŠENÉ
„Vyjádřit bych se chtěl také k tématu vlastnictví prvoligové licence, které je v posledních letech vzhledem k různým peripetiím neustále diskutované. A nyní mohu říct, že tato záležitost je na devětadevadesát procent vyřešená. Od konce minulého roku jsem předsedou spolku, který předtím vedl pan Tomiga a který je momentálně v insolvenci. Tenhle můj vstup byl vyloženě účelový právě z důvodu, abych ochránil licenci na WSM ligu mužů vázanou na tomto spolku. Současný závěr veřejně prezentovaný na www.justice.cz i dalších podobných portálech je takový, že LHK Jestřábi Prostějov „A“-tým poskytne spolku peněžitý dar po dobu pěti let tak, aby byl za těch pět roků oddlužený. Tím pádem je insolvence spolku již pouhou formalitou, běží zmíněný režim postupného oddlužení a kapitola s panem Tomigou je tedy vyřešená, uzavřená. Nějaké malé škraloupky zůstaly jen ohledně mezičlánku v osobě pana Odstrčila, jenž určité věci vidí jinak a není s nimi spokojen. To však nic nemění na faktu, že veškeré dohady či nejasnosti týkající se licence jsou minulostí, neboť je vlastnictvím LHK Jestřábi spolek, v jehož čele jsem teď já a licence tudíž neskončí nikde jinde,“ shrnul aktuální stav k této problematice Jaroslav Luňák.

PO EKONOMICKÉ STRÁNCE
JE TO STÁLE TĚŽKÝ BOJ
Generální manažer se sympaticky nevyhýbal ani odpovědi na otázku ohledně ekonomické situace svého hokejového klubu. „Pereme se s tím jako všichni v současném sportu, není to samozřejmě vůbec jednoduché. Naštěstí jsme postupem času od mého vstupu do prostějovského hokeje před pěti lety navázali výbornou spolupráci se Statutárním městem Prostějov i Olomouckým krajem, navíc se nám daří získávat za partnery rovněž čím dál víc místních firem v čele s firmou Windmöller&Hölscher,“ pochvaluje si Luňák.
„Věřím, že všeobecná důvěra v opravdovost našich záměrů a cílů roste, proto jsme se mohli dostat na momentální roční rozpočet okolo pětadvaceti miliónů korun. Což není zrovna málo, byť někteří prvoligoví soupeři jsou na čtyřiceti nebo dokonce šedesáti miliónech. Ti jsou však svými možnostmi trochu jinde než my, na druhou stranu není zdaleka vše jen o penězích. Každopádně bojujeme ze všech sil, i když to není v poklidu ani jeden den. Baví nás to a chceme něco dokázat, přičemž stále platí ten jeden největší cíl, s nímž jsem do Prostějova přišel a který nechci znovu opakovat. (jde o postup do mužské extraligy - pozn. red.) Nevím, jestli se ho ale dožiju...,“ podotkl se smíchem šéf Jestřábů.

O DRUHÉ LEDOVÉ PLOŠE
I NOVÉM ZIMNÍM STADIÓNU
„Prostějovský hokej společnými silami posouváme postupnými krůčky výš a výš, ale nezbytností v tomto ohledu rozhodně je i zdejší zázemí. Proto mám radost, že na příští rok už je naplánováno zahájení výstavby druhé ledové plochy, která výrazně pomůže zlepšení tréninkových podmínek pro místní děti a mládež. Dalším logickým krokem by pak mělo být řešení stávající Víceúčelové haly-zimního stadiónu, u nějž předběžně existují dvě varianty: buď se zrekonstruuje, nebo zbourá a postaví nový. Osobně jsem zastáncem druhé možnosti, protože rekonstrukce je pořád jen rekonstrukce a pokud zdejší zimák má už teď nějakých padesát let, nepůjdou s ním dělat zázraky, hlavně co se týká střechy. Aby fanoušci měli standardní komfort odpovídající nárokům jednadvacátého století, bude potřeba vybudovat zimák nový, moderní na dalších padesát až sto let. O čemž se pokusím každého přesvědčit. Pohár chceme jednou zvedat nad hlavy v nějaké pořádné hale,“ zakončil páteční tiskovku velice optimisticky Jaroslav Luňák.

26 lhk sestava

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments