Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Foto: Facebook

Dovolená skončila. V pondělí třiadvacátého července se pro hokejisty Prostějova otevřou brány závěrečné části přípravy pro nový prvoligový ročník 2018/2019. Čtvrtfinalisté z poslední sezóny WSM ligy toužící po premiérovém postupu do semifinále v novodobých dějinách oddílu poprvé vstoupí na zbrusu nově uchlazenou ledovou plochu a po úvodním oťukávání a osahávání prostředí i výstroje nastane tvrdý dril, aby bylo mužstvo připraveno nejen na sobotu osmého září a úvodní duel proti Vsetínu, ale i na celý mnohaměsíční zápasový kolotoč, jehož základní část se uzavře na konci února příštího roku.

Už jen necelých sedm týdnů zbývá do chvíle, než Jestřábi vyjedou k prvnímu soutěžnímu duelu nového ročníku. Ještě než se tak stane, budou mít před sebou několik desítek tréninků na ledové ploše nebo v posilovně, toto letní období si zpestří i šesticí přípravných střetnutí, to premiérové proti polským Katovicím nastane již za tři týdny – v úterý čtrnáctého srpna.
„První tři dny budou spíše seznamovací, kluci si musí zase zvyknout na brusle. Čtvrtek a pátek už ale přitlačíme a další týden už pojedeme na plné obrátky,“ podotýká hlavní trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.
Všichni hráči by dle jeho informací měli být zdravotně v pořádku, současně také dvojnásobný mistr světa věří, že ani v době právě skončeného volna nezaháleli a nepojali několikatýdenní období až příliš odpočinkově.
„Všichni dostali doporučení od kondičního trenéra Davida Skřivánka, aby i volno pojali aktivně. A nepředpokládám, že by si po tři týdny jen váleli šunky, ale že budou připraveni, protože na ledě je čekají galeje a dril,“ nehodlá nic podcenit.
Ledovou část hodlá pojmout podobně jako v předešlých letech, coby velkou výhodu vnímá fakt, že v Prostějově většina hráčů působí již alespoň druhým rokem a může navázat na předešlé nacvičené akce.
„Myslím si, že jsme o něco lepší než loni, dostali jsme toho do hráčů víc a můžeme zapracovat na alternativním systému, který pak využijeme během sezóny. Hokej ale není věda a nejsem zastáncem žádných experimentů,“ hodlá vsadit na osvědčené postupy.
Včetně někdejších Jestřábů Petra Haluzy či Radka Meidla, kteří se připravují na své angažmá v jiných oddílech, počítá Vykoukal s přibližně pětadvaceti hráči, kádr se již v tuto chvíli příliš měnit nebude. A potěšitelné pro šéfa jestřábí střídačky je, že stejně jako loni bude na Hané nastupovat i Milan Švarc.
„Chceme zabojovat o semifinále. Na extraligu to sice není, máme ale slušný tým, který by se měl pohybovat v horní polovině tabulky. Na velké soudy je sice ještě brzy, ale nahoře by se měly pohybovat rovněž České Budějovice, Kladno, Jihlava, Vsetín, Přerov, Havířov, Slavia, možná Ústí. Soutěž bude kvalitní a týmů usilujících o špici spousta,“ uvědomuje si náročnou cestu, která povede k naplnění vysněného postupu.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments