Dobrý večer, dnes je úterý 20.11.2018
svátek slaví Nikola,
zítra Albert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pokud by hokejisté LHK Jestřábi Prostějov zažili výsledkově tak nepovedený týden během prvoligové sezóny, bylo by to dost nepříjemné. Neboť je však stále teprve přípravné období (byť vrcholící), dvě porážky se dají bez problémů skousnout. Na druhou stranu zavírat oči před nimi určitě nejde.

Zabolela obzvláště úterní prohra 2:3 s Třebíčí, protože k ní došlo v domácím prostředí, a navíc vinou převážně špatného výkonu. „Je až hrozivé, jak velké množství chyb pořád děláme. Většinou jde o hrubky individuální, kterými často sami posíláme soupeře do vyložených šancí včetně sólových nájezdů,“ kroutil hlavou prostějovský kouč Jiří Vykoukal po zaslouženém podlehnutí Horácké Slavii.
Hráči tradičního prvoligového soka jeli ve druhé třetině za stavu 0:2 pětkrát sami na bránu! A pouze výborné zákroky gólmana Neužila zabránily ostudnému debaklu papírově silnějšího celku. „Na odstranění chyb se samozřejmě snažíme pracovat v přípravě, ale realizace během utkání zatím bohužel neodpovídá našim představám. Nejhorší přitom je neschopnost rozehrát, poslat přesnou přihrávku a přijmout ji,“ volil Vykoukal oprávněně kritická slova. Trochu solidní hokej předvedli jeho svěřenci až v poslední dvacetiminutovce. „Zvedly nás dva slepené góly na konci druhé třetiny, najednou to bylo 2:2. A potom šel výkon mužstva nahoru, třetí část měla z naší strany nějakou úroveň. Přesto jsme z ojedinělého protiútoku hostů dostali rozhodující gól,“ popsal Vykoukal ze svého pohledu.
O dva dny později ve čtvrtek výběr elhákáčka rupnul na ledě slovenského extraligisty v Nových Zámkách ještě výrazněji 0:3, ovšem jestřábí kormidelník hodnotil tohle střetnutí mnohem pozitivněji. „Musím vyslovit velkou spokojenost s naší hrou, pochopitelně kromě zakončení. I kdybychom pokračovali do rána, asi bychom gól nedali,“ glosoval Vykoukal po návratu na Hanou.
Nepříznivý rezultát ho ale tolik netrápil, převažovala radost z pozvednutí celkového výkonu. „Měli jsme spoustu šancí, soupeře většinu času přehrávali a ten na 2:0 utekl jen díky přesilovkám po našich trochu nešťastných vyloučeních krátce za sebou. Nevyšel ani závěrečný tlak, přesto nevadí. S výkonem jsem tentokrát spokojený, hlavně fungovaly podstatně lépe oproti předchozím zápasům detaily, jež nás dosud velmi trápily. To znamená rozehrávka, přesnost i realizace nahrávek,“ vypíchl trenér.
A přidal ještě jeden postřeh. „Pokud by šlo o mistrák, tak člověk řekne: lepší hrát tužku a zvítězit. V přátelácích je však pro mě důležitější herní projev, který šel tentokrát nahoru. Snad už nám to vydrží,“ přál si Jiří Vykoukal.
Na řadu totiž přichází středeční generálka v Českých Budějovicích a zejména sobotní premiéra CHANCE ligy doma se Vsetínem!

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments