Dobrý večer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po předchozích letech plných turbulencí, vzestupů i pádů prožili prostějovští hokejistů v minulé sezóně konečně jeden relativně klidný a především celkově vydařený ročník. V prvoligové soutěži si bez problémů zajistili účast v osmičlenném play-off, kde sahali po senzačním vyřazení favorizovaného Kladna, jež potom téměř postoupilo do extraligy. Stabilně kvalitní výkony bez dlouhodobých výpadků tedy zajistily vysoké umístění v konečném pořadí, zavládla oprávněná spokojenost.

Co víc, během jara a léta Jestřábi ještě vyztužili už tak velice silné útočné řady. Z klíčových forvardů odešel jediný Jan Rudovský, naopak náhradou dorazili sice ne tolik ostřílení, leč zase dravější a srovnatelně nebezpeční Marek Račuk s Lukášem Žálčíkem. Ofenzivní vozba vypadá na papíře vskutku působivě. A až vyladí formu, má potenciál rozsévat mezi soupeři zkázu i reálně.
Újmu podle mého názoru neutrpěl ani brankářský post. Progresivní Jakub Neužil coby osvědčená jednička zůstal, místo mladého Dominika Groha vedení klubu zajistilo střídavé starty zkušeného Tomáše Štůraly. Což je sice ve Zlíně méně vytěžovaný, ale přesto schopný gólman. Skutečnost se časem ukáže, ovšem mezi tyčemi by Hanákům potíže vznikat neměly. V závětří navíc baží po sebemenší příležitosti hned trojici mladíků.
Očekávat se však jisté komplikace dají v defenzivě. Místo jejího lídra Marka Drtiny sice oddíl angažoval Jana Zdráhala, leč jinak zůstaly obranné řady dost mladé a plné viditelně nevyzrálých beků. Již loni ptačí dravci občas řešili trable při týmové hře směrem dozadu včetně rozehrávky z vlastního pásma, přičemž aktuální přáteláky tuhle slabinu odkryly v ještě mnohem větší míře. A jestli nepřijde výrazné zkvalitnění, může právě tady vězet potenciální kámen úrazu.
Ten druhý spatřuji v odvážném vyhlášení náročného cíle. Klubový šéf Jaroslav Luňák dlouho dopředu zveřejnil svou touhu proniknout mezi top kvarteto CHANCE ligy, což je na jednu stranu sympatický krok odmítání jakéhokoliv alibismu při vědomí síly vlastního mužstva. Na stranu druhou se tím však hokejisté Prostějova ocitají pod permanentním tlakem toho, že cokoliv jiného než průnik do semifinále bude neúspěchem.
Účast v nejlepší čtyřce přitom není zdaleka žádnou samozřejmostí i vzhledem k dost tvrdé konkurenci ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži. Jihlava s Českými Budějovicemi jsou z papírového hlediska rozhodně silnější než LHK, opomenout nelze Kladno, posílený Vsetín, nebezpečný Přerov a řadu dalších celků v čele s obrozeným Ústím nad Labem či několika extraligovými farmami, jež sází na rychlost nadějných mladíků.
Suma sumárum: nadmíru náročný i vyrovnaný boj se klidně může rozhořet už o samotnou osmičku pro vyřazovací část. O následné čtvrtfinálové ruletě ani nemluvě. Aby Jestřábi tak vysoko opravdu zamířili, budou muset hrát minimálně většinu základní části fakt dobře a v play-off své výkony ještě vygradovat. Zda to vyjde? Nemám věšteckou kouli, tudíž zvolím opatrnou prognózu, že může i nemusí. A pokud chcete aspoň nějaký tip, tak věřím, že se svěřenci Jiřího Vykoukala budou celou sezónu pohybovat na hraně vytoužené čtverky a v závěrečných k.o. bitvách svedou o semifinále lítou řežbu. Snad se šťastným vyústěním.

36 vsetin

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments