Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před několika lety přišel Český svaz ledního hokeje (dnes už Český hokej) s projektem pravidelných náborových akcí Pojď hrát hokej! Jeho další díl probíhal po celé republice v minulém týdnu, aby se ve čtvrtečním odpoledni zastavil také na prostějovském zimním stadiónu. A byla to velká sláva.

Malé šprčky totiž osobně přivítali a přímo na ledě začali učit bruslit snad úplně všichni členové početného trenérského štábu SK Prostějov 1913. Za pořádající oddíl nechyběli ani bývalí špičkoví hokejisté Marek Černošek, Pavel Kumstát (oba členové výkonného výboru eskáčka) a Filip Smejkal, pochopitelně byl u toho garant projektu za hanácký klub Martin Kužílek, kouč přípravky.
Podívat se na nové hokejové špunty přišel i sportovní manažer + hlavní lodivod mužů LHK Jestřábi Prostějov Jiří Vykoukal, jenž v rozhovorech jak pro přítomnou kameru svazových webovek, tak s moderátorem akce Petrem Ejemem zavzpomínal na své první krůčky v ledovém sportu i podpořil děti společně s jejich rodiči v započatém úsilí.
Úvodní tréninková hodina malinkých adeptů hokeje sestávala především ze snahy udržet se na bruslích klouzajících po zmrzlé vodě. Všichni koučové s tím vydatně pomáhali, ideální pomůckou do bruslařských začátků přitom je podpůrná umělohmotná hrazdička. Zdatnější caparti si už zkoušeli rovněž jednoduchou práci s pukem, někteří dokonce i s hokejkou.
Vůbec však není kam spěchat, na učení budou mít noví členové SK 1913 spoustu času během pravidelných tréninků. Pro fanoušky Jestřábů je určitě zajímavou informací, že své ratolesti přivedli na čtvrteční nábor v rámci Týdne hokeje též současná hráčská opora elhákáčka Tomáš Divíšek a někdejší plejer, momentálně masér + kustod Lukáš Duba.
Vše podstatné krátce shrnul Marek Černošek. „Nejen v rámci této akce, ale obecně je hlavním cílem našeho klubu přivést k lednímu hokeji co nejvíc dětí, kvalitně vychovávat početnou mládežnickou základnu. Díky příznivým podmínkám vytvářeným Českým hokejem to rodiče v prvním roce od přihlášení nemusí stát skoro žádné peníze, takže neváhejte a děti na prostějovský zimák přiveďte. Naučí se bruslit, a pokud je hokej bude bavit, mohou v něm dál pokračovat,“ řekl bývalý reprezentant ČR a dvojnásobný vítěz tuzemské extraligy, v současnosti jeden z nejvyšších mužů SK Prostějov 1913.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments