Dobré ráno, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Bude to poslední den, kdy ještě děti nebudou muset jít do školy. Hráči z ročníku 2009 SK Prostějov 1913 si tuto neděli 2. září vyplní domácím turnajem v minihokeji. Na zimním stadionu se uskuteční FERAMU CUP, na kterém se představí také rival z Olomouce či Havířov.

Turnaj bude probíhat ve dvou na sobě nezávislých pasážích. V první si to mezi sebou rozdají družstva „A“, ve druhé nastoupí družstva „B“. Všechna mohou přitom tvořit hráči z ročníku 2009, popřípadě kluci a holky mladší.
Každé utkání minihokeje potrvá dva dvacetiminutové poločasy. Za vítězství získá tým dva body, za remízu se bude rozdělovat po bodu. Všichni účastníci mohou celkově poslat do hry nanejvýš devět hráčů do pole, stejně jako vždy jednoho z dvojice brankářů.
Zápasy se budou konat na dvou polovinách ledové plochy. V části klání A i v části B nastoupí výběry domácího Prostějova, Olomouce, Havířova nebo Techniky Brno.
Prostějovany na hřišti A nejprve čeká duel s Jihomoravany, startuje v osm hodin. Od 10:50 se v regionálním derby postaví olomouckým Kohoutům, s havířovským AZetem změří síly až odpoledne – od 14:00 hodin. Obdobným pořadím střetnutí si projdou také zástupci SK na hřišti B.
Celky, jež se umístí na první až třetí příčce, se mohou těšit na pohár a diplom. Každý hokejista si navíc domů odnese věcnou cenu. Včetně nejlepších hráčů turnaje, které navíc organizátoři vyhlásí při závěrečném slavnostním ceremoniálu. Ten je na programu od 17:40 do přibližně 18:00 hodin.
Hlavním partnerem turnaje je společnost FERAMU s.r.o. Tato ryze česká firma vstoupila na pole strojírenství v první čtvrtině roku 2016 a sídlí v Prostějově v Tovární ulici. Zaměřuje se výhradně na poskytování služeb v oblasti strojního obrábění. Českým i zahraničním zákazníkům nabízí zpracování zakázek na nových moderních CNC obráběcích strojích. Ty si poradí s malými, středními až středně velkými sériemi. Společnost nabízí obrábění konstrukčních či nerezových ocelí mosazi, duralu, hliníku, mědi a plastů. Na CNC strojích dokáže provést dělení materiálu, soustružení, čtyřosé frézování a nyní nově i za použití hrotové brusky rovněž broušení rotačních ocelových dílců.
Více informací o této mladé a dynamicky se rozvíjející společnosti naleznete na webové adrese www.feramu.cz, kde se nachází i speciální kontaktní formulář. Pokud vás oslovily služby společnosti FERAMU, volejte na telefonní číslo 604 212 425.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments