Dobré poledne, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Průběžný pád hokejistů LHK Jestřábi Prostějov prvoligovou tabulkou směrem dolů zatím pokračuje. Byť v obou svých duelech uplynulého týdne bodovali (jednou částečně, podruhé naplno), jejich konkurenti v boji o lepší střed průběžného pořadí většinou také. Kromě toho měli k dispozici o střetnutí navíc ve středu, kdy na ptačí letku připadl volný los. Všechno v součtu tak vedlo k poklesu na osmou pozici, čímž se účast v play-off dostává do opravdu akutního ohrožení.

Trochu výhodnější mohla momentální situace být, kdyby Hanáci v pondělním šlágru doma udolali České Budějovice. Dlouho s nimi prohrávali 0:1 a vzhledem k tomu, že Motor působil herně lépe, směřovalo vše k porážce. Leč sedm minut před koncem Lukáš Žálčík dvěma slepenými trefami bleskově zvrátil nepříznivý vývoj, čímž se náhle rýsoval cenný tříbodový zisk! Hosté ale vzápětí vyrovnali a po nerozhodném prodloužení zdatněji zvládli samostatné nájezdy.
„Soupeř se výborně pohyboval, což nám dělalo celý zápas problémy. Také jsme měli určitý neklid na hokejkách a jednu z chyb hosté využili k vedoucímu gólu. Naše zvýšená aktivita s blížícím se závěrem vedla jak ke šťastnému vyrovnání, tak k okamžitému otočení skóre. Nemůžeme si však vzápětí dovolit pět minut před koncem dvě vyloučení za sebou. Z tohoto pohledu je porážky a zisku pouze jednoho bodu na vlastním ledě škoda, byť jsme nastoupili proti silným Budějicím,“ ohlížel se za vzrušující bitvou hlavní trenér elhákáčka Jiří Vykoukal.
O dva dny později výsledkově uspěli všichni prostějovští rivalové pohybující se mezi pátou až desátou příčkou, tím ještě víc vzrostla nutnost sobotního triumfu v Kadani. Tamní Trhači prohrávají poslední měsíc a půl jako na běžícím pásu, klopýtnutí u beznadějně posledního celku Chance ligy mužů ČR 2018/19 by bylo za daných okolností fatální. Naštěstí k němu nedošlo, Jestřábi naopak vybrakovali severočeské kluziště outsidera přesvědčivě 7:2.
„Do Kadaně jsme samozřejmě jeli s jasným cílem přivézt tříbodové vítězství. Věděli jsme, že důležitý bude vstup do utkání, abychom soupeři pokud možno rychle odskočili a nenechali ho držet vyrovnaný krok, nebo dokonce jít do vedení. Velkou převahu jsme sice měli hned od úvodu, ale trvalo deset minut, než se podařilo poprvé skórovat. Přesto bylo cítit, že je pouze otázkou času, kdy rozhodneme. Což následně přišlo ve zbytku první třetiny. Zbytek zápasu jsme pak bezpečně kontrolovali, snad jen s výjimkou začátku třetí části. Jednoznačný výsledek se však ani tak nedostal do vážnějšího ohrožení,“ zrekapituloval Vykoukal pohodové vystoupení v komorním prostředí zimáku SK.
V případě soboty aspoň někteří tabulkoví sokové padli, takže zneklidňující stav soutěžního pelotonu se mírně vylepšil k tomuto obrazu: 1. Jihlava 102, 2. Vsetín 92, 3. Kladno 91, 4. České Budějovice 89, 5. Havířov 82, 6. Litoměřice 82, 7. Přerov 82, 8. Prostějov 79, 9. Frýdek-Místek 77, 10. Třebíč 74, 11. Slavia Praha 70, 12. Poruba 62, 13. Benátky 52, 14. Ústí 42, 15. Kadaň 28. Mančaft LHK má tedy už jen dva body náskoku na nepostupový devátý post, na druhou stranu ztrácí pouhé tři bodíky na páté až sedmé místo.
Co to znamená? Že nutně potřebuje zvládnout další mač venku – nadcházející dohrávku 45. kola soutěže v Porubě během jinak volného reprezentačního týdne. Ptačí dravci nastoupí na severu Moravy ve středu 6. února od 18.00 hodin, a pokud stoprocentně uspějí, poskočí na šestý flek o skóre za Havířov. Současně se víc vzdálí pronásledovatelům z Frýdku-Místku i Třebíče. „Stejně jako na Kadaň se musíme co nejlépe připravit, absolutně nic nepodcenit. A prostě jít za třemi body,“ zdůraznil Vykoukal před cestou za Toraxem.

Total Comments

 • Pouť dětí k andělům strážným
 • Život generála F. Moravce
 • Bojovali na všech frontách
 • Dny evropského dědictví
 • Černobyl
 • Memoriál Otmara Malečka
 • Nezamyslice
 • Bezpečně do škol
 • Besip
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 12:10

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments