Dobré ráno, dnes je středa 16.1.2019
svátek slaví Ctirad,
zítra Drahoslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dnešním prvním dílem zahajujeme nový seriál, v němž budeme představovat osobnosti, které jsou součásti či jakkoliv spolupracují s SK Prostějov 1913. Pojďme do toho!

Hlavní trenér mladších žáků a ročníku 2009. To jsou funkce náležející aktuálně v SK Prostějov 1913 Filipu Smejkalovi. Na muže s bohatými hráčskými zkušenostmi, který není žádným zelenáčem ani mezi kouči, se detailněji zaměřila následující stať.
Hokej je pro Filipa Smejkala, narozeného v listopadu roku 1981, dlouhou životní kapitolou. Píše se již od jeho pěti let a urostlý černovlasý muž v ní dlouho vystupoval jako útočník snažící se zaměstnat soupeřovu defenzivu.
Cenné rady a tipy na ten správný recept, jak se mezi mantinely neztratit, obdržel Smejkal na přelomu tisíciletí v Olomouci. Tady si například vyzkoušel, jak chutná extraliga juniorů. Od roku 2001 absolvent průmyslovky se specializací na management strojírenství povýšil a začal si odbývat zápasy mezi muži.
Odstartoval tím jedenáctileté období, během kterého si kromě olomouckého dresu osvojil i trikot celku z Prostějova. V něm zažil kupříkladu veleúspěšnou sezónu 2002/2003, kdy se Hanáci pod vedením trenéra Kamila Přecechtěla probojovali až do semifinále první ligy. Filip Smejkal tak nechyběl u dosud největšího úspěchu v novodobé historii prostějovského hokeje.
Za Prostějov, Olomouc a také prostřednictvím krátké štace v Havířově nasbíral „Smejky“ v první a druhé lize úctyhodný počet startů. Trojciferné číslo, kterým ho lze přesněji vyjádřit, dokonce nemá daleko k pětistovce. Zároveň 182 centimetrů vysoký forvard na chvíli nahlédl i do extraligy – ve třech zápasech se v ročníku 2005/2006 objevil v mužstvu Znojma.
Roku 2012 milovník těstovin s hovězím masem a české hudby hráčskou kariéru ukončil. Bez hokeje ale dlouho nezůstal, v Prostějově se vrhl na trénování mládeže a postupně koučoval juniorku, mladší dorost a starší dorost. Známé trenérské duo vytvořil zejména s Lukášem Majerem, současným lodivodem mládeže v Kralupech nad Vltavou.
Od roku 2016 se Filip Smejkal věnuje práci v SK Prostějov 1913. V premiérové sezóně, do které se mládežnický klub zapojil, dostal na starost nejstarší ročníky 2007 a 2008. Znovu se projevily vlastnosti, jež ho zdobí celý život – obětavost, nezdolnost či píle. S mladými hokejisty musel trénovat na otevřených kluzištích, jako je to ve Sloupu na Blanensku či ve Stražisku. I přes ne dvakrát ideální podmínky se jim ale snažil maximálně věnovat. Tak, aby je hokej především bavil.
Prostějovský srdcař a otec dvou dětí v loňském roce koučoval výběr mladších žáků. Společně s Pavlem Kumstátem řídil kormidlo i u ročníku 2008. V sezóně 2017/2018 povede jako hlavní trenér znovu mladší žáky, vedle nich bude navíc odpovědný za děti narozené v roce 2009.
Nutno také podotknout, že v SK Prostějov 1913 Filip Smejkal tvoří nerozlučný trenérský tandem s Adamem Windem. Ten je jeho věrným kolegou od samého založení klubu a výborně se spolu doplňují.


Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments