Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dojíždění z domovského Přerova do Prostějova pro něj sice není nejsnazší, obránce Pavel Zeman se nicméně s touto patálií dokáže popasovat. V juniorce SK 1913 dostává od trenéra Becka dostatek prostoru. Společně se svými spoluhráči v červeno-bílém dresu by rád došel k celkovému vítězství v nižší nadstavbové skupině regionální ligy.

Doma v Přerově by si Zeman příliš nezahrál, proto se poohlédl po angažmá u sousedů. „Když jsem viděl, že trenéři v Přerově sází na starší hráče, protože za každou cenu chtěli udržet extraligu juniorů (což se Přerovu kvůli reorganizaci soutěže hokejovým svazem nepodařilo – pozn. red.), vycítil jsem, že v týmu nebudu mít místo. Proto jsem se spojil s vedením SK Prostějov 1913 a domluvil se s ním, že přijedu na trénink a na zkoušku,“ osvětlil.
V prostějovském prostředí se uchytil. Nebyl přitom jediným přerovským hráčem, který v týmu figuroval. „Vytvořili jsme kompletní lajnu,“ podotkl Zeman s tím, že na trenéra juniorky Jaroslava Becka udělal hned ze začátku dobrý dojem. Že si pevnou pozici nevybojoval v kádru Zubrů, jej pochopitelně mrzelo. S příchodem cizích hráčů ale podle svých slov ani moc příležitostí prosadit se nedostal.
Do několika zápasů za přerovskou extraligovou juniorku ovšem přesto naskočil. Může tak porovnávat, v čem je nejvyšší soutěž jiná oproti regionální lize, jíž se účastní Prostějov. „Kvalita v extralize je vyšší, ale i v některých klubech v regionální lize jsou šikovní hráči, kteří nastupují za ‚A'-týmy mužů,“ připustil. Prostějovského kormidelníka Becka vnímá jako velmi zkušenou hokejovou osobnost, která pracovala u kvalitních týmů. „Přerovští trenéři hledí více na výsledky a předtím také na to, aby se udržela juniorská extraliga. Pan Beck klade důraz hlavně na rozvoj jednotlivých hráčů a snaží se budovat tým pro další sezónu,“ porovnává.
Tréninky s oběma týmy vidí Pavel Zeman jako podobné. O těch v Přerově každopádně tvrdí, že jsou více kondiční a fyzicky náročnější. V souvislosti s prostějovskými zase zmiňuje časté nácviky rozehrávky a různých herních situacích. Co šestnáctiletému zadákovi způsobuje určité potíže, je dojíždění na trase Přerov – Prostějov. „Ale jelikož přes týden trénuji v Přerově a do Prostějova jezdím jen na zápasy nebo předzápasové tréninky, zvládnout se to dá. Není to ovšem nic příjemného,“ komentuje.
O zázemí na prostějovském zimním stadionu říká, že se nejedná o žádnou hitparádu. V nejlepším stavu vůbec není ani šatna juniorky, kde osobně pobývá. Stejně jako zbytek mladého týmu „eskáčka“. Ze dvou třetin ho tvoří hokejisté ročníku 2002. „Chvíli nám trvalo, než jsme se trochu sehráli. Způsobené to bylo tím, že v týmu jsou kluci z různých klubů, třeba z Olomouce nebo i dalších. Postup do lepší nadstavby nám těsně unikl,“ posteskl si Zeman.
Teď mají junioři Prostějova za cíl vyhrát nižší nadstavbovou skupinu. „Bojujeme o první místo s Technikou Brno. Uděláme všechno pro to, abychom ji předčili,“ burcuje Pavel Zeman.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments