Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V lednu se setkala s velkým úspěchem, v samotném závěru kalendářního léta proběhne znovu. Na prostějovském zimním stadionu se v režii SK Prostějov 1913 a Českého hokeje (dříve Českého svazu ledního hokeje) podruhé v letošním roce uskuteční zábavná náborová akce Pojď hrát hokej. Poznamenejte si do diářů datum 20. září a přijďte se svými dětmi i vy!

Pojď hrát hokej se v Prostějově bude konat v rámci Týdne hokeje. Na začátek poslední zářijové dekády zve „eskáčko“ všechny děti od čtyř do osmi let, stejně jako jejich rodiče. Na ledě se pod dohledem vyškolených trenérů naučí hokejové základy a s nejrychlejší kolektivní hrou na světě tak získají první kontakt.
Prezentace jednotlivých účastníků odstartuje ve čtvrtek 20. září v 15 hodin a 45 minut. Pokud je to možné, měli by rodiče své ratolesti vzít cyklistickou či lyžařskou helmu a brusle. V případě, že je doma nemají, jim je na stadionu zapůjčí klub. Každé dítě, které si přijde užít spoustu zábavy, se může těšit na dárek v podobě reprezentačního dresu.
Rodičům podají veškeré podstatné informace organizátoři nebo trenéři. Seznámí je například se vším, co obnáší situace mít doma malého hokejistu. Poprvé ožil prostějovský zimák náborovou akcí Pojď hrát hokej letos ve čtvrtek 25. ledna. Po replikách reprezentačních trikotů pro více než šedesát kluků a holek se jen zaprášilo. Několik jich dokonce scházelo. „Od svazu jsme jich dostali jen padesát, takže pro posledních zhruba deset dětí už nezbyly,“ vysvětlovala tehdy členka výkonného výboru SK Prostějov 1913 a jedna z organizátorek akce Martina Marková.
Děti si vyzkoušely střelbu na branku nebo bruslení. Komu to nešlo, mohl se opřít o některé z chodítek. „Počet více než šedesáti malých účastníků nás mile překvapil. Jen o naši hokejovou přípravku je velký zájem. Teď se můžeme těšit, že do ní přibyde ještě o nějakého toho hokejistu navíc,“ pochvalovala si v lednu Marková.
Zářijovým kolem Pojď hrát hokej ožije prostějovské prostředí na začátku poslední dekády devátého kalendářního měsíce, a sice mezi sedmnáctou a osmnáctou hodinou.

o náborové akci...
Týden hokeje, to je název pro sérii sportovních akcí - v rámci projektu Českého hokeje Pojď hrát hokej - určených pro děti ve věku 4 až 8 let a jejich rodiče. Během nich mají jedinečnou příležitost se s ledním hokejem seznámit a vytvořit si s ním svůj premiérový a neopakovatelný zážitek. Pro děti připravují pořadatelé zábavný program jak na ledě, tak i mimo něj. Rodiče mají příležitost zjistit, co všechno obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj jejich ratolestí. Každý účastník navíc obdrží drobné dárky, jak jinak než s hokejovou tematikou.
Každému zájemci stačí jen v konkrétní termín dorazit s mámou, tátou nebo oběma najednou na dané místo konání akce. Chybět by mu neměly helma (stačí cyklistická, případně lyžařská) a brusle. Pokud ani jednu z těchto věcí dítě nemá, mohou se rodiče obrátit přímo na pořádající klub – v tomto případě na SK Prostějov 1913. Oba druhy vybavení ochotně zapůjčí.
V rámci projektu Pojď hrát hokej se doposud uskutečnily celkem čtyři Týdny hokeje. Zapojilo se do nich zhruba 16 tisíc dětí, přičemž aktuálně se koná na více jak 130 místech.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments