Příjemnou noc, dnes je úterý 26.5.2020
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dojíždění z domovského Přerova do Prostějova pro něj sice není nejsnazší, obránce Pavel Zeman se nicméně s touto patálií dokáže popasovat. V juniorce SK 1913 dostává od trenéra Becka dostatek prostoru. Společně se svými spoluhráči v červeno-bílém dresu by rád došel k celkovému vítězství v nižší nadstavbové skupině regionální ligy.

Doma v Přerově by si Zeman příliš nezahrál, proto se poohlédl po angažmá u sousedů. „Když jsem viděl, že trenéři v Přerově sází na starší hráče, protože za každou cenu chtěli udržet extraligu juniorů (což se Přerovu kvůli reorganizaci soutěže hokejovým svazem nepodařilo – pozn. red.), vycítil jsem, že v týmu nebudu mít místo. Proto jsem se spojil s vedením SK Prostějov 1913 a domluvil se s ním, že přijedu na trénink a na zkoušku,“ osvětlil.
V prostějovském prostředí se uchytil. Nebyl přitom jediným přerovským hráčem, který v týmu figuroval. „Vytvořili jsme kompletní lajnu,“ podotkl Zeman s tím, že na trenéra juniorky Jaroslava Becka udělal hned ze začátku dobrý dojem. Že si pevnou pozici nevybojoval v kádru Zubrů, jej pochopitelně mrzelo. S příchodem cizích hráčů ale podle svých slov ani moc příležitostí prosadit se nedostal.
Do několika zápasů za přerovskou extraligovou juniorku ovšem přesto naskočil. Může tak porovnávat, v čem je nejvyšší soutěž jiná oproti regionální lize, jíž se účastní Prostějov. „Kvalita v extralize je vyšší, ale i v některých klubech v regionální lize jsou šikovní hráči, kteří nastupují za ‚A'-týmy mužů,“ připustil. Prostějovského kormidelníka Becka vnímá jako velmi zkušenou hokejovou osobnost, která pracovala u kvalitních týmů. „Přerovští trenéři hledí více na výsledky a předtím také na to, aby se udržela juniorská extraliga. Pan Beck klade důraz hlavně na rozvoj jednotlivých hráčů a snaží se budovat tým pro další sezónu,“ porovnává.
Tréninky s oběma týmy vidí Pavel Zeman jako podobné. O těch v Přerově každopádně tvrdí, že jsou více kondiční a fyzicky náročnější. V souvislosti s prostějovskými zase zmiňuje časté nácviky rozehrávky a různých herních situacích. Co šestnáctiletému zadákovi způsobuje určité potíže, je dojíždění na trase Přerov – Prostějov. „Ale jelikož přes týden trénuji v Přerově a do Prostějova jezdím jen na zápasy nebo předzápasové tréninky, zvládnout se to dá. Není to ovšem nic příjemného,“ komentuje.
O zázemí na prostějovském zimním stadionu říká, že se nejedná o žádnou hitparádu. V nejlepším stavu vůbec není ani šatna juniorky, kde osobně pobývá. Stejně jako zbytek mladého týmu „eskáčka“. Ze dvou třetin ho tvoří hokejisté ročníku 2002. „Chvíli nám trvalo, než jsme se trochu sehráli. Způsobené to bylo tím, že v týmu jsou kluci z různých klubů, třeba z Olomouce nebo i dalších. Postup do lepší nadstavby nám těsně unikl,“ posteskl si Zeman.
Teď mají junioři Prostějova za cíl vyhrát nižší nadstavbovou skupinu. „Bojujeme o první místo s Technikou Brno. Uděláme všechno pro to, abychom ji předčili,“ burcuje Pavel Zeman.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments