Dobré dopoledne, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve stejný den jako Jestřábi zahájí svou ledovou přípravu také druhý prostějovský hokejový oddíl – SK Prostějov 1913. Hned v pondělí 23. července vstoupí do pětidenního intenzivního kempu junioři a dorostenci, v následujících týdnech se k nim připojí rovněž žáci a přípravky.

„Avizovali jsme dopředu, že je přihlásíme do soutěží, a chceme s nimi pracovat co nejdéle, aby se co nejvíce lidí mohlo zapojit do přípravy. Náš oddíl vstupuje do druhého ročníku v plné síle, od přípravky až po juniorku,“ těší člena výkonného výboru Marka Černoška.
Ani juniorku, ani dorost se ovšem nepodaří složit z čistě domácích zdrojů, v „eskáčku“ se tak musejí spolehnout i na dobré mezioddílové vztahy a spolupráci s okolními kluby. „Kmenových hráčů bohužel moc nemáme, v tomto směru nám nepomohlo loňské nařízení Českého svazu ledního hokeje. Obě kategorie bychom tak sami neposkládali, základ ale budeme mít a komunikujeme s Olomoucí, Přerovem, Zlínem, Vítkovicemi a Kometou,“ prozradil Černošek.
Domluvy na konkrétním počtu hráčů ještě nejsou u konce, nicméně už do prvních tréninků by se mohli zapojit i hráči z výše jmenovaných destinací. „Vedeme spolu korektní a věcná jednání. Platí, že pokud budou mít v těchto kategoriích ve svých družstvech převis hráčů, tak budeme rádi, když tito mladí hokejisté půjdou formou střídavých startů nebo hostování k nám,“ nezastírá dlouholetý extraligový obránce a současný předseda hráčské asociace CAIHP.
Dohromady by se tak na prostějovském zimním stadionu mohlo hned od počátku tohoto týdne pohybovat zhruba dvacet až pětadvacet mládežníků, na starosti je budou mít oddíloví trenéři Jaroslav Beck s Michalem Janečkem, s kondičními věcmi vypomůže i David Skřivánek z LHK Jestřábi Prostějov.
„Ráno se začne rozcvičkou, poté přijdou na řadu tréninky na ledě a na suchu, mezi nimi svačinka. Kolem poledne nastane oběd a pauza, po ní pak znovu dva tréninky, po jednom na suchu a na ledě. Večer rozchod domů a druhý den opět od rána, celý pětidenní cyklus bychom chtěli v rámci možností a využitelnosti ledu pojmout v tomto duchu,“ představil Černošek základní rámec úvodního týdne.
Soutěže obou nejstarších mládežnických kategorií se do Prostějova vracejí po roční přestávce, juniory i dorost přihlásilo vedení oddílu SK Prostějov 1913 shodně do krajské ligy, tedy do dlouhodobého zápolení vypisovaného krajským výkonným výborem.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments