Příjemnou noc, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Zajímavou přednášku měli možnost vyslechnout hokejoví trenéři, rodiče i další zájemci v úterý v prostorách hotelu Tennis Club. Členovi výkonného výboru hokejového oddílu SK Prostějov 1913 Marku Černoškovi se ve spolupráci s firmou SEDPO Sport&Education podařilo přivést odborníka nejen hokejového, ale i sportovního psychologa a motivačního kouče Mariana Jelínka.

Navýsost zajímavá přednáška trvala téměř půldruhé hodiny, takže už nezbyl čas na otázky a diskusi. Pořadatelé ovšem věří, že tato možnost se v dohledné budoucnosti ještě objeví.
A témata? Auditorium se třeba dozvědělo, proč dřívější doby nebyly pro výchovu „srdcařů“ lepší, ale prostě jiné. V současnosti je tzv. komfortní zóna pro každého sportovce nastavená příliš široce a člověku se z ní přirozeně nechce vystupovat, když nemusí. Na základě renomovaných evropských psychologů je třeba v současnosti třeba zavrhován skandinávský model výchovy, donedávna brán za vzor, který pouze přispěl k vytvoření generace „eurospratků“.
Každý trenér ví, že výkon jeho svěřenců je tvořený syntézou fyzické kondice, nastavení psychiky a snad i něčeho dalšího, obtížně definovatelného. A právě ono nastavení psychiky sportovce je to klíčové pro jeho výkon a v případě kolektivních sportů pro příspěvek hráče jeho týmu.
Marian Jelínek patří k těm přednášejícím, kteří mají přirozený dar zaujmout diváky. Proto byly přítomné výtisky jeho knihy „Neztraťte motivaci v době blahobytu“ rychle rozebrány. A zůstal čas i na neformální autogramiádu a individuální diskuse.

POSTŘEHY ORGANIZÁTORŮ
Marek Černošek, SK Prostějov 1913
Chtěl bych za náš klub všem poděkovat, hlavně Marianovi, že přijel. Předpokládám, že se to lidem líbilo. Jsem strašně rád, že se tato přednáška uskutečnila, a doufám, že to není naposledy, že se nám podaří Mariana jako osobnost do Prostějova zase přivést a seminář a přednášku ještě třeba rozšířit. Budu rád, když vnímání toho, co tady bylo dnes řečeno, rodiče pochopí a pochopí i to, že se snažíme o klub starat i jiným způsobem, než je materiální a tréninkový. Přednáška byla primárně pro náš klub, pro rodiče. Potom jsme se s Davidem Ohnutkem dohodli na tom, že to můžeme využít i pro trenéry a pro veřejnost. A tu myšlenku jsme tedy takovýmto způsobem rozšířili, aby Marianovy schopnosti vynikly nejen pro rodiče, ale i pro veřejnost, trenéry a širší zájemce.
David Ohnutek, SEDPO Sport&Education
Moje společnost se zabývá vzděláváním sportovců. Držíme si jednoduchou myšlenku: studuj, sportuj – sportuj, studuj. Chceme docílit toho modelu, který je nastaven v Kanadě, Americe nebo ve Skandinávii, kdy i při vrcholovém sportu se dá dosáhnout studijních výsledků. Marian právě mluvil o tom, že slavní sportovci končí mnohdy neslavně a podle mého názoru to má provázanost a souvislost se studiem. Je tady jednoduchá statistika, kdy minimálně pět hráčů z každého extraligového týmu má jen základní vzdělání, což je problém. Také děkuji všem a také chci navázat na to, že doufám, že to byla jedna z mnoha přednášek, že budeme pokračovat v tom, co nastavil Marian. A také se přidávám k myšlence, aby novinář napsal knihu o těch, co skončili s profesionálním sportem a o jejich osudech, protože moji společnost to živí a pracujeme s osudy lidí, kteří neumí uchopit život po kariéře. Jsou to nesmírně zajímavé a mnohdy smutné příběhy. Zároveň chci také říci, že tu nebylo jenom publikum rodičů hokejových dětí z Prostějova, ale přijeli sem trenéři plavání, házené, pedagogové ze Zlína, Šumperka, Olomouce a nesmírně je zaujala Marianova myšlenka, jeho desatero pochval, kterou bychom chtěli dál rozvíjet. A určitě, pokud budeme mít další přednášku ve Zlíně, v Olomouci, tak bychom na to velmi rádi navázali. Zároveň bychom rádi dali prostor pro otázky a diskusi. Byli jsme bohužel tlačeni časem, ale lidé jsou nesmírně zvědaví a zvídaví a mají spoustu otázek, takže příště chceme minimálně poslední půlhodinu ponechat pro otázky.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments