Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ještě než hokejoví Jestřábi odstartovali svůj vlastní program přípravných zápasů, otevřela se pro kvarteto z nich atraktivní šance zahrát si jeden mimořádně atraktivní přátelák na poněkud vyšším levelu. Šlo o střetnutí turnaje Mountfield Cup 2018 v Hradci Králové mezi Spartou Praha a HC Davos.

Kádr rudého „S“ se totiž před tímto duelem ocitl vinou zdravotních problémů a odpočívajících opor v troskách a vedení velkoklubu z české metropole oslovilo za dané situace s prosbou o výpomoc generalitu LHK Prostějov. „Zavolali ze Sparty, jestli bychom jim na Davos mohli půjčit čtyři hokejisty. Do brány Kubu Neužila, do útoku Lukáše Luňáka, Davida Dvořáčka a Lukáše Žálčíka. Samozřejmě jsme souhlasili. Pro náš tým to neznamenalo žádný vážný problém, zatímco pro ty kluky šlo o velkou šanci, byť přípravnou,“ vysvětlil sportovní manažer a hlavní kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.
A jeho svěřenci chytili svou nečekanou příležitost takzvaně za pačesy. Neužil pustil za svá záda jen dva góly, ofenzivní formace Žálčík – Luňák - Dvořáček zásluhou trefy druhého jmenovaného jednou skórovala. A všichni čtyři prostějovští borci výrazně přispěli k šokující demolici švýcarského favorita 10:2 od personálně oslabeného pražského výběru. „Kluci odvedli velký kus práce, překvapili mě. Je skvělé vědět, že pokud přijdou zranění, budeme mít kam sáhnout,“ pochválil čtveřici Hanáků německý trenér Sparty Uwe Krupp.
Z jeho slov jasně vyplývá, že další šance naskočit do extraligového ansámblu může klidně přijít i během nadcházejícího soutěžního ročníku. A tím pádem se pro Vykoukalovy ovečky případně otevírá zajímavá cesta výš. 

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments