Příjemnou noc, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Úvodní tři týdny společné přípravy věnovali prostějovští hokejisté výhradně tréninkům bez přátelských mačů. Ty přicházejí na řadu až nyní a jejich šestidílný program má pevný řád: vždy dva týdně, v úterý doma + ve čtvrtek venku.

Premiérovým soupeřem mužů LHK se přitom stane celek Tauron KH GKS Katowice. Jde o špičkový polský oddíl, který v uplynulém ročníku tamní nejvyšší soutěže získal stříbro za konečné druhé místo. Ve svém současném kádru má několik zahraničních akvizic včetně Finů nebo známého českého obránce Martina Čakajíka.
Na začátek zápasového kolotoče tedy dostatečně kvalitní protivník, jenž prověří aktuální formu Hanáků. „Určitě jsem rád, že se povedlo s Katowicemi domluvit hned dva vzájemné přáteláky. Je to velice dobrý klub, navíc ze zahraničí, což snad bude zajímavé i pro fanoušky,“ řekl hlavní kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.
Na zimním stadionu v Prostějově se oba týmy střetnou v úterý 14. srpna od 18:00 hodin, odvetné utkání přijde na řadu v Polsku o dva dny později, tedy ve čtvrtek 16. srpna. Vstupné na domácí měření sil činí 50 korun, ovšem pokud si koupíte permanentku, máte všechny přípravné testy v ceně tohoto celosezónního lístku.
V dalších týdnech pak hokejisté Prostějova nastoupí dvakrát proti účastníkovi slovenské extraligy z Nových Zámků a rovněž dvakrát se postaví tradičnímu prvoligovému rivalovi Horácké Slavii Třebíč, což je v podstatě farma Komety Brno.
„Výsledky přáteláků nevnímáme jako přehnaně důležité, na druhou stranu je určitě nebudeme brát ani na lehkou váhu. Důležité je, aby kluci na ledě dělali, co mají, a předváděli hru nacvičovanou na trénincích. Sehranost i výkonnost mužstva by přitom měly růst směrem k blížícímu se začátku soutěže,“ vyložil Vykoukal.

33 katowice

program přípravných utkání hokejistů

úterý 14. srpna, 18:00 hodin: LHK Jestřábi Prostějov – Tauron KH GKS Katowice
čtvrtek 16. srpna, 18:00 hodin: Tauron KH GKS Katowice – LHK Jestřábi Prostějov
úterý 21. srpna, 17:00 hodin: LHK Jestřábi Prostějov – MHC Mikron Nové Zámky
čtvrtek 23. srpna, 17:30 hodin: SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov
úterý 28. srpna, 18:00 hodin: LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč
čtvrtek 30. srpna, 18:30 hodin: MHC Mikron Nové Zámky – LHK Jestřábi Prostějov

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments