Příjemnou noc, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po předchozích letech plných turbulencí, vzestupů i pádů prožili prostějovští hokejistů v minulé sezóně konečně jeden relativně klidný a především celkově vydařený ročník. V prvoligové soutěži si bez problémů zajistili účast v osmičlenném play-off, kde sahali po senzačním vyřazení favorizovaného Kladna, jež potom téměř postoupilo do extraligy. Stabilně kvalitní výkony bez dlouhodobých výpadků tedy zajistily vysoké umístění v konečném pořadí, zavládla oprávněná spokojenost.

Co víc, během jara a léta Jestřábi ještě vyztužili už tak velice silné útočné řady. Z klíčových forvardů odešel jediný Jan Rudovský, naopak náhradou dorazili sice ne tolik ostřílení, leč zase dravější a srovnatelně nebezpeční Marek Račuk s Lukášem Žálčíkem. Ofenzivní vozba vypadá na papíře vskutku působivě. A až vyladí formu, má potenciál rozsévat mezi soupeři zkázu i reálně.
Újmu podle mého názoru neutrpěl ani brankářský post. Progresivní Jakub Neužil coby osvědčená jednička zůstal, místo mladého Dominika Groha vedení klubu zajistilo střídavé starty zkušeného Tomáše Štůraly. Což je sice ve Zlíně méně vytěžovaný, ale přesto schopný gólman. Skutečnost se časem ukáže, ovšem mezi tyčemi by Hanákům potíže vznikat neměly. V závětří navíc baží po sebemenší příležitosti hned trojici mladíků.
Očekávat se však jisté komplikace dají v defenzivě. Místo jejího lídra Marka Drtiny sice oddíl angažoval Jana Zdráhala, leč jinak zůstaly obranné řady dost mladé a plné viditelně nevyzrálých beků. Již loni ptačí dravci občas řešili trable při týmové hře směrem dozadu včetně rozehrávky z vlastního pásma, přičemž aktuální přáteláky tuhle slabinu odkryly v ještě mnohem větší míře. A jestli nepřijde výrazné zkvalitnění, může právě tady vězet potenciální kámen úrazu.
Ten druhý spatřuji v odvážném vyhlášení náročného cíle. Klubový šéf Jaroslav Luňák dlouho dopředu zveřejnil svou touhu proniknout mezi top kvarteto CHANCE ligy, což je na jednu stranu sympatický krok odmítání jakéhokoliv alibismu při vědomí síly vlastního mužstva. Na stranu druhou se tím však hokejisté Prostějova ocitají pod permanentním tlakem toho, že cokoliv jiného než průnik do semifinále bude neúspěchem.
Účast v nejlepší čtyřce přitom není zdaleka žádnou samozřejmostí i vzhledem k dost tvrdé konkurenci ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži. Jihlava s Českými Budějovicemi jsou z papírového hlediska rozhodně silnější než LHK, opomenout nelze Kladno, posílený Vsetín, nebezpečný Přerov a řadu dalších celků v čele s obrozeným Ústím nad Labem či několika extraligovými farmami, jež sází na rychlost nadějných mladíků.
Suma sumárum: nadmíru náročný i vyrovnaný boj se klidně může rozhořet už o samotnou osmičku pro vyřazovací část. O následné čtvrtfinálové ruletě ani nemluvě. Aby Jestřábi tak vysoko opravdu zamířili, budou muset hrát minimálně většinu základní části fakt dobře a v play-off své výkony ještě vygradovat. Zda to vyjde? Nemám věšteckou kouli, tudíž zvolím opatrnou prognózu, že může i nemusí. A pokud chcete aspoň nějaký tip, tak věřím, že se svěřenci Jiřího Vykoukala budou celou sezónu pohybovat na hraně vytoužené čtverky a v závěrečných k.o. bitvách svedou o semifinále lítou řežbu. Snad se šťastným vyústěním.

36 vsetin

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments