Dobré ráno, dnes je úterý 18.6.2019
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pondělí 23. července bylo dnem, kdy hokejisté LHK Jestřábi Prostějov po předchozím individuálním trénování a volnu zahájili společnou přípravu na nadcházející soutěžní ročník 2018/2019. Tato finální část dřiny potrvá celkem sedm týdnů, momentálně z ní Hanáci ukrojili ten úvodní.

Jaký byl? Hlavní kouč Jiří Vykoukal už dopředu avizoval, že první tři dny nechá svým svěřencům trochu volnější, aby se mohli postupně rozjíždět a zároveň si zvykat na novou výstroj. Na druhou stranu rozhodně nešlo ani zdaleka o žádné leháro, o což se postaral svým entuziastickým přístupem „hostující“ trenér Lukáš Majer z Kralup nad Vltavou. Někdejšího prostějovského lodivoda mládeže a zapáleného nadšence povolal Vykoukal coby odborníka na powerskating, tedy techniku bruslení.
Od čtvrtka se pak náročnost přípravy znatelně zvýšila a Večerník byl právě 26. července dopoledne na zimním stadiónu u toho, když ptačí dravci dostávali pořádně do těla. Rozděleni do dvou skupin, kdy jedna grupa makala na ledě, zatímco ta druhá se činila v posilovně. A mezi mantinely to opravdu létalo tak, jak je v současném moderním hokeji zvykem.
Žádná dlouhá cvičení s velkými prodlevami a celkovým trváním počítajícím se na hodiny. Místo toho vysoká intenzita, neustálá rychlost, pouze krátké pauzy na odpočinek a vše dělané na plné obrátky až k úplnému vyčerpání, prostě na doraz. Hráči přitom skoro neustále pracovali s pukem na holi, bruslení bez něj se vyskytovalo jen ojediněle. Drilová cvičení byla nejprve individuální, poté v situacích jeden na jednoho, dva na dva a posléze i tři na tři.
Gólmani se zapojovali do většiny tréninkové náplně s týmem, ovšem kromě toho chvílemi podstupovali i speciální péči kouče brankářů Štefana Žigárdyho. Celkově měl kompletní dění na kluzišti pod palcem první kormidelník Jiří Vykoukal s vydatnou pomocí svého asistenta Ivo Peštuky, mnoho prostoru při vedení plejerů dostával výše zmíněný Lukáš Majer. V posilovně velel kondiční specialista David Skřivánek a nezbytný servis z kabiny vytvářeli rovněž přítomní vedoucí mužstva Josef Ovečka, kustod Michal Černý i masér Lukáš Duba.
„Chlapi, teď si dáte tři kolečka. A narvěte do nich absolutně všechno, jeďte na plný koule. Kdo na konci nepadne vysílením na led, odfláknul to,“ křiknul na borce Vykoukal krátce před vyvrcholením čtvrteční dopolední porce. I jinak někdejší skvělý bek občas zvednul hlas, když se mu zrovna nelíbilo plnění pokynů některými z jeho oveček. Globálně však Jestřábi makali svědomitě, byť na některých bylo znát dřívější vyčerpání než na jiných, kteří zátěž zvládali víc s přehledem.
„Ono se hned projeví, kdo na sobě během volna poctivě dělal a kdo tomu nedal tolik,“ podotkl k tématu Vykoukal. Podrobné údaje o aktuální připravenosti jednotlivých hokejistů navíc získal díky speciálním kondičním vyšetřením, jež všichni členové hráčského kádru LHK absolvovali v AGEL Sport Clinic nemocnice Prostějov během uplynulých dvou týdnů.
Nyní budou tréninkové galeje dál pokračovat a již brzy je zpestří i přátelské zápasy, vstupním se stane v úterý 14. srpna domácí souboj s polskými Katowicemi.

první tréninkový týden pohledem kouče
„S prvním společným týdnem jsem hodně spokojený, hráči odvedli sto procent. Nakonec jsme odstartovali zostra naplno hned od pondělka, přestože začátek přípravy vždycky trochu ovlivňují nové brusle, u někoho dokonce celá nová výstroj. Klukům jsme ale řekli, ať se s tím zkusí poprat v plné zátěži a oni to vzali za své, což se mi líbilo. Někteří byli na ledě už před pondělním srazem, celkově můžu celý tým za přístup pochválit. Vysokou náročnost zatím všichni zvládají. Dopoledne trávíme hlavně na ledě, odpoledne pak přidáváme druhou fázi v posilovně. Pozitivní také je, že dosud nikoho nevyřadily zdravotní problémy. Teď aby kluci zůstali fit i v následujících týdnech, kdy budeme dál intenzivně pracovat.“
Jiří VYKOUKAL, hlavní trenér hokejistů LHK Jestřábi Prostějov

Přehled hráčů v aktuální přípravě Jestřábů
Z OFICIÁLNÍ SOUPISKY
Brankáři: Jakub Neužil, Kryštof Rochla
Obránci: Matěj Bažant, Michael Foltýn, Ladislav Havlík, Daniel Kolář, Ondřej Mikliš, Alex Rašner, Jan Zdráhal
Útočníci: Tomáš Divíšek, David Dvořáček, Lukáš Luňák, Václav Meidl, Tomáš Nouza, Radek Prokeš, Marek Račuk, Jan Starý, Matouš Venkrbec, Matěj Zabloudil, Lukáš Žálčík
NA ZKOUŠKU
Brankář: Daniel Huf
Obránci: Petr Krejčí, David Chujac
Útočníci: Dominik Liška, Vojtěch Krejčiřík, Ondřej Matýs

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments