Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Druhá nejstarší kategorie 1.SK. Opět na ni dohlíží duo Beck - Janeček, v tomto případě ovšem v opačném pořadí. Michal Janeček funguje jako hlavní trenér, Jaroslav Beck jako jeho asistent. Vzhledem k časovému vytížení spojenému s programem juniorky a dorostu udílí dorostencům pokyny ze střídačky primárně, a především bratr lodivoda druholigové Opavy Martina Janečka Michal.

I tady nastupují hráči z jiných klubů. Zajímavým jménem je vedle dalších Savva Sčipakin, který pochází z Ruska. Během zápasů prokazuje nemalý talent, problém mu nečiní ani nasázet hattrick, což už také divákům na tribunách, spoluhráčům i trenérům skrze své střelecké schopnosti dokázal.
Dorostenci načali sezónu domácím střetnutím se Znojmem. Orlům nastřílel pět gólů a odnesl si všechny body za výhru 5:2. Pět branek ale následně inkasoval i on – od Kroměříže. Zapříčinilo to prohru 3:5. Na ni se „nabalily“ dvě porážky na domácím ledě za sebou. První Prostějovu uštědřil celek EHC Lions (4:9), druhou další Lvi, tentokrát z Břeclavi (3:6). Janečkovi svěřenci ovšem nesložili zbraně a vydobyli si úspěch v patnáctibrankové divočině v Hodoníně, Drtiče předčili 8:7.
Hodně branek bylo k vidění i v první odvetě proti Znojmu, Prostějov padl 3:7, přičemž vzápětí nestačil na Kroměříž (3:4). Na ledě EHC Lions ovšem bezezbytku bodoval, když si došel pro triumf 5:1. Břeclav ani napodruhé nepokořil (3:5), Hodonínské však doslova smetl z ledové plochy. Baník z jihu Moravy, z rodného města Tomáše Garrigua Masaryka, deklasoval 8:1.
Po desetikolové základní části své první ligy přešel výběr SK 1913 do skupiny s Černými Vlky, Opavou, Břeclaví, Novým Jičínem, rezervou Třince, Hodonínem a Orlovou. Ke čtvrtku 15. listopadu odehrál kvartet utkání a téměř ve všech zvládl bodovat. Nejprve smetl vlčí smečku z Valašska 7:0, pak ale musel skousnout vysokou prohru s opavským Slezanem. Chuť si spravil doma s Břeclaví, Lvy konečně porazil, a to hned ve velkém stylu. Do jejich sítě nasázel rovných deset „kousků“ (10:1). Duel s Novým Jičínem musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich si lépe počínal klub z Moravskoslezského kraje a triumfoval 5:4.

SOUPISKA DOROSTU SK PROSTĚJOV 1913
Brankáři: David Černý (2005), Matěj Dubský (2003), Jan Špunar (2004).
Obránci: Petr Beneš (2003), Tomáš Holub (2004), Šimon Hruban (2005), Ondřej Marek (2004), Jan Moša (2004), Jakub Soldán (2004), Marek Veselý (2005), Štěpán Zatloukal (2003).
Útočníci: David Buršík (2004), Samuel Fiala (2005), Štěpán Filípek (2004), David Hofman (2003), Gabriela Hrubanová (2003), Vincent Kašpar (2003), Ondřej Kudláček (2004), Tobiáš Kuchta (2005), Tomáš Machalík (2003), Savva Sčipakin (2004), Tomáš Tábor (2003), Ondřej Tománek (2005), Sebastian Wind (2004).
Trenér: Michal Janeček. Asistent: Jaroslav Beck.

47 titulka 1913

Speciální příloha MLÁDEŽNICKÝ HOKEJ aneb PŘEDSTAVUJEME SK Prostějov 1913 vyšla jako součást tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 19. listopaduTotal Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments