Příjemnou noc, dnes je středa 23.1.2019
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve stejný den jako Jestřábi zahájí svou ledovou přípravu také druhý prostějovský hokejový oddíl – SK Prostějov 1913. Hned v pondělí 23. července vstoupí do pětidenního intenzivního kempu junioři a dorostenci, v následujících týdnech se k nim připojí rovněž žáci a přípravky.

„Avizovali jsme dopředu, že je přihlásíme do soutěží, a chceme s nimi pracovat co nejdéle, aby se co nejvíce lidí mohlo zapojit do přípravy. Náš oddíl vstupuje do druhého ročníku v plné síle, od přípravky až po juniorku,“ těší člena výkonného výboru Marka Černoška.
Ani juniorku, ani dorost se ovšem nepodaří složit z čistě domácích zdrojů, v „eskáčku“ se tak musejí spolehnout i na dobré mezioddílové vztahy a spolupráci s okolními kluby. „Kmenových hráčů bohužel moc nemáme, v tomto směru nám nepomohlo loňské nařízení Českého svazu ledního hokeje. Obě kategorie bychom tak sami neposkládali, základ ale budeme mít a komunikujeme s Olomoucí, Přerovem, Zlínem, Vítkovicemi a Kometou,“ prozradil Černošek.
Domluvy na konkrétním počtu hráčů ještě nejsou u konce, nicméně už do prvních tréninků by se mohli zapojit i hráči z výše jmenovaných destinací. „Vedeme spolu korektní a věcná jednání. Platí, že pokud budou mít v těchto kategoriích ve svých družstvech převis hráčů, tak budeme rádi, když tito mladí hokejisté půjdou formou střídavých startů nebo hostování k nám,“ nezastírá dlouholetý extraligový obránce a současný předseda hráčské asociace CAIHP.
Dohromady by se tak na prostějovském zimním stadionu mohlo hned od počátku tohoto týdne pohybovat zhruba dvacet až pětadvacet mládežníků, na starosti je budou mít oddíloví trenéři Jaroslav Beck s Michalem Janečkem, s kondičními věcmi vypomůže i David Skřivánek z LHK Jestřábi Prostějov.
„Ráno se začne rozcvičkou, poté přijdou na řadu tréninky na ledě a na suchu, mezi nimi svačinka. Kolem poledne nastane oběd a pauza, po ní pak znovu dva tréninky, po jednom na suchu a na ledě. Večer rozchod domů a druhý den opět od rána, celý pětidenní cyklus bychom chtěli v rámci možností a využitelnosti ledu pojmout v tomto duchu,“ představil Černošek základní rámec úvodního týdne.
Soutěže obou nejstarších mládežnických kategorií se do Prostějova vracejí po roční přestávce, juniory i dorost přihlásilo vedení oddílu SK Prostějov 1913 shodně do krajské ligy, tedy do dlouhodobého zápolení vypisovaného krajským výkonným výborem.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments