Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Druhá nejstarší kategorie 1.SK. Opět na ni dohlíží duo Beck - Janeček, v tomto případě ovšem v opačném pořadí. Michal Janeček funguje jako hlavní trenér, Jaroslav Beck jako jeho asistent. Vzhledem k časovému vytížení spojenému s programem juniorky a dorostu udílí dorostencům pokyny ze střídačky primárně, a především bratr lodivoda druholigové Opavy Martina Janečka Michal.

I tady nastupují hráči z jiných klubů. Zajímavým jménem je vedle dalších Savva Sčipakin, který pochází z Ruska. Během zápasů prokazuje nemalý talent, problém mu nečiní ani nasázet hattrick, což už také divákům na tribunách, spoluhráčům i trenérům skrze své střelecké schopnosti dokázal.
Dorostenci načali sezónu domácím střetnutím se Znojmem. Orlům nastřílel pět gólů a odnesl si všechny body za výhru 5:2. Pět branek ale následně inkasoval i on – od Kroměříže. Zapříčinilo to prohru 3:5. Na ni se „nabalily“ dvě porážky na domácím ledě za sebou. První Prostějovu uštědřil celek EHC Lions (4:9), druhou další Lvi, tentokrát z Břeclavi (3:6). Janečkovi svěřenci ovšem nesložili zbraně a vydobyli si úspěch v patnáctibrankové divočině v Hodoníně, Drtiče předčili 8:7.
Hodně branek bylo k vidění i v první odvetě proti Znojmu, Prostějov padl 3:7, přičemž vzápětí nestačil na Kroměříž (3:4). Na ledě EHC Lions ovšem bezezbytku bodoval, když si došel pro triumf 5:1. Břeclav ani napodruhé nepokořil (3:5), Hodonínské však doslova smetl z ledové plochy. Baník z jihu Moravy, z rodného města Tomáše Garrigua Masaryka, deklasoval 8:1.
Po desetikolové základní části své první ligy přešel výběr SK 1913 do skupiny s Černými Vlky, Opavou, Břeclaví, Novým Jičínem, rezervou Třince, Hodonínem a Orlovou. Ke čtvrtku 15. listopadu odehrál kvartet utkání a téměř ve všech zvládl bodovat. Nejprve smetl vlčí smečku z Valašska 7:0, pak ale musel skousnout vysokou prohru s opavským Slezanem. Chuť si spravil doma s Břeclaví, Lvy konečně porazil, a to hned ve velkém stylu. Do jejich sítě nasázel rovných deset „kousků“ (10:1). Duel s Novým Jičínem musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich si lépe počínal klub z Moravskoslezského kraje a triumfoval 5:4.

SOUPISKA DOROSTU SK PROSTĚJOV 1913
Brankáři: David Černý (2005), Matěj Dubský (2003), Jan Špunar (2004).
Obránci: Petr Beneš (2003), Tomáš Holub (2004), Šimon Hruban (2005), Ondřej Marek (2004), Jan Moša (2004), Jakub Soldán (2004), Marek Veselý (2005), Štěpán Zatloukal (2003).
Útočníci: David Buršík (2004), Samuel Fiala (2005), Štěpán Filípek (2004), David Hofman (2003), Gabriela Hrubanová (2003), Vincent Kašpar (2003), Ondřej Kudláček (2004), Tobiáš Kuchta (2005), Tomáš Machalík (2003), Savva Sčipakin (2004), Tomáš Tábor (2003), Ondřej Tománek (2005), Sebastian Wind (2004).
Trenér: Michal Janeček. Asistent: Jaroslav Beck.

47 titulka 1913

Speciální příloha MLÁDEŽNICKÝ HOKEJ aneb PŘEDSTAVUJEME SK Prostějov 1913 vyšla jako součást tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 19. listopaduTotal Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments