Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už to, že prostějovský hokejový klub zkraje aktuální sezóny premiérově ve svých dějinách angažoval zámořského hráče, bylo přelomovou událostí. Tu teď vedení LHK ještě znásobilo přivedením hned tří Rusů, tudíž za Jestřáby společně nastoupili plejeři z opačného světového spektra. Po vzoru slavné hlášky televizního komentátora tak lze zvolat: PŘEPIŠTE DĚJINY!


Výše zmíněným borcem zlanařeným zpoza oceánu hned pro úvodní duel soutěžního ročníku 2018/2019 se na začátku září stal kanadský obránce Rhett Holland. „Je pravda, že jeho příchod znamená pro místní hokej dost významnou věc, neboť cizinců za Prostějov v minulosti nastupovalo minimum. Věřím proto, že angažování Rhetta bude zajímavé i pro naše fanoušky,“ říkal po debutu řízného beka proti Vsetínu kouč a sportovní manažer elhákáčka Jiří Vykoukal.
Leč atraktivní nováček zajištěný na hostování z extraligových Pardubic se ze sestavy ptačích dravců zase rychle vytratil. Jeho mateřský oddíl totiž postihla rozsáhlá marodka a Dynamo si Kanaďana stáhlo zpět k sobě. Za Hanáky pak znovu vyjel na led až v minulých dvou týdnech - tedy zrovna v době, kdy jestřábí generalita s ohledem na velký počet vlastních zraněných hráčů angažovala právě z pardubických řad trojici ruských posil. Konkrétně jsou jimi mladí útočníci Anton Kovalev a Dmitri Zhukenov + rovněž jednadvacetiletý zadák Daniil Miromanov, všichni formou střídavých startů.
Tím pádem se stalo, že v domácím utkání se Slavií Praha nastoupili za jestřábí letku společně Holland, Kovalev a Zhukenov, do derby v Přerově pak zároveň naskočil pro změnu Holland s Miromanovem. „Chápu, že v Prostějově je fungování Kanaďana a Rusů v jednom týmu nezvyklá věc, ale jinak nejde o nic výjimečného. Právě naopak, svět včetně hokejového dění se globalizuje a mít na soupisce hráče různých národností je normální. I my jsme se za současných okolností pohnuli tímto směrem,“ nedělal Vykoukal z celé události žádnou vědu.
A má pravdu. Podstatné je, aby mužstvo LHK opět začalo vítězit bez ohledu na to, kdo za něj momentálně bojuje.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments