Dobrý podvečer, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Foto: Facebook

Dovolená skončila. V pondělí třiadvacátého července se pro hokejisty Prostějova otevřou brány závěrečné části přípravy pro nový prvoligový ročník 2018/2019. Čtvrtfinalisté z poslední sezóny WSM ligy toužící po premiérovém postupu do semifinále v novodobých dějinách oddílu poprvé vstoupí na zbrusu nově uchlazenou ledovou plochu a po úvodním oťukávání a osahávání prostředí i výstroje nastane tvrdý dril, aby bylo mužstvo připraveno nejen na sobotu osmého září a úvodní duel proti Vsetínu, ale i na celý mnohaměsíční zápasový kolotoč, jehož základní část se uzavře na konci února příštího roku.

Už jen necelých sedm týdnů zbývá do chvíle, než Jestřábi vyjedou k prvnímu soutěžnímu duelu nového ročníku. Ještě než se tak stane, budou mít před sebou několik desítek tréninků na ledové ploše nebo v posilovně, toto letní období si zpestří i šesticí přípravných střetnutí, to premiérové proti polským Katovicím nastane již za tři týdny – v úterý čtrnáctého srpna.
„První tři dny budou spíše seznamovací, kluci si musí zase zvyknout na brusle. Čtvrtek a pátek už ale přitlačíme a další týden už pojedeme na plné obrátky,“ podotýká hlavní trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.
Všichni hráči by dle jeho informací měli být zdravotně v pořádku, současně také dvojnásobný mistr světa věří, že ani v době právě skončeného volna nezaháleli a nepojali několikatýdenní období až příliš odpočinkově.
„Všichni dostali doporučení od kondičního trenéra Davida Skřivánka, aby i volno pojali aktivně. A nepředpokládám, že by si po tři týdny jen váleli šunky, ale že budou připraveni, protože na ledě je čekají galeje a dril,“ nehodlá nic podcenit.
Ledovou část hodlá pojmout podobně jako v předešlých letech, coby velkou výhodu vnímá fakt, že v Prostějově většina hráčů působí již alespoň druhým rokem a může navázat na předešlé nacvičené akce.
„Myslím si, že jsme o něco lepší než loni, dostali jsme toho do hráčů víc a můžeme zapracovat na alternativním systému, který pak využijeme během sezóny. Hokej ale není věda a nejsem zastáncem žádných experimentů,“ hodlá vsadit na osvědčené postupy.
Včetně někdejších Jestřábů Petra Haluzy či Radka Meidla, kteří se připravují na své angažmá v jiných oddílech, počítá Vykoukal s přibližně pětadvaceti hráči, kádr se již v tuto chvíli příliš měnit nebude. A potěšitelné pro šéfa jestřábí střídačky je, že stejně jako loni bude na Hané nastupovat i Milan Švarc.
„Chceme zabojovat o semifinále. Na extraligu to sice není, máme ale slušný tým, který by se měl pohybovat v horní polovině tabulky. Na velké soudy je sice ještě brzy, ale nahoře by se měly pohybovat rovněž České Budějovice, Kladno, Jihlava, Vsetín, Přerov, Havířov, Slavia, možná Ústí. Soutěž bude kvalitní a týmů usilujících o špici spousta,“ uvědomuje si náročnou cestu, která povede k naplnění vysněného postupu.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments