Dobré poledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Co načerpali během přípravného období, budou moci už brzy ukázat jinde. Na soutěžní úrovni. Třem věkovým kategoriím v barvách SK Prostějov 1913 startuje kolotoč mistrovských utkání. O první body do tabulky zabojují o druhém zářijovém víkendu. Přesněji jednou v sobotu a dvakrát v neděli.

Do víru mistrovských zápasů se vrhnou prostějovští junioři, dorostenci a B-tým mladších žáků. Ve všech třech případech se Hanákům postaví moravský protivník, pokaždé také budou mít výhodu domácího prostředí.
Setnou hlavu drakovi?
Juniorka se v neděli střetne se Šumperkem, půjde tak o souboj dvou týmů z území Olomouckého kraje. Pokořit Mladé Draky se Prostějovští pokusí od 15:00 hodin.
Trenéři Jaroslav Beck s Michalem Janečkem by se svými svěřenci chtěli ve druhé nejvyšší soutěži hrát důstojnou roli. „Kvalita se ale ukáže až v průběhu sezony, ne po prvním soutěžním zápase. Všechno bude hodně záležet na tom, jak budou kluci přistupovat k tréninkům. Jestli budou trénovat poctivě, nebo ne,“ řekl už dříve Janeček.
Orli proti Orlům
Obdobný cíl si se svým velezkušeným parťákem klade i u druhé nejvyšší kategorie dorostu. Tomu se v sobotu postaví Znojmo, tedy celek, v jehož logu se také nachází hlava orla. Duel moravských dravců zahájí rozhodčí hodinu před polednem.
Za nejstarší prostějovské kategorie přitom nenastoupí pouze ryze domácí hráči. Trenérské štáby budou udílet pokyny i posilám z jiných klubů. Ty dorazily po vzájemné dohodě obou stran, například z Přerova. „Co se týče Přerova a Olomouce, v obou případech jsme vlastně jen obnovili spolupráci. Je to bez problému,“ nechal se slyšet Michal Janeček.
Vlci větří kořist, SK uhájení své půdy
Do třetice všeho dobrého „zvířecí“ zápas. Po juniorech a dorostencích vyzvou soka spojeného s nějakým zvířetem i hráči s orlem na drese z žákovského výběru. Půjde o béčko mladších žáků, kteří narazí na Černé vlky z Rožnova pod Radhoštěm.
Mladší žáci tvoří v prostějovském klubu velmi početnou ekipu, proto do sezony vyjedou ve dvou družstvech. Zatímco to první označené písmenem „A“ se předvede až třetí neděli v měsíci, druhé se bude snažit bodovat již v nadcházející sváteční den. Začátek utkání je v plánu ve 12:00 hodin.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments