Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dost náročný vstup do CHANCE ligy mužů ČR 2018/19 čeká prostějovské hokejisty. V úvodním kole nového ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže totiž přivítají na svém ledě ambiciózní VHK ROBE Vsetín, přes léto vydatně posílený a toužící po nejvyšších příčkách tabulky. Což ale platí také pro Jestřáby. Jak nadcházející konfrontace v sobotu 8. září od 18.00 hodin dopadne?

Z valašského souboru sídlícího na legendárním Lapači každopádně jde nemalý respekt. Od konce minulé sezóny totiž přivedl do svého kádru řadu velmi zajímavých hráčských akvizic, přišli například českobudějovické trio Luboš Rob, David Gába a Vít Jonák, dvojice Finů William Mäkinen + Mikael Kuronen, ruská střela Jan Šelepněv, zámořský řízek Mitchell Theoret či z extraligy známí borci Roman Rác i Peter Mikuš.
„Vsetín má silné ekonomické zázemí a mohl si tedy dovolit hodně zajímavé posily, čímž se rozhodně zařadil do širšího okruhu prvoligových favoritů. My však rovněž máme své kvality, rozhodně se tedy soupeře nebojíme. Musíme se dobře nachystat na jeho přednosti a sami hrát svůj hokej, pokud možno bez triviálních hrubek. V přípravě jsme často chybovali především při rozehrávce, protivníkům doslova nahrávali do šancí. Sobotní zápas můžeme vítězně zvládnout jedině tehdy, pokud se takových jednoduchých zaváhání vyvarujeme,“ řekl směrem k bitvě s VHK kouč Prostějova Jiří Vykoukal.
V přátelských duelech svěřenci legendárního Jiřího Dopity naprosto potvrdili svou předpokládanou sílu, neboť ze sedmi střetnutí plných šest vyhráli a pouze jednou podlehli (v Nitře 2:5). Získali přitom skalpy právě slovenského extraligisty z Nitry (5:1), účastníka elitní české soutěže Vítkovic (2:1), hned dvakrát Třebíče (2:0, 4:2) a naposledy Přerova (5:4sn).
„Asi každý sleduje postupný návrat Vsetína do absolutní národní špičky. Oproti minulé sezóně se výrazně posílil, přivedl docela hodně kvalitních hokejistů a stejně jako my chce útočit na postup do semifinále. Tím pádem je zřejmé, že moc těžších soupeřů pro premiéru nové sezóny jsme dostat nemohli. Nemá však smysl si stěžovat, naopak to musíme brát jako výzvu. Věřím, že na tak lákavý start soutěže dorazí do hlediště spousta fanoušků, kteří nám vytvoří bouřlivé domácí prostředí a pomůžou k vydařenému vstupu. Jasné je jedno: abychom vyhráli, budeme potřebovat velice dobrý výkon,“ zdůraznil kapitán LHK Matouš Venkrbec.
Takže příznivci Jestřábů: v sobotu večer hurá na prostějovský zimák!

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments