Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po předchozích letech plných turbulencí, vzestupů i pádů prožili prostějovští hokejistů v minulé sezóně konečně jeden relativně klidný a především celkově vydařený ročník. V prvoligové soutěži si bez problémů zajistili účast v osmičlenném play-off, kde sahali po senzačním vyřazení favorizovaného Kladna, jež potom téměř postoupilo do extraligy. Stabilně kvalitní výkony bez dlouhodobých výpadků tedy zajistily vysoké umístění v konečném pořadí, zavládla oprávněná spokojenost.

Co víc, během jara a léta Jestřábi ještě vyztužili už tak velice silné útočné řady. Z klíčových forvardů odešel jediný Jan Rudovský, naopak náhradou dorazili sice ne tolik ostřílení, leč zase dravější a srovnatelně nebezpeční Marek Račuk s Lukášem Žálčíkem. Ofenzivní vozba vypadá na papíře vskutku působivě. A až vyladí formu, má potenciál rozsévat mezi soupeři zkázu i reálně.
Újmu podle mého názoru neutrpěl ani brankářský post. Progresivní Jakub Neužil coby osvědčená jednička zůstal, místo mladého Dominika Groha vedení klubu zajistilo střídavé starty zkušeného Tomáše Štůraly. Což je sice ve Zlíně méně vytěžovaný, ale přesto schopný gólman. Skutečnost se časem ukáže, ovšem mezi tyčemi by Hanákům potíže vznikat neměly. V závětří navíc baží po sebemenší příležitosti hned trojici mladíků.
Očekávat se však jisté komplikace dají v defenzivě. Místo jejího lídra Marka Drtiny sice oddíl angažoval Jana Zdráhala, leč jinak zůstaly obranné řady dost mladé a plné viditelně nevyzrálých beků. Již loni ptačí dravci občas řešili trable při týmové hře směrem dozadu včetně rozehrávky z vlastního pásma, přičemž aktuální přáteláky tuhle slabinu odkryly v ještě mnohem větší míře. A jestli nepřijde výrazné zkvalitnění, může právě tady vězet potenciální kámen úrazu.
Ten druhý spatřuji v odvážném vyhlášení náročného cíle. Klubový šéf Jaroslav Luňák dlouho dopředu zveřejnil svou touhu proniknout mezi top kvarteto CHANCE ligy, což je na jednu stranu sympatický krok odmítání jakéhokoliv alibismu při vědomí síly vlastního mužstva. Na stranu druhou se tím však hokejisté Prostějova ocitají pod permanentním tlakem toho, že cokoliv jiného než průnik do semifinále bude neúspěchem.
Účast v nejlepší čtyřce přitom není zdaleka žádnou samozřejmostí i vzhledem k dost tvrdé konkurenci ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži. Jihlava s Českými Budějovicemi jsou z papírového hlediska rozhodně silnější než LHK, opomenout nelze Kladno, posílený Vsetín, nebezpečný Přerov a řadu dalších celků v čele s obrozeným Ústím nad Labem či několika extraligovými farmami, jež sází na rychlost nadějných mladíků.
Suma sumárum: nadmíru náročný i vyrovnaný boj se klidně může rozhořet už o samotnou osmičku pro vyřazovací část. O následné čtvrtfinálové ruletě ani nemluvě. Aby Jestřábi tak vysoko opravdu zamířili, budou muset hrát minimálně většinu základní části fakt dobře a v play-off své výkony ještě vygradovat. Zda to vyjde? Nemám věšteckou kouli, tudíž zvolím opatrnou prognózu, že může i nemusí. A pokud chcete aspoň nějaký tip, tak věřím, že se svěřenci Jiřího Vykoukala budou celou sezónu pohybovat na hraně vytoužené čtverky a v závěrečných k.o. bitvách svedou o semifinále lítou řežbu. Snad se šťastným vyústěním.

36 vsetin

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments