Dobré odpoledne, dnes je středa 24.4.2019
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dnešním prvním dílem zahajujeme nový seriál, v němž budeme představovat osobnosti, které jsou součásti či jakkoliv spolupracují s SK Prostějov 1913. Pojďme do toho!

Hlavní trenér mladších žáků a ročníku 2009. To jsou funkce náležející aktuálně v SK Prostějov 1913 Filipu Smejkalovi. Na muže s bohatými hráčskými zkušenostmi, který není žádným zelenáčem ani mezi kouči, se detailněji zaměřila následující stať.
Hokej je pro Filipa Smejkala, narozeného v listopadu roku 1981, dlouhou životní kapitolou. Píše se již od jeho pěti let a urostlý černovlasý muž v ní dlouho vystupoval jako útočník snažící se zaměstnat soupeřovu defenzivu.
Cenné rady a tipy na ten správný recept, jak se mezi mantinely neztratit, obdržel Smejkal na přelomu tisíciletí v Olomouci. Tady si například vyzkoušel, jak chutná extraliga juniorů. Od roku 2001 absolvent průmyslovky se specializací na management strojírenství povýšil a začal si odbývat zápasy mezi muži.
Odstartoval tím jedenáctileté období, během kterého si kromě olomouckého dresu osvojil i trikot celku z Prostějova. V něm zažil kupříkladu veleúspěšnou sezónu 2002/2003, kdy se Hanáci pod vedením trenéra Kamila Přecechtěla probojovali až do semifinále první ligy. Filip Smejkal tak nechyběl u dosud největšího úspěchu v novodobé historii prostějovského hokeje.
Za Prostějov, Olomouc a také prostřednictvím krátké štace v Havířově nasbíral „Smejky“ v první a druhé lize úctyhodný počet startů. Trojciferné číslo, kterým ho lze přesněji vyjádřit, dokonce nemá daleko k pětistovce. Zároveň 182 centimetrů vysoký forvard na chvíli nahlédl i do extraligy – ve třech zápasech se v ročníku 2005/2006 objevil v mužstvu Znojma.
Roku 2012 milovník těstovin s hovězím masem a české hudby hráčskou kariéru ukončil. Bez hokeje ale dlouho nezůstal, v Prostějově se vrhl na trénování mládeže a postupně koučoval juniorku, mladší dorost a starší dorost. Známé trenérské duo vytvořil zejména s Lukášem Majerem, současným lodivodem mládeže v Kralupech nad Vltavou.
Od roku 2016 se Filip Smejkal věnuje práci v SK Prostějov 1913. V premiérové sezóně, do které se mládežnický klub zapojil, dostal na starost nejstarší ročníky 2007 a 2008. Znovu se projevily vlastnosti, jež ho zdobí celý život – obětavost, nezdolnost či píle. S mladými hokejisty musel trénovat na otevřených kluzištích, jako je to ve Sloupu na Blanensku či ve Stražisku. I přes ne dvakrát ideální podmínky se jim ale snažil maximálně věnovat. Tak, aby je hokej především bavil.
Prostějovský srdcař a otec dvou dětí v loňském roce koučoval výběr mladších žáků. Společně s Pavlem Kumstátem řídil kormidlo i u ročníku 2008. V sezóně 2017/2018 povede jako hlavní trenér znovu mladší žáky, vedle nich bude navíc odpovědný za děti narozené v roce 2009.
Nutno také podotknout, že v SK Prostějov 1913 Filip Smejkal tvoří nerozlučný trenérský tandem s Adamem Windem. Ten je jeho věrným kolegou od samého založení klubu a výborně se spolu doplňují.


Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments