Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dojíždění z domovského Přerova do Prostějova pro něj sice není nejsnazší, obránce Pavel Zeman se nicméně s touto patálií dokáže popasovat. V juniorce SK 1913 dostává od trenéra Becka dostatek prostoru. Společně se svými spoluhráči v červeno-bílém dresu by rád došel k celkovému vítězství v nižší nadstavbové skupině regionální ligy.

Doma v Přerově by si Zeman příliš nezahrál, proto se poohlédl po angažmá u sousedů. „Když jsem viděl, že trenéři v Přerově sází na starší hráče, protože za každou cenu chtěli udržet extraligu juniorů (což se Přerovu kvůli reorganizaci soutěže hokejovým svazem nepodařilo – pozn. red.), vycítil jsem, že v týmu nebudu mít místo. Proto jsem se spojil s vedením SK Prostějov 1913 a domluvil se s ním, že přijedu na trénink a na zkoušku,“ osvětlil.
V prostějovském prostředí se uchytil. Nebyl přitom jediným přerovským hráčem, který v týmu figuroval. „Vytvořili jsme kompletní lajnu,“ podotkl Zeman s tím, že na trenéra juniorky Jaroslava Becka udělal hned ze začátku dobrý dojem. Že si pevnou pozici nevybojoval v kádru Zubrů, jej pochopitelně mrzelo. S příchodem cizích hráčů ale podle svých slov ani moc příležitostí prosadit se nedostal.
Do několika zápasů za přerovskou extraligovou juniorku ovšem přesto naskočil. Může tak porovnávat, v čem je nejvyšší soutěž jiná oproti regionální lize, jíž se účastní Prostějov. „Kvalita v extralize je vyšší, ale i v některých klubech v regionální lize jsou šikovní hráči, kteří nastupují za ‚A'-týmy mužů,“ připustil. Prostějovského kormidelníka Becka vnímá jako velmi zkušenou hokejovou osobnost, která pracovala u kvalitních týmů. „Přerovští trenéři hledí více na výsledky a předtím také na to, aby se udržela juniorská extraliga. Pan Beck klade důraz hlavně na rozvoj jednotlivých hráčů a snaží se budovat tým pro další sezónu,“ porovnává.
Tréninky s oběma týmy vidí Pavel Zeman jako podobné. O těch v Přerově každopádně tvrdí, že jsou více kondiční a fyzicky náročnější. V souvislosti s prostějovskými zase zmiňuje časté nácviky rozehrávky a různých herních situacích. Co šestnáctiletému zadákovi způsobuje určité potíže, je dojíždění na trase Přerov – Prostějov. „Ale jelikož přes týden trénuji v Přerově a do Prostějova jezdím jen na zápasy nebo předzápasové tréninky, zvládnout se to dá. Není to ovšem nic příjemného,“ komentuje.
O zázemí na prostějovském zimním stadionu říká, že se nejedná o žádnou hitparádu. V nejlepším stavu vůbec není ani šatna juniorky, kde osobně pobývá. Stejně jako zbytek mladého týmu „eskáčka“. Ze dvou třetin ho tvoří hokejisté ročníku 2002. „Chvíli nám trvalo, než jsme se trochu sehráli. Způsobené to bylo tím, že v týmu jsou kluci z různých klubů, třeba z Olomouce nebo i dalších. Postup do lepší nadstavby nám těsně unikl,“ posteskl si Zeman.
Teď mají junioři Prostějova za cíl vyhrát nižší nadstavbovou skupinu. „Bojujeme o první místo s Technikou Brno. Uděláme všechno pro to, abychom ji předčili,“ burcuje Pavel Zeman.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments