Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Dva dny po vzájemném měření sil na Hané si katowičtí a prostějovští hokejisté střihli proti sobě čtvrteční odvetu na kluzišti polského mančaftu. Navzdory opětovně divokému úvodu tentokrát proběhla gólově mnohem úsporněji, padlo po jedné trefě na každé straně. A o vítězství Jestřábů rozhodly až samostatné nájezdy.

Kouč Vykoukal dal volno bekům Kolářovi s Rašnerem a elitnímu kvartetu útočníků Divíšek, Nouza, Račuk, Meidl. Šanci naopak dostali další zkoušení hráči Karpov, Antoníček a Lang, mezi tyče se postavil mladý Huf. A právě druhý brankář LHK společně se jmenovaným forvardem Karpovem významně promluvili do osudu přátelského utkání v podvečer 16. srpna.
Huf sice inkasoval hned v zahajovací minutě po samostatném průniku Fraszka, leč poté doslova zavřel svou klec a až do konce zápasu udržel čisté konto! I přes četné příležitosti domácích, z nichž největší tutovky měli Wronka a znovu Fraszko. Nicméně devatenáctiletý strážce prostějovské svatyně díky výborným zákrokům odolal.
Muži Prostějova po bleskově obdržené brance viditelně zlepšili týmovou defenzivu, oproti úterku se hlavně nedopouštěli tolika individuálních hrubek. Navíc již ve 4. vyrovnal po uvolnění Karpovem kanonýr Žálčík a v čase 19.57 měli hosté po faulu na unikajícího Matyse výhodu trestného střílení, které ale Kieler zlikvidoval.
Druhá třetina byla oboustranně rušná a vyrovnaná, třetí už spíše opatrnější. Zpočátku v ní měl trochu navrch Tauron, načež převzali taktovku Jestřábi a především posledních pět minut patřilo jim. Leč nerozhodný stav 1:1 se nezměnil, takže bez prodloužení musely vítěze určit samostatné nájezdy. Z exekutorů GKS proměnili dva, zatímco mezi českými zakončovateli bylo neomylné trio Starý, Žálčík, Karpov. A posledně jmenovaný strhl výhru ve prospěch prostějovské družiny.

2. PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ
Tauron KH GKS Katowice – LHK Jestřábi Prostějov
1:2 SN (1:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Fraszko – 4. Žálčík (Karpov), rozhodující nájezd Karpov.
Sestava Katowic: Kieler – Tomasik, Čakajík, Devečka, Wanacki, Krawczyk, Wysocki - Urbanowicz, Rothla, Rybak – Wronka, Pasiut, Fraszko – Krezolek, Strzyzowski, Lopuski. Trenéři: Tom Coolen a Piotr Sarnik.
Sestava Prostějova: Huf – Foltýn, Zdráhal, Mikliš, Kellner, Krejčí, Havlík, Chujac, Bažant – Žálčík, Karpov, Luňák – Antoníček, Krejčiřík, Lang – Švarc, Matys, Prokeš – Zabloudil, Venkrbec, Starý. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments