Příjemnou noc, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Po předchozích letech plných turbulencí, vzestupů i pádů prožili prostějovští hokejistů v minulé sezóně konečně jeden relativně klidný a především celkově vydařený ročník. V prvoligové soutěži si bez problémů zajistili účast v osmičlenném play-off, kde sahali po senzačním vyřazení favorizovaného Kladna, jež potom téměř postoupilo do extraligy. Stabilně kvalitní výkony bez dlouhodobých výpadků tedy zajistily vysoké umístění v konečném pořadí, zavládla oprávněná spokojenost.

Co víc, během jara a léta Jestřábi ještě vyztužili už tak velice silné útočné řady. Z klíčových forvardů odešel jediný Jan Rudovský, naopak náhradou dorazili sice ne tolik ostřílení, leč zase dravější a srovnatelně nebezpeční Marek Račuk s Lukášem Žálčíkem. Ofenzivní vozba vypadá na papíře vskutku působivě. A až vyladí formu, má potenciál rozsévat mezi soupeři zkázu i reálně.
Újmu podle mého názoru neutrpěl ani brankářský post. Progresivní Jakub Neužil coby osvědčená jednička zůstal, místo mladého Dominika Groha vedení klubu zajistilo střídavé starty zkušeného Tomáše Štůraly. Což je sice ve Zlíně méně vytěžovaný, ale přesto schopný gólman. Skutečnost se časem ukáže, ovšem mezi tyčemi by Hanákům potíže vznikat neměly. V závětří navíc baží po sebemenší příležitosti hned trojici mladíků.
Očekávat se však jisté komplikace dají v defenzivě. Místo jejího lídra Marka Drtiny sice oddíl angažoval Jana Zdráhala, leč jinak zůstaly obranné řady dost mladé a plné viditelně nevyzrálých beků. Již loni ptačí dravci občas řešili trable při týmové hře směrem dozadu včetně rozehrávky z vlastního pásma, přičemž aktuální přáteláky tuhle slabinu odkryly v ještě mnohem větší míře. A jestli nepřijde výrazné zkvalitnění, může právě tady vězet potenciální kámen úrazu.
Ten druhý spatřuji v odvážném vyhlášení náročného cíle. Klubový šéf Jaroslav Luňák dlouho dopředu zveřejnil svou touhu proniknout mezi top kvarteto CHANCE ligy, což je na jednu stranu sympatický krok odmítání jakéhokoliv alibismu při vědomí síly vlastního mužstva. Na stranu druhou se tím však hokejisté Prostějova ocitají pod permanentním tlakem toho, že cokoliv jiného než průnik do semifinále bude neúspěchem.
Účast v nejlepší čtyřce přitom není zdaleka žádnou samozřejmostí i vzhledem k dost tvrdé konkurenci ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži. Jihlava s Českými Budějovicemi jsou z papírového hlediska rozhodně silnější než LHK, opomenout nelze Kladno, posílený Vsetín, nebezpečný Přerov a řadu dalších celků v čele s obrozeným Ústím nad Labem či několika extraligovými farmami, jež sází na rychlost nadějných mladíků.
Suma sumárum: nadmíru náročný i vyrovnaný boj se klidně může rozhořet už o samotnou osmičku pro vyřazovací část. O následné čtvrtfinálové ruletě ani nemluvě. Aby Jestřábi tak vysoko opravdu zamířili, budou muset hrát minimálně většinu základní části fakt dobře a v play-off své výkony ještě vygradovat. Zda to vyjde? Nemám věšteckou kouli, tudíž zvolím opatrnou prognózu, že může i nemusí. A pokud chcete aspoň nějaký tip, tak věřím, že se svěřenci Jiřího Vykoukala budou celou sezónu pohybovat na hraně vytoužené čtverky a v závěrečných k.o. bitvách svedou o semifinále lítou řežbu. Snad se šťastným vyústěním.

36 vsetin

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments