Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před několika lety přišel Český svaz ledního hokeje (dnes už Český hokej) s projektem pravidelných náborových akcí Pojď hrát hokej! Jeho další díl probíhal po celé republice v minulém týdnu, aby se ve čtvrtečním odpoledni zastavil také na prostějovském zimním stadiónu. A byla to velká sláva.

Malé šprčky totiž osobně přivítali a přímo na ledě začali učit bruslit snad úplně všichni členové početného trenérského štábu SK Prostějov 1913. Za pořádající oddíl nechyběli ani bývalí špičkoví hokejisté Marek Černošek, Pavel Kumstát (oba členové výkonného výboru eskáčka) a Filip Smejkal, pochopitelně byl u toho garant projektu za hanácký klub Martin Kužílek, kouč přípravky.
Podívat se na nové hokejové špunty přišel i sportovní manažer + hlavní lodivod mužů LHK Jestřábi Prostějov Jiří Vykoukal, jenž v rozhovorech jak pro přítomnou kameru svazových webovek, tak s moderátorem akce Petrem Ejemem zavzpomínal na své první krůčky v ledovém sportu i podpořil děti společně s jejich rodiči v započatém úsilí.
Úvodní tréninková hodina malinkých adeptů hokeje sestávala především ze snahy udržet se na bruslích klouzajících po zmrzlé vodě. Všichni koučové s tím vydatně pomáhali, ideální pomůckou do bruslařských začátků přitom je podpůrná umělohmotná hrazdička. Zdatnější caparti si už zkoušeli rovněž jednoduchou práci s pukem, někteří dokonce i s hokejkou.
Vůbec však není kam spěchat, na učení budou mít noví členové SK 1913 spoustu času během pravidelných tréninků. Pro fanoušky Jestřábů je určitě zajímavou informací, že své ratolesti přivedli na čtvrteční nábor v rámci Týdne hokeje též současná hráčská opora elhákáčka Tomáš Divíšek a někdejší plejer, momentálně masér + kustod Lukáš Duba.
Vše podstatné krátce shrnul Marek Černošek. „Nejen v rámci této akce, ale obecně je hlavním cílem našeho klubu přivést k lednímu hokeji co nejvíc dětí, kvalitně vychovávat početnou mládežnickou základnu. Díky příznivým podmínkám vytvářeným Českým hokejem to rodiče v prvním roce od přihlášení nemusí stát skoro žádné peníze, takže neváhejte a děti na prostějovský zimák přiveďte. Naučí se bruslit, a pokud je hokej bude bavit, mohou v něm dál pokračovat,“ řekl bývalý reprezentant ČR a dvojnásobný vítěz tuzemské extraligy, v současnosti jeden z nejvyšších mužů SK Prostějov 1913.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments