Dobrý večer, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dnešním prvním dílem zahajujeme nový seriál, v němž budeme představovat osobnosti, které jsou součásti či jakkoliv spolupracují s SK Prostějov 1913. Pojďme do toho!

Hlavní trenér mladších žáků a ročníku 2009. To jsou funkce náležející aktuálně v SK Prostějov 1913 Filipu Smejkalovi. Na muže s bohatými hráčskými zkušenostmi, který není žádným zelenáčem ani mezi kouči, se detailněji zaměřila následující stať.
Hokej je pro Filipa Smejkala, narozeného v listopadu roku 1981, dlouhou životní kapitolou. Píše se již od jeho pěti let a urostlý černovlasý muž v ní dlouho vystupoval jako útočník snažící se zaměstnat soupeřovu defenzivu.
Cenné rady a tipy na ten správný recept, jak se mezi mantinely neztratit, obdržel Smejkal na přelomu tisíciletí v Olomouci. Tady si například vyzkoušel, jak chutná extraliga juniorů. Od roku 2001 absolvent průmyslovky se specializací na management strojírenství povýšil a začal si odbývat zápasy mezi muži.
Odstartoval tím jedenáctileté období, během kterého si kromě olomouckého dresu osvojil i trikot celku z Prostějova. V něm zažil kupříkladu veleúspěšnou sezónu 2002/2003, kdy se Hanáci pod vedením trenéra Kamila Přecechtěla probojovali až do semifinále první ligy. Filip Smejkal tak nechyběl u dosud největšího úspěchu v novodobé historii prostějovského hokeje.
Za Prostějov, Olomouc a také prostřednictvím krátké štace v Havířově nasbíral „Smejky“ v první a druhé lize úctyhodný počet startů. Trojciferné číslo, kterým ho lze přesněji vyjádřit, dokonce nemá daleko k pětistovce. Zároveň 182 centimetrů vysoký forvard na chvíli nahlédl i do extraligy – ve třech zápasech se v ročníku 2005/2006 objevil v mužstvu Znojma.
Roku 2012 milovník těstovin s hovězím masem a české hudby hráčskou kariéru ukončil. Bez hokeje ale dlouho nezůstal, v Prostějově se vrhl na trénování mládeže a postupně koučoval juniorku, mladší dorost a starší dorost. Známé trenérské duo vytvořil zejména s Lukášem Majerem, současným lodivodem mládeže v Kralupech nad Vltavou.
Od roku 2016 se Filip Smejkal věnuje práci v SK Prostějov 1913. V premiérové sezóně, do které se mládežnický klub zapojil, dostal na starost nejstarší ročníky 2007 a 2008. Znovu se projevily vlastnosti, jež ho zdobí celý život – obětavost, nezdolnost či píle. S mladými hokejisty musel trénovat na otevřených kluzištích, jako je to ve Sloupu na Blanensku či ve Stražisku. I přes ne dvakrát ideální podmínky se jim ale snažil maximálně věnovat. Tak, aby je hokej především bavil.
Prostějovský srdcař a otec dvou dětí v loňském roce koučoval výběr mladších žáků. Společně s Pavlem Kumstátem řídil kormidlo i u ročníku 2008. V sezóně 2017/2018 povede jako hlavní trenér znovu mladší žáky, vedle nich bude navíc odpovědný za děti narozené v roce 2009.
Nutno také podotknout, že v SK Prostějov 1913 Filip Smejkal tvoří nerozlučný trenérský tandem s Adamem Windem. Ten je jeho věrným kolegou od samého založení klubu a výborně se spolu doplňují.


Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments