Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už to, že prostějovský hokejový klub zkraje aktuální sezóny premiérově ve svých dějinách angažoval zámořského hráče, bylo přelomovou událostí. Tu teď vedení LHK ještě znásobilo přivedením hned tří Rusů, tudíž za Jestřáby společně nastoupili plejeři z opačného světového spektra. Po vzoru slavné hlášky televizního komentátora tak lze zvolat: PŘEPIŠTE DĚJINY!


Výše zmíněným borcem zlanařeným zpoza oceánu hned pro úvodní duel soutěžního ročníku 2018/2019 se na začátku září stal kanadský obránce Rhett Holland. „Je pravda, že jeho příchod znamená pro místní hokej dost významnou věc, neboť cizinců za Prostějov v minulosti nastupovalo minimum. Věřím proto, že angažování Rhetta bude zajímavé i pro naše fanoušky,“ říkal po debutu řízného beka proti Vsetínu kouč a sportovní manažer elhákáčka Jiří Vykoukal.
Leč atraktivní nováček zajištěný na hostování z extraligových Pardubic se ze sestavy ptačích dravců zase rychle vytratil. Jeho mateřský oddíl totiž postihla rozsáhlá marodka a Dynamo si Kanaďana stáhlo zpět k sobě. Za Hanáky pak znovu vyjel na led až v minulých dvou týdnech - tedy zrovna v době, kdy jestřábí generalita s ohledem na velký počet vlastních zraněných hráčů angažovala právě z pardubických řad trojici ruských posil. Konkrétně jsou jimi mladí útočníci Anton Kovalev a Dmitri Zhukenov + rovněž jednadvacetiletý zadák Daniil Miromanov, všichni formou střídavých startů.
Tím pádem se stalo, že v domácím utkání se Slavií Praha nastoupili za jestřábí letku společně Holland, Kovalev a Zhukenov, do derby v Přerově pak zároveň naskočil pro změnu Holland s Miromanovem. „Chápu, že v Prostějově je fungování Kanaďana a Rusů v jednom týmu nezvyklá věc, ale jinak nejde o nic výjimečného. Právě naopak, svět včetně hokejového dění se globalizuje a mít na soupisce hráče různých národností je normální. I my jsme se za současných okolností pohnuli tímto směrem,“ nedělal Vykoukal z celé události žádnou vědu.
A má pravdu. Podstatné je, aby mužstvo LHK opět začalo vítězit bez ohledu na to, kdo za něj momentálně bojuje.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments