Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ještě než hokejoví Jestřábi odstartovali svůj vlastní program přípravných zápasů, otevřela se pro kvarteto z nich atraktivní šance zahrát si jeden mimořádně atraktivní přátelák na poněkud vyšším levelu. Šlo o střetnutí turnaje Mountfield Cup 2018 v Hradci Králové mezi Spartou Praha a HC Davos.

Kádr rudého „S“ se totiž před tímto duelem ocitl vinou zdravotních problémů a odpočívajících opor v troskách a vedení velkoklubu z české metropole oslovilo za dané situace s prosbou o výpomoc generalitu LHK Prostějov. „Zavolali ze Sparty, jestli bychom jim na Davos mohli půjčit čtyři hokejisty. Do brány Kubu Neužila, do útoku Lukáše Luňáka, Davida Dvořáčka a Lukáše Žálčíka. Samozřejmě jsme souhlasili. Pro náš tým to neznamenalo žádný vážný problém, zatímco pro ty kluky šlo o velkou šanci, byť přípravnou,“ vysvětlil sportovní manažer a hlavní kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.
A jeho svěřenci chytili svou nečekanou příležitost takzvaně za pačesy. Neužil pustil za svá záda jen dva góly, ofenzivní formace Žálčík – Luňák - Dvořáček zásluhou trefy druhého jmenovaného jednou skórovala. A všichni čtyři prostějovští borci výrazně přispěli k šokující demolici švýcarského favorita 10:2 od personálně oslabeného pražského výběru. „Kluci odvedli velký kus práce, překvapili mě. Je skvělé vědět, že pokud přijdou zranění, budeme mít kam sáhnout,“ pochválil čtveřici Hanáků německý trenér Sparty Uwe Krupp.
Z jeho slov jasně vyplývá, že další šance naskočit do extraligového ansámblu může klidně přijít i během nadcházejícího soutěžního ročníku. A tím pádem se pro Vykoukalovy ovečky případně otevírá zajímavá cesta výš. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments