Dobré ráno, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Průběžný pád hokejistů LHK Jestřábi Prostějov prvoligovou tabulkou směrem dolů zatím pokračuje. Byť v obou svých duelech uplynulého týdne bodovali (jednou částečně, podruhé naplno), jejich konkurenti v boji o lepší střed průběžného pořadí většinou také. Kromě toho měli k dispozici o střetnutí navíc ve středu, kdy na ptačí letku připadl volný los. Všechno v součtu tak vedlo k poklesu na osmou pozici, čímž se účast v play-off dostává do opravdu akutního ohrožení.

Trochu výhodnější mohla momentální situace být, kdyby Hanáci v pondělním šlágru doma udolali České Budějovice. Dlouho s nimi prohrávali 0:1 a vzhledem k tomu, že Motor působil herně lépe, směřovalo vše k porážce. Leč sedm minut před koncem Lukáš Žálčík dvěma slepenými trefami bleskově zvrátil nepříznivý vývoj, čímž se náhle rýsoval cenný tříbodový zisk! Hosté ale vzápětí vyrovnali a po nerozhodném prodloužení zdatněji zvládli samostatné nájezdy.
„Soupeř se výborně pohyboval, což nám dělalo celý zápas problémy. Také jsme měli určitý neklid na hokejkách a jednu z chyb hosté využili k vedoucímu gólu. Naše zvýšená aktivita s blížícím se závěrem vedla jak ke šťastnému vyrovnání, tak k okamžitému otočení skóre. Nemůžeme si však vzápětí dovolit pět minut před koncem dvě vyloučení za sebou. Z tohoto pohledu je porážky a zisku pouze jednoho bodu na vlastním ledě škoda, byť jsme nastoupili proti silným Budějicím,“ ohlížel se za vzrušující bitvou hlavní trenér elhákáčka Jiří Vykoukal.
O dva dny později výsledkově uspěli všichni prostějovští rivalové pohybující se mezi pátou až desátou příčkou, tím ještě víc vzrostla nutnost sobotního triumfu v Kadani. Tamní Trhači prohrávají poslední měsíc a půl jako na běžícím pásu, klopýtnutí u beznadějně posledního celku Chance ligy mužů ČR 2018/19 by bylo za daných okolností fatální. Naštěstí k němu nedošlo, Jestřábi naopak vybrakovali severočeské kluziště outsidera přesvědčivě 7:2.
„Do Kadaně jsme samozřejmě jeli s jasným cílem přivézt tříbodové vítězství. Věděli jsme, že důležitý bude vstup do utkání, abychom soupeři pokud možno rychle odskočili a nenechali ho držet vyrovnaný krok, nebo dokonce jít do vedení. Velkou převahu jsme sice měli hned od úvodu, ale trvalo deset minut, než se podařilo poprvé skórovat. Přesto bylo cítit, že je pouze otázkou času, kdy rozhodneme. Což následně přišlo ve zbytku první třetiny. Zbytek zápasu jsme pak bezpečně kontrolovali, snad jen s výjimkou začátku třetí části. Jednoznačný výsledek se však ani tak nedostal do vážnějšího ohrožení,“ zrekapituloval Vykoukal pohodové vystoupení v komorním prostředí zimáku SK.
V případě soboty aspoň někteří tabulkoví sokové padli, takže zneklidňující stav soutěžního pelotonu se mírně vylepšil k tomuto obrazu: 1. Jihlava 102, 2. Vsetín 92, 3. Kladno 91, 4. České Budějovice 89, 5. Havířov 82, 6. Litoměřice 82, 7. Přerov 82, 8. Prostějov 79, 9. Frýdek-Místek 77, 10. Třebíč 74, 11. Slavia Praha 70, 12. Poruba 62, 13. Benátky 52, 14. Ústí 42, 15. Kadaň 28. Mančaft LHK má tedy už jen dva body náskoku na nepostupový devátý post, na druhou stranu ztrácí pouhé tři bodíky na páté až sedmé místo.
Co to znamená? Že nutně potřebuje zvládnout další mač venku – nadcházející dohrávku 45. kola soutěže v Porubě během jinak volného reprezentačního týdne. Ptačí dravci nastoupí na severu Moravy ve středu 6. února od 18.00 hodin, a pokud stoprocentně uspějí, poskočí na šestý flek o skóre za Havířov. Současně se víc vzdálí pronásledovatelům z Frýdku-Místku i Třebíče. „Stejně jako na Kadaň se musíme co nejlépe připravit, absolutně nic nepodcenit. A prostě jít za třemi body,“ zdůraznil Vykoukal před cestou za Toraxem.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments