Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ta nejpodstatnější informace zní: prostějovští hokejisté postoupili do play-off Chance ligy mužů ČR 2018/¨2019, proto se jich bude týkat nadcházející čtvrtfinále. Sérii na čtyři vítězné duely přitom odstartují dvěma střetnutími venku tento pátek 1. a v sobotu 2. března, na led LHK se následně boje přesunou příští úterý 5. i ve středu 6. března. Na soupeře ale Hanáci ještě čekají.

Pořadí soutěže je po předposledním dějství základní části následující: 1. Jihlava 116, 2. Vsetín 109, 3. České Budějovice 106, 4. Kladno 103, 5. Přerov 93, 6. Prostějov 91, 7. Litoměřice 89, 8. Havířov 89, 9. Frýdek-Místek 87, 10. Třebíč 82, 11. Slavia Praha 76, 12. Poruba 67, 13. Benátky 56, 14. Ústí 47, 15. Kadaň 28.
Z aktuální tabulky tedy vyplývá, že Jestřábi stále mohou skončit po dlouhodobé fázi na páté, šesté, sedmé i osmé pozici. A tím pádem v prvním kole vyřazovacích bojů potkat kohokoliv ze čtveřice Jihlava, Vsetín, České Budějovice, Kladno. Přitom je jasné jedině to, že Dukla zůstane v čele, obsazení druhé až čtvrté příčky zůstává dál nerozhodnuto.
A jaký zápasový program přinese zítřejší závěrečný díl základní části? Prostějov – Poruba, České Budějovice – Vsetín, Havířov – Třebíč, Kladno – Litoměřice, Kadaň – Frýdek-Místek, Přerov – Benátky, Slavia Praha – Jihlava. Podle tohoto rozpisu vypadá nejpravděpodobněji varianta, že tým elhákáčka zůstane při očekávaném vítězství nad Toraxem šestý a na úvod play-off tedy vyzve třetího, což by mohli být vsetínští Valaši – jestli podlehnou za tři body na jihu Čech.
Jak vše dopadne, se dozvíte v úterý 26. února večer, prostějovská letka přivítá v tento den od 18:00 hodin na místním zimním stadionu porubský HC RT. „Chceme minimálně udržet šesté místo, proto nastoupíme v kompletním složení a půjdeme za výhrou,“ ujistil hlavní trenér LHK Jiří Vykoukal, že dříve zmíněné experimenty se sestavou nenastanou.
Hanácká parta tak vyrukuje do nejbližšího mače v plné síle a pojme jej coby přípravu na páteční vstup do k.o. bitev. „Že ještě tři dny před začátkem čtvrtfinále nebudeme vědět svého soupeře, to nevidím jako žádný zásadní problém. Všechny čtyři týmy, na které můžeme narazit, dobře známe a od středy zbyde dostatek času, abychom se na konkrétního protivníka pořádně nachystali,“ nelámal si hlavu Vykoukal.
Sen celé jestřábí rodiny je přitom zřejmý: prolomit bránu úvodního kola vyřazovací fáze! „Už před sezónou bylo jasně řečeno, že naším prvním cílem je postup do play-off. A druhým průnik do semifinále, který nám loni o kousek utekl. Roli favorita rádi přenecháme soupeři, ať jím bude kdokoliv, ale my se o nejlepší čtyřku každopádně hodláme poprat ze všech svých sil,“ slíbil Vykoukal.
Termínovka hokejistů LHK Jestřábi Prostějov ve čtvrtfinále Chance ligy mužů ČR 2018/19: pátek 1. března a sobota 2. března venku, úterý 5. března a středa 6. března doma, případně pátek 8. března venku, případně neděle 10. března doma, případně úterý 12. března venku. Série se hraje na čtyři vítězné zápasy.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: neděle 18. srpen 2019 7:11

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments