Dobré odpoledne, dnes je sobota 20.4.2019
svátek slaví Marcela,
zítra Alexandra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Foto: Facebook

Dovolená skončila. V pondělí třiadvacátého července se pro hokejisty Prostějova otevřou brány závěrečné části přípravy pro nový prvoligový ročník 2018/2019. Čtvrtfinalisté z poslední sezóny WSM ligy toužící po premiérovém postupu do semifinále v novodobých dějinách oddílu poprvé vstoupí na zbrusu nově uchlazenou ledovou plochu a po úvodním oťukávání a osahávání prostředí i výstroje nastane tvrdý dril, aby bylo mužstvo připraveno nejen na sobotu osmého září a úvodní duel proti Vsetínu, ale i na celý mnohaměsíční zápasový kolotoč, jehož základní část se uzavře na konci února příštího roku.

Už jen necelých sedm týdnů zbývá do chvíle, než Jestřábi vyjedou k prvnímu soutěžnímu duelu nového ročníku. Ještě než se tak stane, budou mít před sebou několik desítek tréninků na ledové ploše nebo v posilovně, toto letní období si zpestří i šesticí přípravných střetnutí, to premiérové proti polským Katovicím nastane již za tři týdny – v úterý čtrnáctého srpna.
„První tři dny budou spíše seznamovací, kluci si musí zase zvyknout na brusle. Čtvrtek a pátek už ale přitlačíme a další týden už pojedeme na plné obrátky,“ podotýká hlavní trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.
Všichni hráči by dle jeho informací měli být zdravotně v pořádku, současně také dvojnásobný mistr světa věří, že ani v době právě skončeného volna nezaháleli a nepojali několikatýdenní období až příliš odpočinkově.
„Všichni dostali doporučení od kondičního trenéra Davida Skřivánka, aby i volno pojali aktivně. A nepředpokládám, že by si po tři týdny jen váleli šunky, ale že budou připraveni, protože na ledě je čekají galeje a dril,“ nehodlá nic podcenit.
Ledovou část hodlá pojmout podobně jako v předešlých letech, coby velkou výhodu vnímá fakt, že v Prostějově většina hráčů působí již alespoň druhým rokem a může navázat na předešlé nacvičené akce.
„Myslím si, že jsme o něco lepší než loni, dostali jsme toho do hráčů víc a můžeme zapracovat na alternativním systému, který pak využijeme během sezóny. Hokej ale není věda a nejsem zastáncem žádných experimentů,“ hodlá vsadit na osvědčené postupy.
Včetně někdejších Jestřábů Petra Haluzy či Radka Meidla, kteří se připravují na své angažmá v jiných oddílech, počítá Vykoukal s přibližně pětadvaceti hráči, kádr se již v tuto chvíli příliš měnit nebude. A potěšitelné pro šéfa jestřábí střídačky je, že stejně jako loni bude na Hané nastupovat i Milan Švarc.
„Chceme zabojovat o semifinále. Na extraligu to sice není, máme ale slušný tým, který by se měl pohybovat v horní polovině tabulky. Na velké soudy je sice ještě brzy, ale nahoře by se měly pohybovat rovněž České Budějovice, Kladno, Jihlava, Vsetín, Přerov, Havířov, Slavia, možná Ústí. Soutěž bude kvalitní a týmů usilujících o špici spousta,“ uvědomuje si náročnou cestu, která povede k naplnění vysněného postupu.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments