Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2019
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nabitá zajímavými informacemi byla oficiální tisková konference, kterou hokejový oddíl LHK Jestřábi Prostějov uspořádal uplynulý pátek hodinu po poledni směrem k příští prvoligové sezóně 2018/2019.

Za hanácký klub zasedli před média generální manažer Jaroslav Luňák, sportovní manažer a hlavní trenér Jiří Vykoukal plus hráčské posily Marek Račuk s Lukášem Žálčíkem. Večerník shrnuje vše, co zaznělo z úst nejvyššího šéfa ptačí letky.

PODĚKOVÁNÍ MĚSTU I KRAJI
A SPOKOJENOST SE SEZÓNOU
„Hlavně je potřeba říct, že zdejší hokej stojí a padá s naším největším partnerem, kterým je statutární město Prostějov. Tomu bych chtěl proto hned v úvodu moc poděkovat za dosavadní spolupráci a pevně věřím, že bude stejně výborně i dál pokračovat. Podobně výrazným způsobem nám pomáhá také Olomoucký kraj, podpora těchto institucí je v současném sportu naprosto klíčová,“ zdůraznil Jaroslav Luňák zkraje svého úvodního slova.
„Pokud bych měl zhodnotit uplynulý soutěžní ročník, určitě byl nejkvalitnější ze všech pěti mých dosavadních let v prostějovském hokeji. Přesvědčivě jsme postoupili do play-off a ve čtvrtfinále dokonce hodně potrápili favorizované Kladno, které následně prošlo až do baráže o extraligu. Především domácí zápasy proti Rytířům se vydařily parádně a panovala při nich vynikající atmosféra díky našim skvělým fanouškům, kterým patří poděkování. A Kladno včetně ikony Jaromíra Jágra se bálo, jestli přes nás vůbec přeleze dál. Což beru jako pozitivní impuls, že cesta, po níž dlouhodobě jdeme, je správná,“ konstatoval Luňák spokojeně.

O ZTRÁTÁCH V HRÁČSKÉM KÁDRU
A ADEKVÁTNÍCH NÁHRADÁCH
„Co se týká nové sezóny, tak věřím, že bude zase aspoň trochu lepší, než ta minulá. (úsměv) Hráčský kádr jsme se snažili v rámci možností udržet pohromadě a nedělat v něm příliš mnoho změn, ale někteří jeho členové zkrátka nezůstali. Týká se to hlavně Honzy Rudovského, o jehož pokračování jsme měli zájem, ovšem nepovedlo se nám s ním domluvit. Podobně odešel i Dušan Žovinec, jenž týmu dost pomohl a stal se zde nezanedbatelným hráčem. Teď doufám, že se oběma bude dařit v Třinci, respektive ve Frýdku-Místku méně než dosud v Prostějově,“ řekl Luňák vtipně, načež představení nových posil i celého mužstva 2018/19 nechal na kouči Vykoukalovi (čtěte na jiném místě - pozn.red.).
Jakmile ten dané téma okomentoval, přidal Luňák jeden svůj postřeh. „Do soutěže půjdeme asi víceméně v takovém složení, jaké jsme aktuálně oznámili, tedy i s kvalitními posilami. Ještě pořád hledáme praváka do útoku a rovněž jednoho praváka do obrany, máme některé tipy. Po finanční stránce však pro nás jde zatím o nedosažitelná jména. Proto musíme sehnat peníze navíc, aby se dalo o takovém dalším posílení reálně diskutovat, případně jej uskutečnit,“ pravil boss elhákáčka.

ZÁKLADEM POSTUP DO PLAY-OFF,
VELKÁ TOUHA PO SEMIFINÁLE
„Směrem do příštího ročníku zůstávám optimistou a pevně věřím, že ve WSM lize budeme bojovat o přední příčky. Základním cílem je postoupit do play-off, kam se dostat není žádná sranda, neboť týmů s takovými ambicemi je v soutěži celá řada. Přesto za touhle metou jednoznačně půjdeme a já osobně moc toužím po tom, abychom pak konečně prolomili čtvrtfinálové brány průnikem do semifinále. Takové je moje přání,“ nepřekvapil Luňák známý vysokými ambicemi.
„Jsem přesvědčen, že aktuálně máme nejsilnější hráčský kádr v novodobé oddílové historii. Na druhou stranu není žádnou samozřejmostí - což známe i z vlastní dřívější zkušenosti - že kvalitní soupiska je automatickou zárukou dobrých výkonů i výsledků. Zároveň je potřeba, aby mančaft byl vhodně poskládaný, panovala v něm správná hierarchie, hráči vzali za své určené role a dohromady fungovali jako jedna společná parta táhnoucí stejným směrem. Tohle je asi ze všeho nejdůležitější,“ upozornil Luňák.
„Co se mi vůbec nelíbí, to je rozšiřování počtu účastníků první ligy. Prostějov byl od samotného počátku jasným a nejspíš jediným hlasitým odpůrcem uzavření soutěže bez sestupování a navíc s tím, že každý rok přibude jeden mančaft. Byli jsme kategoricky proti, bohužel marně. Stejně tak považuji za nesmyslné zrušení předkola play-off, vinou čehož teď polovině klubů WSM ligy končí sezóna už v polovině února,“ zkritizoval Luňák strategii Českého svazu ledního hokeje.

NEJASNOSTI KOLEM LICENCE
NA WSM LIGU JSOU VYŘEŠENÉ
„Vyjádřit bych se chtěl také k tématu vlastnictví prvoligové licence, které je v posledních letech vzhledem k různým peripetiím neustále diskutované. A nyní mohu říct, že tato záležitost je na devětadevadesát procent vyřešená. Od konce minulého roku jsem předsedou spolku, který předtím vedl pan Tomiga a který je momentálně v insolvenci. Tenhle můj vstup byl vyloženě účelový právě z důvodu, abych ochránil licenci na WSM ligu mužů vázanou na tomto spolku. Současný závěr veřejně prezentovaný na www.justice.cz i dalších podobných portálech je takový, že LHK Jestřábi Prostějov „A“-tým poskytne spolku peněžitý dar po dobu pěti let tak, aby byl za těch pět roků oddlužený. Tím pádem je insolvence spolku již pouhou formalitou, běží zmíněný režim postupného oddlužení a kapitola s panem Tomigou je tedy vyřešená, uzavřená. Nějaké malé škraloupky zůstaly jen ohledně mezičlánku v osobě pana Odstrčila, jenž určité věci vidí jinak a není s nimi spokojen. To však nic nemění na faktu, že veškeré dohady či nejasnosti týkající se licence jsou minulostí, neboť je vlastnictvím LHK Jestřábi spolek, v jehož čele jsem teď já a licence tudíž neskončí nikde jinde,“ shrnul aktuální stav k této problematice Jaroslav Luňák.

PO EKONOMICKÉ STRÁNCE
JE TO STÁLE TĚŽKÝ BOJ
Generální manažer se sympaticky nevyhýbal ani odpovědi na otázku ohledně ekonomické situace svého hokejového klubu. „Pereme se s tím jako všichni v současném sportu, není to samozřejmě vůbec jednoduché. Naštěstí jsme postupem času od mého vstupu do prostějovského hokeje před pěti lety navázali výbornou spolupráci se Statutárním městem Prostějov i Olomouckým krajem, navíc se nám daří získávat za partnery rovněž čím dál víc místních firem v čele s firmou Windmöller&Hölscher,“ pochvaluje si Luňák.
„Věřím, že všeobecná důvěra v opravdovost našich záměrů a cílů roste, proto jsme se mohli dostat na momentální roční rozpočet okolo pětadvaceti miliónů korun. Což není zrovna málo, byť někteří prvoligoví soupeři jsou na čtyřiceti nebo dokonce šedesáti miliónech. Ti jsou však svými možnostmi trochu jinde než my, na druhou stranu není zdaleka vše jen o penězích. Každopádně bojujeme ze všech sil, i když to není v poklidu ani jeden den. Baví nás to a chceme něco dokázat, přičemž stále platí ten jeden největší cíl, s nímž jsem do Prostějova přišel a který nechci znovu opakovat. (jde o postup do mužské extraligy - pozn. red.) Nevím, jestli se ho ale dožiju...,“ podotkl se smíchem šéf Jestřábů.

O DRUHÉ LEDOVÉ PLOŠE
I NOVÉM ZIMNÍM STADIÓNU
„Prostějovský hokej společnými silami posouváme postupnými krůčky výš a výš, ale nezbytností v tomto ohledu rozhodně je i zdejší zázemí. Proto mám radost, že na příští rok už je naplánováno zahájení výstavby druhé ledové plochy, která výrazně pomůže zlepšení tréninkových podmínek pro místní děti a mládež. Dalším logickým krokem by pak mělo být řešení stávající Víceúčelové haly-zimního stadiónu, u nějž předběžně existují dvě varianty: buď se zrekonstruuje, nebo zbourá a postaví nový. Osobně jsem zastáncem druhé možnosti, protože rekonstrukce je pořád jen rekonstrukce a pokud zdejší zimák má už teď nějakých padesát let, nepůjdou s ním dělat zázraky, hlavně co se týká střechy. Aby fanoušci měli standardní komfort odpovídající nárokům jednadvacátého století, bude potřeba vybudovat zimák nový, moderní na dalších padesát až sto let. O čemž se pokusím každého přesvědčit. Pohár chceme jednou zvedat nad hlavy v nějaké pořádné hale,“ zakončil páteční tiskovku velice optimisticky Jaroslav Luňák.

26 lhk sestava

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments