Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Úvod zápasové přípravy hokejistů LHK Jestřábi Prostějov obstaraly dva hodně zajímavé souboje během tří dnů se zahraničním protivníkem. Asi největší favorit nadcházejícího ročníku polské extraligy Tauron KH GKS Katowice nastoupil do obou vzájemných střetnutí uplynulého týdne bez nových posil z ciziny a v daném složení se ukázal být Hanákům naprosto vyrovnaným sokem. Což stvrdily i konečné rezultáty.

Doma dravčí letka podlehla po vydatné přestřelce 4:5. „Náš první přátelák byl trochu divočejší hlavně tím, že jsme udělali spoustu individuálních chyb. A tři velké hrubky vzadu hosté nemilosrdně potrestali, čímž otočili na 1:3 a následně dvakrát rychle odpověděli na naše vyrovnání. Takových fatálních zaváhání je škoda, pro příště se jich musíme vyvarovat,“ hodnotil úterní mač večer po jeho skončení kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.
Navzdory pěti inkasovaným kusům neviděl zásadní problém v defenzivě. „Neřekl bych, že by naše obranná činnost systémově nefungovala. Za většinu obdržených gólů opravdu mohly ty zmíněné hrubé chyby jednotlivců, které rychlí protihráči dokázali pohotově využívat. Vyložené šance jsme jim věnovali ztrátami kotoučů ve vlastním pásmu po špatných rozehrávkách, nechali jsme se vzadu přečíslovat i přebruslovat, neobsazovali soupeře po buly. Prostě vesměs situace, jež v přípravě neustále trénujeme. Samozřejmě je potřeba to správně udělat především v zápasech,“ zdůraznil Vykoukal.
Že šlo teprve o zahajovací duel, nehodlal brát jako laciné alibi. „Takových minel se nesmíme dopouštět ani v prvním přáteláku,“ neomlouval svěřence. A vzápětí okomentoval herní úroveň Tauronu. „Katowicím sice chyběly nové zahraniční posily, ale přesto mají v sestavě sedm nebo osm polských reprezentantů plus dva známé obránce Martina Čakajíka z Česka a Dušana Devečku ze Slovenska. Předvedli se tady jako kvalitní tým, hráli v pohybu, rychle bruslili a mně osobně se dost líbili. Za možnost absolvovat dva zápasy s takovým soupeřem jsem moc rád,“ kvitoval Vykoukal.
Sám poslal v úterý do akce čtyři kompletní formace, navíc pátá dostala prostor v poslední třetině. Na ledě se tudíž objevili kromě kmenových členů prostějovské soupisky i jedinci na zkoušku (obránci Michael Foltýn, David Chujac, Petr Krejčí a Dan Kellner, útočníci Lukáš Matys a Adam Liška). „Protočili jsme hodně kluků, od toho přáteláky jsou. V Polsku nasadíme i některé další, příležitost dostanou taky v dalších dvou utkáních příští týden. Potom zredukujeme kádr a poslední dvě přípravy už chceme odehrát s mužstvem ve složení víceméně pro soutěž,“ upřesnil kormidelník LHK.
Svá slova dodržel, na led GKS totiž v pátek vyslal kromě Foltýna, Chujace, Krejčího, Kellnera a Matyse ještě gólmana Daniela Hufa plus trojici forvardů Tomáš Karpov, Petr Antoníček, Martin Lang. Naopak ostřílené borce Daniela Koláře, Alexe Rašnera, Tomáše Divíška, Tomáše Nouzu, Marka Račuka i Václava Meidla nechal odpočívat doma. Přesto Hanáci v kombinovaném složení svedli další vyrovnaný boj vedoucí k remíze 1:1 v normální hrací době a následnému vítězství po samostatných nájezdech.
Důvody těsného úspěchu? Parta okolo stabilního kapitána Matouše Venkrbce se tentokrát vyvarovala (kromě inkasované branky hned v zahajovací minutě) individuálních přehmatů. Výtečně zachytal mladík mezi tyčemi Huf. Premiérový zásah zaznamenal střelec Lukáš Žálčík. A nezištnou asistencí i rozhodujícím nájezdem se blýsknul zkoušený Karpov, devětadvacetiletý odchovanec Sparty Praha. Tohle vše podpořené kolektivním pojetím dalo dohromady solidní výkon a poměrně cennou výhru, byť jen přátelskou.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments