Dobré ráno, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Úvodní tři týdny společné přípravy věnovali prostějovští hokejisté výhradně tréninkům bez přátelských mačů. Ty přicházejí na řadu až nyní a jejich šestidílný program má pevný řád: vždy dva týdně, v úterý doma + ve čtvrtek venku.

Premiérovým soupeřem mužů LHK se přitom stane celek Tauron KH GKS Katowice. Jde o špičkový polský oddíl, který v uplynulém ročníku tamní nejvyšší soutěže získal stříbro za konečné druhé místo. Ve svém současném kádru má několik zahraničních akvizic včetně Finů nebo známého českého obránce Martina Čakajíka.
Na začátek zápasového kolotoče tedy dostatečně kvalitní protivník, jenž prověří aktuální formu Hanáků. „Určitě jsem rád, že se povedlo s Katowicemi domluvit hned dva vzájemné přáteláky. Je to velice dobrý klub, navíc ze zahraničí, což snad bude zajímavé i pro fanoušky,“ řekl hlavní kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.
Na zimním stadionu v Prostějově se oba týmy střetnou v úterý 14. srpna od 18:00 hodin, odvetné utkání přijde na řadu v Polsku o dva dny později, tedy ve čtvrtek 16. srpna. Vstupné na domácí měření sil činí 50 korun, ovšem pokud si koupíte permanentku, máte všechny přípravné testy v ceně tohoto celosezónního lístku.
V dalších týdnech pak hokejisté Prostějova nastoupí dvakrát proti účastníkovi slovenské extraligy z Nových Zámků a rovněž dvakrát se postaví tradičnímu prvoligovému rivalovi Horácké Slavii Třebíč, což je v podstatě farma Komety Brno.
„Výsledky přáteláků nevnímáme jako přehnaně důležité, na druhou stranu je určitě nebudeme brát ani na lehkou váhu. Důležité je, aby kluci na ledě dělali, co mají, a předváděli hru nacvičovanou na trénincích. Sehranost i výkonnost mužstva by přitom měly růst směrem k blížícímu se začátku soutěže,“ vyložil Vykoukal.

33 katowice

program přípravných utkání hokejistů

úterý 14. srpna, 18:00 hodin: LHK Jestřábi Prostějov – Tauron KH GKS Katowice
čtvrtek 16. srpna, 18:00 hodin: Tauron KH GKS Katowice – LHK Jestřábi Prostějov
úterý 21. srpna, 17:00 hodin: LHK Jestřábi Prostějov – MHC Mikron Nové Zámky
čtvrtek 23. srpna, 17:30 hodin: SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov
úterý 28. srpna, 18:00 hodin: LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč
čtvrtek 30. srpna, 18:30 hodin: MHC Mikron Nové Zámky – LHK Jestřábi Prostějov

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments