Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Ještě než hokejoví Jestřábi odstartovali svůj vlastní program přípravných zápasů, otevřela se pro kvarteto z nich atraktivní šance zahrát si jeden mimořádně atraktivní přátelák na poněkud vyšším levelu. Šlo o střetnutí turnaje Mountfield Cup 2018 v Hradci Králové mezi Spartou Praha a HC Davos.

Kádr rudého „S“ se totiž před tímto duelem ocitl vinou zdravotních problémů a odpočívajících opor v troskách a vedení velkoklubu z české metropole oslovilo za dané situace s prosbou o výpomoc generalitu LHK Prostějov. „Zavolali ze Sparty, jestli bychom jim na Davos mohli půjčit čtyři hokejisty. Do brány Kubu Neužila, do útoku Lukáše Luňáka, Davida Dvořáčka a Lukáše Žálčíka. Samozřejmě jsme souhlasili. Pro náš tým to neznamenalo žádný vážný problém, zatímco pro ty kluky šlo o velkou šanci, byť přípravnou,“ vysvětlil sportovní manažer a hlavní kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.
A jeho svěřenci chytili svou nečekanou příležitost takzvaně za pačesy. Neužil pustil za svá záda jen dva góly, ofenzivní formace Žálčík – Luňák - Dvořáček zásluhou trefy druhého jmenovaného jednou skórovala. A všichni čtyři prostějovští borci výrazně přispěli k šokující demolici švýcarského favorita 10:2 od personálně oslabeného pražského výběru. „Kluci odvedli velký kus práce, překvapili mě. Je skvělé vědět, že pokud přijdou zranění, budeme mít kam sáhnout,“ pochválil čtveřici Hanáků německý trenér Sparty Uwe Krupp.
Z jeho slov jasně vyplývá, že další šance naskočit do extraligového ansámblu může klidně přijít i během nadcházejícího soutěžního ročníku. A tím pádem se pro Vykoukalovy ovečky případně otevírá zajímavá cesta výš. 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments