Dobré odpoledne, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud by hokejisté LHK Jestřábi Prostějov zažili výsledkově tak nepovedený týden během prvoligové sezóny, bylo by to dost nepříjemné. Neboť je však stále teprve přípravné období (byť vrcholící), dvě porážky se dají bez problémů skousnout. Na druhou stranu zavírat oči před nimi určitě nejde.

Zabolela obzvláště úterní prohra 2:3 s Třebíčí, protože k ní došlo v domácím prostředí, a navíc vinou převážně špatného výkonu. „Je až hrozivé, jak velké množství chyb pořád děláme. Většinou jde o hrubky individuální, kterými často sami posíláme soupeře do vyložených šancí včetně sólových nájezdů,“ kroutil hlavou prostějovský kouč Jiří Vykoukal po zaslouženém podlehnutí Horácké Slavii.
Hráči tradičního prvoligového soka jeli ve druhé třetině za stavu 0:2 pětkrát sami na bránu! A pouze výborné zákroky gólmana Neužila zabránily ostudnému debaklu papírově silnějšího celku. „Na odstranění chyb se samozřejmě snažíme pracovat v přípravě, ale realizace během utkání zatím bohužel neodpovídá našim představám. Nejhorší přitom je neschopnost rozehrát, poslat přesnou přihrávku a přijmout ji,“ volil Vykoukal oprávněně kritická slova. Trochu solidní hokej předvedli jeho svěřenci až v poslední dvacetiminutovce. „Zvedly nás dva slepené góly na konci druhé třetiny, najednou to bylo 2:2. A potom šel výkon mužstva nahoru, třetí část měla z naší strany nějakou úroveň. Přesto jsme z ojedinělého protiútoku hostů dostali rozhodující gól,“ popsal Vykoukal ze svého pohledu.
O dva dny později ve čtvrtek výběr elhákáčka rupnul na ledě slovenského extraligisty v Nových Zámkách ještě výrazněji 0:3, ovšem jestřábí kormidelník hodnotil tohle střetnutí mnohem pozitivněji. „Musím vyslovit velkou spokojenost s naší hrou, pochopitelně kromě zakončení. I kdybychom pokračovali do rána, asi bychom gól nedali,“ glosoval Vykoukal po návratu na Hanou.
Nepříznivý rezultát ho ale tolik netrápil, převažovala radost z pozvednutí celkového výkonu. „Měli jsme spoustu šancí, soupeře většinu času přehrávali a ten na 2:0 utekl jen díky přesilovkám po našich trochu nešťastných vyloučeních krátce za sebou. Nevyšel ani závěrečný tlak, přesto nevadí. S výkonem jsem tentokrát spokojený, hlavně fungovaly podstatně lépe oproti předchozím zápasům detaily, jež nás dosud velmi trápily. To znamená rozehrávka, přesnost i realizace nahrávek,“ vypíchl trenér.
A přidal ještě jeden postřeh. „Pokud by šlo o mistrák, tak člověk řekne: lepší hrát tužku a zvítězit. V přátelácích je však pro mě důležitější herní projev, který šel tentokrát nahoru. Snad už nám to vydrží,“ přál si Jiří Vykoukal.
Na řadu totiž přichází středeční generálka v Českých Budějovicích a zejména sobotní premiéra CHANCE ligy doma se Vsetínem!

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments