Příjemnou noc, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Dva dny po vzájemném měření sil na Hané si katowičtí a prostějovští hokejisté střihli proti sobě čtvrteční odvetu na kluzišti polského mančaftu. Navzdory opětovně divokému úvodu tentokrát proběhla gólově mnohem úsporněji, padlo po jedné trefě na každé straně. A o vítězství Jestřábů rozhodly až samostatné nájezdy.

Kouč Vykoukal dal volno bekům Kolářovi s Rašnerem a elitnímu kvartetu útočníků Divíšek, Nouza, Račuk, Meidl. Šanci naopak dostali další zkoušení hráči Karpov, Antoníček a Lang, mezi tyče se postavil mladý Huf. A právě druhý brankář LHK společně se jmenovaným forvardem Karpovem významně promluvili do osudu přátelského utkání v podvečer 16. srpna.
Huf sice inkasoval hned v zahajovací minutě po samostatném průniku Fraszka, leč poté doslova zavřel svou klec a až do konce zápasu udržel čisté konto! I přes četné příležitosti domácích, z nichž největší tutovky měli Wronka a znovu Fraszko. Nicméně devatenáctiletý strážce prostějovské svatyně díky výborným zákrokům odolal.
Muži Prostějova po bleskově obdržené brance viditelně zlepšili týmovou defenzivu, oproti úterku se hlavně nedopouštěli tolika individuálních hrubek. Navíc již ve 4. vyrovnal po uvolnění Karpovem kanonýr Žálčík a v čase 19.57 měli hosté po faulu na unikajícího Matyse výhodu trestného střílení, které ale Kieler zlikvidoval.
Druhá třetina byla oboustranně rušná a vyrovnaná, třetí už spíše opatrnější. Zpočátku v ní měl trochu navrch Tauron, načež převzali taktovku Jestřábi a především posledních pět minut patřilo jim. Leč nerozhodný stav 1:1 se nezměnil, takže bez prodloužení musely vítěze určit samostatné nájezdy. Z exekutorů GKS proměnili dva, zatímco mezi českými zakončovateli bylo neomylné trio Starý, Žálčík, Karpov. A posledně jmenovaný strhl výhru ve prospěch prostějovské družiny.

2. PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ
Tauron KH GKS Katowice – LHK Jestřábi Prostějov
1:2 SN (1:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Fraszko – 4. Žálčík (Karpov), rozhodující nájezd Karpov.
Sestava Katowic: Kieler – Tomasik, Čakajík, Devečka, Wanacki, Krawczyk, Wysocki - Urbanowicz, Rothla, Rybak – Wronka, Pasiut, Fraszko – Krezolek, Strzyzowski, Lopuski. Trenéři: Tom Coolen a Piotr Sarnik.
Sestava Prostějova: Huf – Foltýn, Zdráhal, Mikliš, Kellner, Krejčí, Havlík, Chujac, Bažant – Žálčík, Karpov, Luňák – Antoníček, Krejčiřík, Lang – Švarc, Matys, Prokeš – Zabloudil, Venkrbec, Starý. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments