Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Foto: Facebook

Dovolená skončila. V pondělí třiadvacátého července se pro hokejisty Prostějova otevřou brány závěrečné části přípravy pro nový prvoligový ročník 2018/2019. Čtvrtfinalisté z poslední sezóny WSM ligy toužící po premiérovém postupu do semifinále v novodobých dějinách oddílu poprvé vstoupí na zbrusu nově uchlazenou ledovou plochu a po úvodním oťukávání a osahávání prostředí i výstroje nastane tvrdý dril, aby bylo mužstvo připraveno nejen na sobotu osmého září a úvodní duel proti Vsetínu, ale i na celý mnohaměsíční zápasový kolotoč, jehož základní část se uzavře na konci února příštího roku.

Už jen necelých sedm týdnů zbývá do chvíle, než Jestřábi vyjedou k prvnímu soutěžnímu duelu nového ročníku. Ještě než se tak stane, budou mít před sebou několik desítek tréninků na ledové ploše nebo v posilovně, toto letní období si zpestří i šesticí přípravných střetnutí, to premiérové proti polským Katovicím nastane již za tři týdny – v úterý čtrnáctého srpna.
„První tři dny budou spíše seznamovací, kluci si musí zase zvyknout na brusle. Čtvrtek a pátek už ale přitlačíme a další týden už pojedeme na plné obrátky,“ podotýká hlavní trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.
Všichni hráči by dle jeho informací měli být zdravotně v pořádku, současně také dvojnásobný mistr světa věří, že ani v době právě skončeného volna nezaháleli a nepojali několikatýdenní období až příliš odpočinkově.
„Všichni dostali doporučení od kondičního trenéra Davida Skřivánka, aby i volno pojali aktivně. A nepředpokládám, že by si po tři týdny jen váleli šunky, ale že budou připraveni, protože na ledě je čekají galeje a dril,“ nehodlá nic podcenit.
Ledovou část hodlá pojmout podobně jako v předešlých letech, coby velkou výhodu vnímá fakt, že v Prostějově většina hráčů působí již alespoň druhým rokem a může navázat na předešlé nacvičené akce.
„Myslím si, že jsme o něco lepší než loni, dostali jsme toho do hráčů víc a můžeme zapracovat na alternativním systému, který pak využijeme během sezóny. Hokej ale není věda a nejsem zastáncem žádných experimentů,“ hodlá vsadit na osvědčené postupy.
Včetně někdejších Jestřábů Petra Haluzy či Radka Meidla, kteří se připravují na své angažmá v jiných oddílech, počítá Vykoukal s přibližně pětadvaceti hráči, kádr se již v tuto chvíli příliš měnit nebude. A potěšitelné pro šéfa jestřábí střídačky je, že stejně jako loni bude na Hané nastupovat i Milan Švarc.
„Chceme zabojovat o semifinále. Na extraligu to sice není, máme ale slušný tým, který by se měl pohybovat v horní polovině tabulky. Na velké soudy je sice ještě brzy, ale nahoře by se měly pohybovat rovněž České Budějovice, Kladno, Jihlava, Vsetín, Přerov, Havířov, Slavia, možná Ústí. Soutěž bude kvalitní a týmů usilujících o špici spousta,“ uvědomuje si náročnou cestu, která povede k naplnění vysněného postupu.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments