Dobré ráno, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dnešním prvním dílem zahajujeme nový seriál, v němž budeme představovat osobnosti, které jsou součásti či jakkoliv spolupracují s SK Prostějov 1913. Pojďme do toho!

Hlavní trenér mladších žáků a ročníku 2009. To jsou funkce náležející aktuálně v SK Prostějov 1913 Filipu Smejkalovi. Na muže s bohatými hráčskými zkušenostmi, který není žádným zelenáčem ani mezi kouči, se detailněji zaměřila následující stať.
Hokej je pro Filipa Smejkala, narozeného v listopadu roku 1981, dlouhou životní kapitolou. Píše se již od jeho pěti let a urostlý černovlasý muž v ní dlouho vystupoval jako útočník snažící se zaměstnat soupeřovu defenzivu.
Cenné rady a tipy na ten správný recept, jak se mezi mantinely neztratit, obdržel Smejkal na přelomu tisíciletí v Olomouci. Tady si například vyzkoušel, jak chutná extraliga juniorů. Od roku 2001 absolvent průmyslovky se specializací na management strojírenství povýšil a začal si odbývat zápasy mezi muži.
Odstartoval tím jedenáctileté období, během kterého si kromě olomouckého dresu osvojil i trikot celku z Prostějova. V něm zažil kupříkladu veleúspěšnou sezónu 2002/2003, kdy se Hanáci pod vedením trenéra Kamila Přecechtěla probojovali až do semifinále první ligy. Filip Smejkal tak nechyběl u dosud největšího úspěchu v novodobé historii prostějovského hokeje.
Za Prostějov, Olomouc a také prostřednictvím krátké štace v Havířově nasbíral „Smejky“ v první a druhé lize úctyhodný počet startů. Trojciferné číslo, kterým ho lze přesněji vyjádřit, dokonce nemá daleko k pětistovce. Zároveň 182 centimetrů vysoký forvard na chvíli nahlédl i do extraligy – ve třech zápasech se v ročníku 2005/2006 objevil v mužstvu Znojma.
Roku 2012 milovník těstovin s hovězím masem a české hudby hráčskou kariéru ukončil. Bez hokeje ale dlouho nezůstal, v Prostějově se vrhl na trénování mládeže a postupně koučoval juniorku, mladší dorost a starší dorost. Známé trenérské duo vytvořil zejména s Lukášem Majerem, současným lodivodem mládeže v Kralupech nad Vltavou.
Od roku 2016 se Filip Smejkal věnuje práci v SK Prostějov 1913. V premiérové sezóně, do které se mládežnický klub zapojil, dostal na starost nejstarší ročníky 2007 a 2008. Znovu se projevily vlastnosti, jež ho zdobí celý život – obětavost, nezdolnost či píle. S mladými hokejisty musel trénovat na otevřených kluzištích, jako je to ve Sloupu na Blanensku či ve Stražisku. I přes ne dvakrát ideální podmínky se jim ale snažil maximálně věnovat. Tak, aby je hokej především bavil.
Prostějovský srdcař a otec dvou dětí v loňském roce koučoval výběr mladších žáků. Společně s Pavlem Kumstátem řídil kormidlo i u ročníku 2008. V sezóně 2017/2018 povede jako hlavní trenér znovu mladší žáky, vedle nich bude navíc odpovědný za děti narozené v roce 2009.
Nutno také podotknout, že v SK Prostějov 1913 Filip Smejkal tvoří nerozlučný trenérský tandem s Adamem Windem. Ten je jeho věrným kolegou od samého založení klubu a výborně se spolu doplňují.


Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments