Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.9.2018
svátek slaví Jaromír,
zítra Zlata
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V lednu se setkala s velkým úspěchem, v samotném závěru kalendářního léta proběhne znovu. Na prostějovském zimním stadionu se v režii SK Prostějov 1913 a Českého hokeje (dříve Českého svazu ledního hokeje) podruhé v letošním roce uskuteční zábavná náborová akce Pojď hrát hokej. Poznamenejte si do diářů datum 20. září a přijďte se svými dětmi i vy!

Pojď hrát hokej se v Prostějově bude konat v rámci Týdne hokeje. Na začátek poslední zářijové dekády zve „eskáčko“ všechny děti od čtyř do osmi let, stejně jako jejich rodiče. Na ledě se pod dohledem vyškolených trenérů naučí hokejové základy a s nejrychlejší kolektivní hrou na světě tak získají první kontakt.
Prezentace jednotlivých účastníků odstartuje ve čtvrtek 20. září v 15 hodin a 45 minut. Pokud je to možné, měli by rodiče své ratolesti vzít cyklistickou či lyžařskou helmu a brusle. V případě, že je doma nemají, jim je na stadionu zapůjčí klub. Každé dítě, které si přijde užít spoustu zábavy, se může těšit na dárek v podobě reprezentačního dresu.
Rodičům podají veškeré podstatné informace organizátoři nebo trenéři. Seznámí je například se vším, co obnáší situace mít doma malého hokejistu. Poprvé ožil prostějovský zimák náborovou akcí Pojď hrát hokej letos ve čtvrtek 25. ledna. Po replikách reprezentačních trikotů pro více než šedesát kluků a holek se jen zaprášilo. Několik jich dokonce scházelo. „Od svazu jsme jich dostali jen padesát, takže pro posledních zhruba deset dětí už nezbyly,“ vysvětlovala tehdy členka výkonného výboru SK Prostějov 1913 a jedna z organizátorek akce Martina Marková.
Děti si vyzkoušely střelbu na branku nebo bruslení. Komu to nešlo, mohl se opřít o některé z chodítek. „Počet více než šedesáti malých účastníků nás mile překvapil. Jen o naši hokejovou přípravku je velký zájem. Teď se můžeme těšit, že do ní přibyde ještě o nějakého toho hokejistu navíc,“ pochvalovala si v lednu Marková.
Zářijovým kolem Pojď hrát hokej ožije prostějovské prostředí na začátku poslední dekády devátého kalendářního měsíce, a sice mezi sedmnáctou a osmnáctou hodinou.

o náborové akci...
Týden hokeje, to je název pro sérii sportovních akcí - v rámci projektu Českého hokeje Pojď hrát hokej - určených pro děti ve věku 4 až 8 let a jejich rodiče. Během nich mají jedinečnou příležitost se s ledním hokejem seznámit a vytvořit si s ním svůj premiérový a neopakovatelný zážitek. Pro děti připravují pořadatelé zábavný program jak na ledě, tak i mimo něj. Rodiče mají příležitost zjistit, co všechno obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj jejich ratolestí. Každý účastník navíc obdrží drobné dárky, jak jinak než s hokejovou tematikou.
Každému zájemci stačí jen v konkrétní termín dorazit s mámou, tátou nebo oběma najednou na dané místo konání akce. Chybět by mu neměly helma (stačí cyklistická, případně lyžařská) a brusle. Pokud ani jednu z těchto věcí dítě nemá, mohou se rodiče obrátit přímo na pořádající klub – v tomto případě na SK Prostějov 1913. Oba druhy vybavení ochotně zapůjčí.
V rámci projektu Pojď hrát hokej se doposud uskutečnily celkem čtyři Týdny hokeje. Zapojilo se do nich zhruba 16 tisíc dětí, přičemž aktuálně se koná na více jak 130 místech.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments