Dobrý večer, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ve stejný den jako Jestřábi zahájí svou ledovou přípravu také druhý prostějovský hokejový oddíl – SK Prostějov 1913. Hned v pondělí 23. července vstoupí do pětidenního intenzivního kempu junioři a dorostenci, v následujících týdnech se k nim připojí rovněž žáci a přípravky.

„Avizovali jsme dopředu, že je přihlásíme do soutěží, a chceme s nimi pracovat co nejdéle, aby se co nejvíce lidí mohlo zapojit do přípravy. Náš oddíl vstupuje do druhého ročníku v plné síle, od přípravky až po juniorku,“ těší člena výkonného výboru Marka Černoška.
Ani juniorku, ani dorost se ovšem nepodaří složit z čistě domácích zdrojů, v „eskáčku“ se tak musejí spolehnout i na dobré mezioddílové vztahy a spolupráci s okolními kluby. „Kmenových hráčů bohužel moc nemáme, v tomto směru nám nepomohlo loňské nařízení Českého svazu ledního hokeje. Obě kategorie bychom tak sami neposkládali, základ ale budeme mít a komunikujeme s Olomoucí, Přerovem, Zlínem, Vítkovicemi a Kometou,“ prozradil Černošek.
Domluvy na konkrétním počtu hráčů ještě nejsou u konce, nicméně už do prvních tréninků by se mohli zapojit i hráči z výše jmenovaných destinací. „Vedeme spolu korektní a věcná jednání. Platí, že pokud budou mít v těchto kategoriích ve svých družstvech převis hráčů, tak budeme rádi, když tito mladí hokejisté půjdou formou střídavých startů nebo hostování k nám,“ nezastírá dlouholetý extraligový obránce a současný předseda hráčské asociace CAIHP.
Dohromady by se tak na prostějovském zimním stadionu mohlo hned od počátku tohoto týdne pohybovat zhruba dvacet až pětadvacet mládežníků, na starosti je budou mít oddíloví trenéři Jaroslav Beck s Michalem Janečkem, s kondičními věcmi vypomůže i David Skřivánek z LHK Jestřábi Prostějov.
„Ráno se začne rozcvičkou, poté přijdou na řadu tréninky na ledě a na suchu, mezi nimi svačinka. Kolem poledne nastane oběd a pauza, po ní pak znovu dva tréninky, po jednom na suchu a na ledě. Večer rozchod domů a druhý den opět od rána, celý pětidenní cyklus bychom chtěli v rámci možností a využitelnosti ledu pojmout v tomto duchu,“ představil Černošek základní rámec úvodního týdne.
Soutěže obou nejstarších mládežnických kategorií se do Prostějova vracejí po roční přestávce, juniory i dorost přihlásilo vedení oddílu SK Prostějov 1913 shodně do krajské ligy, tedy do dlouhodobého zápolení vypisovaného krajským výkonným výborem.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments