Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před několika lety přišel Český svaz ledního hokeje (dnes už Český hokej) s projektem pravidelných náborových akcí Pojď hrát hokej! Jeho další díl probíhal po celé republice v minulém týdnu, aby se ve čtvrtečním odpoledni zastavil také na prostějovském zimním stadiónu. A byla to velká sláva.

Malé šprčky totiž osobně přivítali a přímo na ledě začali učit bruslit snad úplně všichni členové početného trenérského štábu SK Prostějov 1913. Za pořádající oddíl nechyběli ani bývalí špičkoví hokejisté Marek Černošek, Pavel Kumstát (oba členové výkonného výboru eskáčka) a Filip Smejkal, pochopitelně byl u toho garant projektu za hanácký klub Martin Kužílek, kouč přípravky.
Podívat se na nové hokejové špunty přišel i sportovní manažer + hlavní lodivod mužů LHK Jestřábi Prostějov Jiří Vykoukal, jenž v rozhovorech jak pro přítomnou kameru svazových webovek, tak s moderátorem akce Petrem Ejemem zavzpomínal na své první krůčky v ledovém sportu i podpořil děti společně s jejich rodiči v započatém úsilí.
Úvodní tréninková hodina malinkých adeptů hokeje sestávala především ze snahy udržet se na bruslích klouzajících po zmrzlé vodě. Všichni koučové s tím vydatně pomáhali, ideální pomůckou do bruslařských začátků přitom je podpůrná umělohmotná hrazdička. Zdatnější caparti si už zkoušeli rovněž jednoduchou práci s pukem, někteří dokonce i s hokejkou.
Vůbec však není kam spěchat, na učení budou mít noví členové SK 1913 spoustu času během pravidelných tréninků. Pro fanoušky Jestřábů je určitě zajímavou informací, že své ratolesti přivedli na čtvrteční nábor v rámci Týdne hokeje též současná hráčská opora elhákáčka Tomáš Divíšek a někdejší plejer, momentálně masér + kustod Lukáš Duba.
Vše podstatné krátce shrnul Marek Černošek. „Nejen v rámci této akce, ale obecně je hlavním cílem našeho klubu přivést k lednímu hokeji co nejvíc dětí, kvalitně vychovávat početnou mládežnickou základnu. Díky příznivým podmínkám vytvářeným Českým hokejem to rodiče v prvním roce od přihlášení nemusí stát skoro žádné peníze, takže neváhejte a děti na prostějovský zimák přiveďte. Naučí se bruslit, a pokud je hokej bude bavit, mohou v něm dál pokračovat,“ řekl bývalý reprezentant ČR a dvojnásobný vítěz tuzemské extraligy, v současnosti jeden z nejvyšších mužů SK Prostějov 1913.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments