Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dojíždění z domovského Přerova do Prostějova pro něj sice není nejsnazší, obránce Pavel Zeman se nicméně s touto patálií dokáže popasovat. V juniorce SK 1913 dostává od trenéra Becka dostatek prostoru. Společně se svými spoluhráči v červeno-bílém dresu by rád došel k celkovému vítězství v nižší nadstavbové skupině regionální ligy.

Doma v Přerově by si Zeman příliš nezahrál, proto se poohlédl po angažmá u sousedů. „Když jsem viděl, že trenéři v Přerově sází na starší hráče, protože za každou cenu chtěli udržet extraligu juniorů (což se Přerovu kvůli reorganizaci soutěže hokejovým svazem nepodařilo – pozn. red.), vycítil jsem, že v týmu nebudu mít místo. Proto jsem se spojil s vedením SK Prostějov 1913 a domluvil se s ním, že přijedu na trénink a na zkoušku,“ osvětlil.
V prostějovském prostředí se uchytil. Nebyl přitom jediným přerovským hráčem, který v týmu figuroval. „Vytvořili jsme kompletní lajnu,“ podotkl Zeman s tím, že na trenéra juniorky Jaroslava Becka udělal hned ze začátku dobrý dojem. Že si pevnou pozici nevybojoval v kádru Zubrů, jej pochopitelně mrzelo. S příchodem cizích hráčů ale podle svých slov ani moc příležitostí prosadit se nedostal.
Do několika zápasů za přerovskou extraligovou juniorku ovšem přesto naskočil. Může tak porovnávat, v čem je nejvyšší soutěž jiná oproti regionální lize, jíž se účastní Prostějov. „Kvalita v extralize je vyšší, ale i v některých klubech v regionální lize jsou šikovní hráči, kteří nastupují za ‚A'-týmy mužů,“ připustil. Prostějovského kormidelníka Becka vnímá jako velmi zkušenou hokejovou osobnost, která pracovala u kvalitních týmů. „Přerovští trenéři hledí více na výsledky a předtím také na to, aby se udržela juniorská extraliga. Pan Beck klade důraz hlavně na rozvoj jednotlivých hráčů a snaží se budovat tým pro další sezónu,“ porovnává.
Tréninky s oběma týmy vidí Pavel Zeman jako podobné. O těch v Přerově každopádně tvrdí, že jsou více kondiční a fyzicky náročnější. V souvislosti s prostějovskými zase zmiňuje časté nácviky rozehrávky a různých herních situacích. Co šestnáctiletému zadákovi způsobuje určité potíže, je dojíždění na trase Přerov – Prostějov. „Ale jelikož přes týden trénuji v Přerově a do Prostějova jezdím jen na zápasy nebo předzápasové tréninky, zvládnout se to dá. Není to ovšem nic příjemného,“ komentuje.
O zázemí na prostějovském zimním stadionu říká, že se nejedná o žádnou hitparádu. V nejlepším stavu vůbec není ani šatna juniorky, kde osobně pobývá. Stejně jako zbytek mladého týmu „eskáčka“. Ze dvou třetin ho tvoří hokejisté ročníku 2002. „Chvíli nám trvalo, než jsme se trochu sehráli. Způsobené to bylo tím, že v týmu jsou kluci z různých klubů, třeba z Olomouce nebo i dalších. Postup do lepší nadstavby nám těsně unikl,“ posteskl si Zeman.
Teď mají junioři Prostějova za cíl vyhrát nižší nadstavbovou skupinu. „Bojujeme o první místo s Technikou Brno. Uděláme všechno pro to, abychom ji předčili,“ burcuje Pavel Zeman.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments