Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Třetím přípravným zápasem hokejistů LHK Jestřábi na novou sezónu 2018/2019 bude domácí souboj se slovenským celkem HC Nové Zámky. Na ledě prostějovského zimního stadionu se odehraje v úterý 21. srpna od 17:00 hodin.

Nové Zámky jsou účastníkem nejvyšší soutěže SR, pravidelně se pohybují ve spodní polovině tabulky. Přesto budou na Hané vzhledem ke své extraligové příslušnosti mírným favoritem.
Na soupisce HC lze najít kromě řady Slováků i několika Čechů také dvě vyloženě zahraniční akvizice, v obou případech obránce: Janise Andersonse z Lotyšska a Mathieu Hendersona z Kanady. Mužstvo vede trenérská dvojice Milan Jančuška + Jerguš Bača, na území ČR už dokázal tento kolektiv v přípravě zdolat Zlín 2:1 i Přerov 3:2sn, naopak podlehnout Havířovu 1:5 a Jihlavě 2:3.
„Nové Zámky jsou po Katowicích dalším zajímavým soupeřem mimo Českou republiku, se kterým se nám podařilo dohodnout dva přáteláky. Běžně se nepotkáváme, tím víc mě taková konfrontace těší. Na Poláky fandové přišli v solidním počtu, třeba jich na slovenský tým dorazí ještě víc,“ přál si prostějovský kouč Jiří Vykoukal.
Ve čtvrtek 23. srpna pak se svými svěřenci vyjede opět ven, neboť čtvrtý přátelský mač Jestřábi absolvují v tento den od 17:30 hodin na kluzišti SK Horácká Slavia Třebíč. Tradiční prvoligový protivník zatím podlehl Kometě Brno 1:8, Přerovu 2:3sn i Vsetínu 0:2, následně porazil Žďár nad Sázavou 5:2. Jak na Vysočině dopadne Prostějov?

34 novezamky

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments