Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hokejoví Jestřábi během tohoto školního roku postupně navštěvují prvňáčky na různých základních školách Prostějova. Jako třetí přišla na řadu RG a ZŠ města PV ve Studentské ulici, kam se vydali gólman Jakub Neužil s obráncem Danielem Kolářem.

Nerozlučná dvojice kamarádů dětem vyprávěla svůj sportovní příběh, potom si jedna malá výherkyně bleskové soutěže mohla vyzkoušet obléct hokejovou výstroj. Kuba jí i všem ostatním názorně předváděl, jak na to, a Dan odvážné dívence pomáhal do dresu, bruslí, chráničů i helmy. Nakonec borci LHK rozdali podepsané hráčské kartičky celého prostějovského mužstva a poděkovali za to, jak všichni pozorně naslouchali.
Každoročně se hokejisté Prostějova zapojují do globální akce Movember, v rámci níž se po celém světě během listopadu vybírají finanční prostředky na charitu a současně se tím upozorňuje na boj s rakovinou (především mužské prostaty). Ptačí dravci pravidelně přispívají základní škole Jistota, například loni pro ni zajistili 14 tisíc korun. A kolik peněz se k handicapovaným dětem dostane tentokrát?
Základní budget vznikne tak, že celý listopad Jestřábi platí do společné kasy v kabině pokuty za každé použití jednoho ze šesti hojně používaných slov. Tři z nich jsou mírně vulgární výrazy, které není těžké si domyslet, další tři pak zveřejnit lze: ježíš, jakoby, jasně. K tomuto obolusu může navíc každý člen týmu přidat libovolně vysoký obnos, jaký sám uzná za vhodné.
Kromě toho se ke sbírce elhákáčka v rámci Movemberu 2018 mohou připojit i prostějovští hokejoví fandové, pro něž klub připraví na zdejším zimním stadionu kasičky pro jedno vybrané listopadové utkání na vlastním ledě. Finanční výtěžek akce použije ZŠ Jistota na akutní stavební úpravy budovy své školy.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments