Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve stejný den jako Jestřábi zahájí svou ledovou přípravu také druhý prostějovský hokejový oddíl – SK Prostějov 1913. Hned v pondělí 23. července vstoupí do pětidenního intenzivního kempu junioři a dorostenci, v následujících týdnech se k nim připojí rovněž žáci a přípravky.

„Avizovali jsme dopředu, že je přihlásíme do soutěží, a chceme s nimi pracovat co nejdéle, aby se co nejvíce lidí mohlo zapojit do přípravy. Náš oddíl vstupuje do druhého ročníku v plné síle, od přípravky až po juniorku,“ těší člena výkonného výboru Marka Černoška.
Ani juniorku, ani dorost se ovšem nepodaří složit z čistě domácích zdrojů, v „eskáčku“ se tak musejí spolehnout i na dobré mezioddílové vztahy a spolupráci s okolními kluby. „Kmenových hráčů bohužel moc nemáme, v tomto směru nám nepomohlo loňské nařízení Českého svazu ledního hokeje. Obě kategorie bychom tak sami neposkládali, základ ale budeme mít a komunikujeme s Olomoucí, Přerovem, Zlínem, Vítkovicemi a Kometou,“ prozradil Černošek.
Domluvy na konkrétním počtu hráčů ještě nejsou u konce, nicméně už do prvních tréninků by se mohli zapojit i hráči z výše jmenovaných destinací. „Vedeme spolu korektní a věcná jednání. Platí, že pokud budou mít v těchto kategoriích ve svých družstvech převis hráčů, tak budeme rádi, když tito mladí hokejisté půjdou formou střídavých startů nebo hostování k nám,“ nezastírá dlouholetý extraligový obránce a současný předseda hráčské asociace CAIHP.
Dohromady by se tak na prostějovském zimním stadionu mohlo hned od počátku tohoto týdne pohybovat zhruba dvacet až pětadvacet mládežníků, na starosti je budou mít oddíloví trenéři Jaroslav Beck s Michalem Janečkem, s kondičními věcmi vypomůže i David Skřivánek z LHK Jestřábi Prostějov.
„Ráno se začne rozcvičkou, poté přijdou na řadu tréninky na ledě a na suchu, mezi nimi svačinka. Kolem poledne nastane oběd a pauza, po ní pak znovu dva tréninky, po jednom na suchu a na ledě. Večer rozchod domů a druhý den opět od rána, celý pětidenní cyklus bychom chtěli v rámci možností a využitelnosti ledu pojmout v tomto duchu,“ představil Černošek základní rámec úvodního týdne.
Soutěže obou nejstarších mládežnických kategorií se do Prostějova vracejí po roční přestávce, juniory i dorost přihlásilo vedení oddílu SK Prostějov 1913 shodně do krajské ligy, tedy do dlouhodobého zápolení vypisovaného krajským výkonným výborem.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments