Příjemnou noc, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tak toto jsou ony. Týmy SK Prostějov 1913. Dohromady v nich figuruje více než 280 mladých hokejistů či hokejistek. Někteří se s ledním hokejem teprve seznamují, dělají své první krůčky. Jiní už jezdí na turnaje, nebo dokonce nastupují v mistrovských soutěžích. Při tom všem se o ně starají zkušení a obětaví trenéři, ať už jako hlavní koučové, či jako asistenti. Jmenný seznam prostějovských hráčů a trenérů naleznete právě na následujících stránkách.

Junioři na sobě pracují a chtějí vyhrát nadstavbovou skupinu
Vůbec nejstarší z prostějovských mládežnických kategorií. Na starost ji má Jaroslav Beck, velká hokejová osobnost, pod jehož vedením Prostějov v minulosti například usiloval o vítězství v extralize juniorů. Aktuální výběr má pochopitelně skromnější cíle, tvoří ho jak hráči z Prostějova, tak hokejisté vypomáhající z jiných klubů v regionu. Například z Přerova, jemuž patří například obránci Šabršula se Zemanem.
Tajným cílem kouče Becka do letošní sezóny bylo s juniory proklouznout do nadstavbové skupiny regionální ligy - druhé nejvyšší české soutěže. Ve vyrovnaném boji s konkurencí nakonec Prostějov podlehl. Důvod? Detaily a maličkosti, které dál poslaly jiné týmy. Červenobílí Hanáci se museli spokojit s místenkou po boku celků, jež dopadly stejně jako oni. Teď chtějí uspět a vydobýt si první příčku alespoň mezi nimi.
Hráči na sobě zároveň neustále pracují. Jednak kvůli konkurenceschopnosti se svými vrstevníky, jednak proto, aby v budoucnu mohli působit v „A“-týmu Jestřábů. Někteří jsou schopni do jejich přípravy naskočit už v současné době, což je podle slov Jaroslava Becka pro všechny ta největší možná odměna.
Cíl dosáhnout prvoligové juniorské nadstavby zůstává Prostějovu do další sezóny. Momentálně si prochází zápasy s Novým Jičínem, Uherským Brodem, Technikou Brno, Karvinou, Orlovou a Boskovicemi. S prvně jmenovaným protivníkem se potkával také v základní části soutěže, ve které ho vyzval – ostatně jako všechny oponenty – ve dvou střetnutích.
Jak vůbec Prostějovští mistrovský ročník zahájili? Nejprve se v domácím prostředí postavili Šumperku a Kroměříži, v obou zápasech ale neskórovali a odnesli si porážky 0:6 a 0:2. K třetímu utkání zajížděl SK do Valašského Meziříčí. Jedenáctigólovou přestřelku zvládl lépe než domácí Bobři a urval vítězství v poměru 6:5. Na první triumf na vlastním stadionu si ovšem musel ještě počkat. Od Novojičínských schytal potupnou „desítku“, v dalším představení na Hané těsně nestačil na Valašské Meziříčí (1:2).
Mezitím Beckovi svěřenci sehráli trio venkovních střetnutí. Černým Vlkům z Rožnova pod Radhoštěm nasázeli devět branek a výsledkem byla vysoká výhra 9:3. Ze Šumperka se ovšem vraceli s nepořízenou, Mladí Draci spustili třináctigólovou mašinu, na kterou dokázali reagovat pouze ve dvou případech. A to bylo málo – 2:13 z pohledu Prostějova. Konečné skóre hanácké bitvy v Kroměříži naopak připomíná spíše fotbalové než hokejové utkání. O třech prostějovských bodech rozhodl jeden jediný přesný zásah, žádný další už během tří třetin ani na jedné straně k vidění nebyl.
Poslední dva zápasy základní části regionální ligy zvládl Prostějov také s plným bodovým ziskem. Novému Jičínu na jeho vlastní půdě oplatil vysokou porážku a triumfoval 8:1. Navázal tak na výhru ze svého hřiště, když 3:2 přemohl Černé Vlky z Rožnova pod Radhoštěm.
Tolik všech deset kol první části sezóny.
Ve skupině o konečné umístění nastoupilo eskáčko ke čtvrtku 15. listopadu ke dvěma duelům. Znovu porazilo Nový Jičín - venku poměrem 5:2. Na Uherský Brod ovšem nevyzrálo a Spartak odjel z Hané se „zeleným“ (vítězným) výsledkem 3:1.

SOUPISKA JUNIORKY SK PROSTĚJOV 1913
Brankáři: Matěj Křupka (2000), Vojtěch Přecechtěl (2001).
Obránci: Adam Černý (2002), Luboš Fojt (2002), René Hladiš (2001), Pavel Jiříček (2002), Ondřej Pokorný (2002), Viktor Šabršula (2001), Viktor Vinter (2002), Pavel Zeman (2002).
Útočníci: Jakub Gebauer (2002), Dominik Kuba (2000), Lukáš Mikeš (2001), Jiří Mrázek (2000), Dan Píchal (2002), Aleš Poledna (2002), Jan Šafránek (2001), Tomáš Ševčík (2001), Šimon Taršinský (2002), Jan Tichý (2002), Ondřej Tichý (2002), Matěj Tomajko (2002), Tomáš Vjačka (2001).
Trenér: Jaroslav Beck. Asistent trenéra: Michal Janeček.

Speciální příloha MLÁDEŽNICKÝ HOKEJ aneb PŘEDSTAVUJEME SK Prostějov 1913 vychází jako součást tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 19. listopadu.

47 titulka 1913

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments