Dobrý večer, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Průběžný pád hokejistů LHK Jestřábi Prostějov prvoligovou tabulkou směrem dolů zatím pokračuje. Byť v obou svých duelech uplynulého týdne bodovali (jednou částečně, podruhé naplno), jejich konkurenti v boji o lepší střed průběžného pořadí většinou také. Kromě toho měli k dispozici o střetnutí navíc ve středu, kdy na ptačí letku připadl volný los. Všechno v součtu tak vedlo k poklesu na osmou pozici, čímž se účast v play-off dostává do opravdu akutního ohrožení.

Trochu výhodnější mohla momentální situace být, kdyby Hanáci v pondělním šlágru doma udolali České Budějovice. Dlouho s nimi prohrávali 0:1 a vzhledem k tomu, že Motor působil herně lépe, směřovalo vše k porážce. Leč sedm minut před koncem Lukáš Žálčík dvěma slepenými trefami bleskově zvrátil nepříznivý vývoj, čímž se náhle rýsoval cenný tříbodový zisk! Hosté ale vzápětí vyrovnali a po nerozhodném prodloužení zdatněji zvládli samostatné nájezdy.
„Soupeř se výborně pohyboval, což nám dělalo celý zápas problémy. Také jsme měli určitý neklid na hokejkách a jednu z chyb hosté využili k vedoucímu gólu. Naše zvýšená aktivita s blížícím se závěrem vedla jak ke šťastnému vyrovnání, tak k okamžitému otočení skóre. Nemůžeme si však vzápětí dovolit pět minut před koncem dvě vyloučení za sebou. Z tohoto pohledu je porážky a zisku pouze jednoho bodu na vlastním ledě škoda, byť jsme nastoupili proti silným Budějicím,“ ohlížel se za vzrušující bitvou hlavní trenér elhákáčka Jiří Vykoukal.
O dva dny později výsledkově uspěli všichni prostějovští rivalové pohybující se mezi pátou až desátou příčkou, tím ještě víc vzrostla nutnost sobotního triumfu v Kadani. Tamní Trhači prohrávají poslední měsíc a půl jako na běžícím pásu, klopýtnutí u beznadějně posledního celku Chance ligy mužů ČR 2018/19 by bylo za daných okolností fatální. Naštěstí k němu nedošlo, Jestřábi naopak vybrakovali severočeské kluziště outsidera přesvědčivě 7:2.
„Do Kadaně jsme samozřejmě jeli s jasným cílem přivézt tříbodové vítězství. Věděli jsme, že důležitý bude vstup do utkání, abychom soupeři pokud možno rychle odskočili a nenechali ho držet vyrovnaný krok, nebo dokonce jít do vedení. Velkou převahu jsme sice měli hned od úvodu, ale trvalo deset minut, než se podařilo poprvé skórovat. Přesto bylo cítit, že je pouze otázkou času, kdy rozhodneme. Což následně přišlo ve zbytku první třetiny. Zbytek zápasu jsme pak bezpečně kontrolovali, snad jen s výjimkou začátku třetí části. Jednoznačný výsledek se však ani tak nedostal do vážnějšího ohrožení,“ zrekapituloval Vykoukal pohodové vystoupení v komorním prostředí zimáku SK.
V případě soboty aspoň někteří tabulkoví sokové padli, takže zneklidňující stav soutěžního pelotonu se mírně vylepšil k tomuto obrazu: 1. Jihlava 102, 2. Vsetín 92, 3. Kladno 91, 4. České Budějovice 89, 5. Havířov 82, 6. Litoměřice 82, 7. Přerov 82, 8. Prostějov 79, 9. Frýdek-Místek 77, 10. Třebíč 74, 11. Slavia Praha 70, 12. Poruba 62, 13. Benátky 52, 14. Ústí 42, 15. Kadaň 28. Mančaft LHK má tedy už jen dva body náskoku na nepostupový devátý post, na druhou stranu ztrácí pouhé tři bodíky na páté až sedmé místo.
Co to znamená? Že nutně potřebuje zvládnout další mač venku – nadcházející dohrávku 45. kola soutěže v Porubě během jinak volného reprezentačního týdne. Ptačí dravci nastoupí na severu Moravy ve středu 6. února od 18.00 hodin, a pokud stoprocentně uspějí, poskočí na šestý flek o skóre za Havířov. Současně se víc vzdálí pronásledovatelům z Frýdku-Místku i Třebíče. „Stejně jako na Kadaň se musíme co nejlépe připravit, absolutně nic nepodcenit. A prostě jít za třemi body,“ zdůraznil Vykoukal před cestou za Toraxem.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments