Dobrý večer, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pondělí 23. července bylo dnem, kdy hokejisté LHK Jestřábi Prostějov po předchozím individuálním trénování a volnu zahájili společnou přípravu na nadcházející soutěžní ročník 2018/2019. Tato finální část dřiny potrvá celkem sedm týdnů, momentálně z ní Hanáci ukrojili ten úvodní.

Jaký byl? Hlavní kouč Jiří Vykoukal už dopředu avizoval, že první tři dny nechá svým svěřencům trochu volnější, aby se mohli postupně rozjíždět a zároveň si zvykat na novou výstroj. Na druhou stranu rozhodně nešlo ani zdaleka o žádné leháro, o což se postaral svým entuziastickým přístupem „hostující“ trenér Lukáš Majer z Kralup nad Vltavou. Někdejšího prostějovského lodivoda mládeže a zapáleného nadšence povolal Vykoukal coby odborníka na powerskating, tedy techniku bruslení.
Od čtvrtka se pak náročnost přípravy znatelně zvýšila a Večerník byl právě 26. července dopoledne na zimním stadiónu u toho, když ptačí dravci dostávali pořádně do těla. Rozděleni do dvou skupin, kdy jedna grupa makala na ledě, zatímco ta druhá se činila v posilovně. A mezi mantinely to opravdu létalo tak, jak je v současném moderním hokeji zvykem.
Žádná dlouhá cvičení s velkými prodlevami a celkovým trváním počítajícím se na hodiny. Místo toho vysoká intenzita, neustálá rychlost, pouze krátké pauzy na odpočinek a vše dělané na plné obrátky až k úplnému vyčerpání, prostě na doraz. Hráči přitom skoro neustále pracovali s pukem na holi, bruslení bez něj se vyskytovalo jen ojediněle. Drilová cvičení byla nejprve individuální, poté v situacích jeden na jednoho, dva na dva a posléze i tři na tři.
Gólmani se zapojovali do většiny tréninkové náplně s týmem, ovšem kromě toho chvílemi podstupovali i speciální péči kouče brankářů Štefana Žigárdyho. Celkově měl kompletní dění na kluzišti pod palcem první kormidelník Jiří Vykoukal s vydatnou pomocí svého asistenta Ivo Peštuky, mnoho prostoru při vedení plejerů dostával výše zmíněný Lukáš Majer. V posilovně velel kondiční specialista David Skřivánek a nezbytný servis z kabiny vytvářeli rovněž přítomní vedoucí mužstva Josef Ovečka, kustod Michal Černý i masér Lukáš Duba.
„Chlapi, teď si dáte tři kolečka. A narvěte do nich absolutně všechno, jeďte na plný koule. Kdo na konci nepadne vysílením na led, odfláknul to,“ křiknul na borce Vykoukal krátce před vyvrcholením čtvrteční dopolední porce. I jinak někdejší skvělý bek občas zvednul hlas, když se mu zrovna nelíbilo plnění pokynů některými z jeho oveček. Globálně však Jestřábi makali svědomitě, byť na některých bylo znát dřívější vyčerpání než na jiných, kteří zátěž zvládali víc s přehledem.
„Ono se hned projeví, kdo na sobě během volna poctivě dělal a kdo tomu nedal tolik,“ podotkl k tématu Vykoukal. Podrobné údaje o aktuální připravenosti jednotlivých hokejistů navíc získal díky speciálním kondičním vyšetřením, jež všichni členové hráčského kádru LHK absolvovali v AGEL Sport Clinic nemocnice Prostějov během uplynulých dvou týdnů.
Nyní budou tréninkové galeje dál pokračovat a již brzy je zpestří i přátelské zápasy, vstupním se stane v úterý 14. srpna domácí souboj s polskými Katowicemi.

první tréninkový týden pohledem kouče
„S prvním společným týdnem jsem hodně spokojený, hráči odvedli sto procent. Nakonec jsme odstartovali zostra naplno hned od pondělka, přestože začátek přípravy vždycky trochu ovlivňují nové brusle, u někoho dokonce celá nová výstroj. Klukům jsme ale řekli, ať se s tím zkusí poprat v plné zátěži a oni to vzali za své, což se mi líbilo. Někteří byli na ledě už před pondělním srazem, celkově můžu celý tým za přístup pochválit. Vysokou náročnost zatím všichni zvládají. Dopoledne trávíme hlavně na ledě, odpoledne pak přidáváme druhou fázi v posilovně. Pozitivní také je, že dosud nikoho nevyřadily zdravotní problémy. Teď aby kluci zůstali fit i v následujících týdnech, kdy budeme dál intenzivně pracovat.“
Jiří VYKOUKAL, hlavní trenér hokejistů LHK Jestřábi Prostějov

Přehled hráčů v aktuální přípravě Jestřábů
Z OFICIÁLNÍ SOUPISKY
Brankáři: Jakub Neužil, Kryštof Rochla
Obránci: Matěj Bažant, Michael Foltýn, Ladislav Havlík, Daniel Kolář, Ondřej Mikliš, Alex Rašner, Jan Zdráhal
Útočníci: Tomáš Divíšek, David Dvořáček, Lukáš Luňák, Václav Meidl, Tomáš Nouza, Radek Prokeš, Marek Račuk, Jan Starý, Matouš Venkrbec, Matěj Zabloudil, Lukáš Žálčík
NA ZKOUŠKU
Brankář: Daniel Huf
Obránci: Petr Krejčí, David Chujac
Útočníci: Dominik Liška, Vojtěch Krejčiřík, Ondřej Matýs

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments