Dobrý podvečer, dnes je neděle 22.9.2019
svátek slaví Darina,
zítra Berta

FOTO: Třetí zápas play-off na domácím ledě byl opět infarktový. Vsetín vstřelil první branku zápasu, ale domácí dokázali rychle vyrovnat a dvakrát v zápase se dostali do vedení. Dramatický závěr zápasu a tlak Valachů ale přinesly vyrovnání 64 vteřin před poslední sirénou a šlo se zase do prodloužení jako ve druhém zápase. V něm se trefil domácí David Dvořáček a odstartoval jestřábí euforii. Prostějov tak po úterním zápase snížil sérii na 1:2.

Utkání odstartovali lépe domácí Jestřábi. Velkou šanci měl hned na začátku Marek Račuk, který vypálil z mezikruží, jeho ránu ale brankář Gába na poslední chvíli chytil. Hra se poté přesouvala z jednoho útočného pásma do druhého. Jako první se v zápase prosadili opět hosté. Jakub Teper poslal od modré čáry puk na zadní hrazení, odkud se kotouč odrazil před Neužila, kde stál Vojtěch Šilhavý, jenž bekhendem poslal puk do prostějovské svatyně – 0:1. Hra začala nabírat na rychlosti a síle. V polovině třetiny měl pak příležitost vsetínský David Vítek, který objel bránu, ale následně mířil mimo tři tyče. Ve 13. minutě došlo k prvnímu vyloučení, a to na straně hostů. Domácí kombinovali v útočném pásmu, ale prosadit se jim nepodařilo. Poté ale Ladislav Havlík přenechal puk v obranném pásmu Davidu Dvořáčkovi, ten se rozjel a za modrou čárou vystřelil nechytatelnou střelu pod horní tyč vsetínské branky – 1:1. Před koncem první části hráli vsetínští opět v oslabení, které ale ubránili. Do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.
10 vsetin3c
Druhá třetina začala v bojovném tempu, již v 5. minutě měl na hokejce rozdílový gól Václav Meidl. Z dobré střelecké pozice ale trefil pouze břevno. V dalším průběhu zápasu měli několik šancí hosté, ale brankář Neužil svými výbornými zákroky všechny jejich pokusy pochytal. Ve 32. minutě měl dobrou palebnou pozici Žálčík, ale minul. Za minutu šli Valaši zase do oslabení a domácí měli šanci otočit skóre na svoji stranu, to se také povedlo. Tomáš Divíšek našel žabičkou Jana Starého a ten poslal kotouč do pravé šibenice – 2:1. Poté dostali možnost zahrát si přesilovku i hosté, ale početní výhodu nevyužili. Po 40. minutách tak domácí vedli 2:1.

Na začátku poslední periody měl několik šancí střelec první branky David Dvořáček, vsetínský Gába ale svůj tým podržel. Ve 47. minutě vyslal od modré Jiří Drtina tvrdou střelu. Před Neužilem se skvěle zorientoval Vojtěch Šilhavý, který tečoval puk přímo před brankáře a ten na puk nedosáhl. A bylo zase srovnáno – 2:2. Prostějov si ani ne po dvou minutách vzal opět vedení zpět! Tomáš Nouza zachytil rozehrávku Gáby, přihrál puk na Tomáše Divíška, ten ho v mezikruží nezpracoval ideálně. Ke kotouči se dostal Lukáš Volf, jenž bekhendem poslal puk pod hodní tyč – 3:2. Hosté se ale nehodlali vzdát, vytvořili si neuvěřitelný tlak. Obrovskou příležitost měl Jonák, který stál před odkrytou brankou, Neužil se ale včas přesunul ke své pravé tyči. Po zakázaném uvolnění si hosté vzali oddechový čas a po něm naskočili už v šesti bez brankáře Gáby. Hned po vyhraném buly 64 vteřin před koncem bylo srovnáno. Jakub Teper vypálil od modré, Šilhavý pak zcela snadno dorazil do prázdné brány odražený puk a dovršil svůj hattrick – 3:3.
Už podruhé v této sérii se tedy šlo do prodloužení 4 na 4. V něm se nikdo nechtěl dopustit chyby, tak se hrál spíše obranný hokej. Vše se změnilo v polovině nadstaveného času David Dvořáček skvěle atakoval vsetínského obránce, chopil se puku, objel branku a z mezikruží překonal brankáře nechytatelnou střelou k tyči – 4:3! Jestřábi si tak připsali první výhru ve čtvrtfinále a na tribunách vypukla euforie!

10 vsetin3b
HODNOCENÍ TRENÉRŮ
Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Dnes se to přelévalo ze strany na stranu, chvíli jsme tahali my, chvíli oni. Ze začátku jsme byli takoví zabrždění. Možná to bylo tím, že hrajeme doma. Dostali jsme jeden blbý gól, když se jim puk odrazil od mantinelu. Podařilo se nám vyrovnat a jít do vedení, ale oni dotahovali. Nakonec nám srovnali v power play, v něm nemůžeme čistě prohrát buly, musíme mít pokryté všechny hráče. Naštěstí ta zápletka byla dnes na naší straně. Jsem spokojený, že jsme vyhráli 1. zápas. Nicméně zítra se jede zase od nuly.“

Luboš JENÁČEK – VHK ROBE Vsetín
„Prohráli jsme zápas, který gradoval ve třetí třetině, kdy si myslím, že jsme soupeře zavřeli v pásmu a zaslouženě jsme vyrovnali. Jak jsme doma v prodloužení měli více štěstí a dali gól, tak dneska jsme naopak dostali. Zítra je ale další zápas, na který se určitě dobře připravíme.“

Chance liga mužů ČR 2018/19 – Čtvrtfinále play-off
3. zápas
LHK Jestřábi Prostějov – VHK ROBE Vsetín 4:3 po prodl. (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)
Branky a nahrávky15. Dvořáček (Havlík), 34. Starý (Divíšek), 49. Volf (Divíšek, Nouza), 65. Dvořáček – 7. Šilhavý (Teper), 47. Šilhavý (Drtina, Kopta), 59. Šilhavý (Teper, Theoret). Rozhodčí: ouček, Ondráček – Zídek, Otáhal. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3193. Stav série: 1:2.
Sestava Prostějova: Neužil – Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Havlík, Mikliš – Račuk, Starý, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – Volf, Divíšek, Nouza – Meidl, Prokeš, Venkrbec. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.
Sestava Vsetína: Gába – Mikuš, Drtina, Teper, Slováček, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Šilhavý, Karafiát, Vítek. Trenéři: Jiří Dopita a Luboš Jenáček.