Dobrý podvečer, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg

Ke svému čtvrtému střetnutí v rámci pokračující přípravy vyjeli prostějovští hokejisté na Vysočinu. Na ledě Horácké Slavie Třebíč svedli vyrovnanou bitvu s tradičním prvoligovým sokem, kterého těsně udolali. A připsali si tím třetí přátelský triumf v řadě za sebou.

Svěřenci kouče Vykoukala uplynulý čtvrtek tradičně nezachytili nástup do utkání, ale tentokrát se převaha soupeře obešla bez gólového trestu, neboť mančaft opakovaně podržel Štůrala mezi tyčemi. Zlikvidoval brzkou šanci Škvrněho i tutovku Jurnečky o něco později, nepřišli si na něho ani Nedvídek nebezpečnou střelou či Kusko následnou dorážkou. Stejně dopadli proti zkušenému matadorovi v kleci rovněž Raška s J. Čejkou. Teprve pak hosté vyrovnali hru a díky Račukovi se dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení Jekela.
Po bezbrankové zahajovací třetině se skóre měnilo hned zkraje druhé periody. A to dvakrát v rychlém sledu během 24. minuty. Nejprve v oslabení ujela do brejku dvojice J. Čejka, Raška a druhý jmenovaný přelstil do té doby nepřekonatelného Štůralu – 1:0. Vzápětí Jestřábi využili přesilovku, když Divíšek nabil do jasné pozice Žálčíkovi, jenž nezaváhal – 1:1.
Poté pokračoval vyrovnaný boj, který zlomově rozhodl začátek poslední třetiny. Ve 43. minutě měli borci LHK zkrácenou početní výhodu, v níž rychle zaútočili Starý s Račukem a prvně zmíněný nedal Jekelovi žádnou šanci zasáhnout – 1:2. Navíc o čtyři minuty později Divíšek uvolnil mezi kruhy opět Starého, jehož nápřah zastavila až síť za zády brankáře – 1:3. Zdramatizovat vývoj se ovšem záhy podařilo Ferdovi tím, že ve 48. proměnil trestné střílení nařízené za předchozí faul na sebe v sólovém úniku – 2:3. Tento výsledek Prostějované v závěru bez větších problémů uhájili.
Po konci zápasu tradičně přišly na řadu cvičné nájezdy. A ty patřily 1:0 domácím, neboť jako jediný z deseti určených plejerů uspěl Malec. (son)

HLASY TRENÉRŮ
Martin SOBOTKA - SK HS Třebíč:
„Z porážky nedělám žádnou tragédii. Samozřejmě, zamrzí to, je to škoda, protože si myslím, že minimálně remízu jsme si zasloužili. Ve hře pět na pět jsme byli Prostějovu vyrovnaným soupeřem, chvílemi jsme soupeře dostávali i pod tlak. Předváděli jsme agresivní hru, dařilo se nám napadat a získávat puky. Srážela nás slabší produktivita, v níž se projevuje nevyzrálost mladých kluků. Finální fázi řešíme špatně. Nejslabší fází naší hry pak byly přesilovky. Ale ještě jsme je netrénovali, tak snad se to zlepší.“ (úsměv)

Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Kdybychom soupeři asi šestkrát nebo sedmkrát nenahráli ve vlastním pásmu mezi kruhy do vyložené šance, tak by to bylo dobrý... (hořce se pousměje) Těch chyb v rozehrávce bylo opravdu moc, což se v případě takto zkušených hráčů, které máme, nemůže stávat! Cítím, že koncentrace mužstva už není úplně ideální, začíná se trochu ztrácet. Kluci už jsou natěšení, aby se začalo hrát. A v herních dovednostech to bylo vidět.“

4. PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ
SK Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
samostatné nájezdy: 1:0

Branky a nahrávky: 24. Raška (J. Čejka), 48. Ferda z trestného střílení – 24. Žálčík (Divíšek, Nouza), 43. Starý (Račuk), 47. Starý (Divíšek).
Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváků: 315
Sestava Třebíče: Jekel – Nedbal, Bilčík, Furch, Čermák, V. Čejka, Hort, Kučera, Kabelka – Vodný, J. Čejka, Raška – Kusko, Ferda, Nedvídek – Malec, Škvrně, Král – Jurnečka, Nejedlý. Trenéři: Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř.
Sestava Prostějova: Štůrala – Zdráhal, Kolář, Havlík, Bažant, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Račuk – Krejčiřík, Meidl, Žálčík – Švarc. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.

• Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Ceník inzerce

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.