Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dost náročný vstup do CHANCE ligy mužů ČR 2018/19 čeká prostějovské hokejisty. V úvodním kole nového ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže totiž přivítají na svém ledě ambiciózní VHK ROBE Vsetín, přes léto vydatně posílený a toužící po nejvyšších příčkách tabulky. Což ale platí také pro Jestřáby. Jak nadcházející konfrontace v sobotu 8. září od 18.00 hodin dopadne?

Z valašského souboru sídlícího na legendárním Lapači každopádně jde nemalý respekt. Od konce minulé sezóny totiž přivedl do svého kádru řadu velmi zajímavých hráčských akvizic, přišli například českobudějovické trio Luboš Rob, David Gába a Vít Jonák, dvojice Finů William Mäkinen + Mikael Kuronen, ruská střela Jan Šelepněv, zámořský řízek Mitchell Theoret či z extraligy známí borci Roman Rác i Peter Mikuš.
„Vsetín má silné ekonomické zázemí a mohl si tedy dovolit hodně zajímavé posily, čímž se rozhodně zařadil do širšího okruhu prvoligových favoritů. My však rovněž máme své kvality, rozhodně se tedy soupeře nebojíme. Musíme se dobře nachystat na jeho přednosti a sami hrát svůj hokej, pokud možno bez triviálních hrubek. V přípravě jsme často chybovali především při rozehrávce, protivníkům doslova nahrávali do šancí. Sobotní zápas můžeme vítězně zvládnout jedině tehdy, pokud se takových jednoduchých zaváhání vyvarujeme,“ řekl směrem k bitvě s VHK kouč Prostějova Jiří Vykoukal.
V přátelských duelech svěřenci legendárního Jiřího Dopity naprosto potvrdili svou předpokládanou sílu, neboť ze sedmi střetnutí plných šest vyhráli a pouze jednou podlehli (v Nitře 2:5). Získali přitom skalpy právě slovenského extraligisty z Nitry (5:1), účastníka elitní české soutěže Vítkovic (2:1), hned dvakrát Třebíče (2:0, 4:2) a naposledy Přerova (5:4sn).
„Asi každý sleduje postupný návrat Vsetína do absolutní národní špičky. Oproti minulé sezóně se výrazně posílil, přivedl docela hodně kvalitních hokejistů a stejně jako my chce útočit na postup do semifinále. Tím pádem je zřejmé, že moc těžších soupeřů pro premiéru nové sezóny jsme dostat nemohli. Nemá však smysl si stěžovat, naopak to musíme brát jako výzvu. Věřím, že na tak lákavý start soutěže dorazí do hlediště spousta fanoušků, kteří nám vytvoří bouřlivé domácí prostředí a pomůžou k vydařenému vstupu. Jasné je jedno: abychom vyhráli, budeme potřebovat velice dobrý výkon,“ zdůraznil kapitán LHK Matouš Venkrbec.
Takže příznivci Jestřábů: v sobotu večer hurá na prostějovský zimák!

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments