Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ještě než hokejoví Jestřábi odstartovali svůj vlastní program přípravných zápasů, otevřela se pro kvarteto z nich atraktivní šance zahrát si jeden mimořádně atraktivní přátelák na poněkud vyšším levelu. Šlo o střetnutí turnaje Mountfield Cup 2018 v Hradci Králové mezi Spartou Praha a HC Davos.

Kádr rudého „S“ se totiž před tímto duelem ocitl vinou zdravotních problémů a odpočívajících opor v troskách a vedení velkoklubu z české metropole oslovilo za dané situace s prosbou o výpomoc generalitu LHK Prostějov. „Zavolali ze Sparty, jestli bychom jim na Davos mohli půjčit čtyři hokejisty. Do brány Kubu Neužila, do útoku Lukáše Luňáka, Davida Dvořáčka a Lukáše Žálčíka. Samozřejmě jsme souhlasili. Pro náš tým to neznamenalo žádný vážný problém, zatímco pro ty kluky šlo o velkou šanci, byť přípravnou,“ vysvětlil sportovní manažer a hlavní kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.
A jeho svěřenci chytili svou nečekanou příležitost takzvaně za pačesy. Neužil pustil za svá záda jen dva góly, ofenzivní formace Žálčík – Luňák - Dvořáček zásluhou trefy druhého jmenovaného jednou skórovala. A všichni čtyři prostějovští borci výrazně přispěli k šokující demolici švýcarského favorita 10:2 od personálně oslabeného pražského výběru. „Kluci odvedli velký kus práce, překvapili mě. Je skvělé vědět, že pokud přijdou zranění, budeme mít kam sáhnout,“ pochválil čtveřici Hanáků německý trenér Sparty Uwe Krupp.
Z jeho slov jasně vyplývá, že další šance naskočit do extraligového ansámblu může klidně přijít i během nadcházejícího soutěžního ročníku. A tím pádem se pro Vykoukalovy ovečky případně otevírá zajímavá cesta výš. 

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments