Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kdekdo očekával, že v pátek 8. března prostějovským hokejistům skončí letošní sezóna. Za stavu 1:3 na duely totiž jeli k pátému střetnutí čtvrtfinálové série Chance ligy na těžko dobyvatelný led vedoucího Vsetína, který bouřlivé prostředí svého stadiónu Na Lapači logicky hodlal využít k vítěznému ukončení celého čtvrtfinále play-off. Leč nestalo se, místo toho Jestřábi úvodní postupový mečbol soka odvrátili zásluhou extrémně bojovného projevu odhodlaného mančaftu!

Zahajovací pasáž páteční řežby jednoznačně patřila domácím. Z různých pozic to postupně zkoušeli Hořanský, Rác, Rob i Vávra, ale Neužil okamžitě nabral jistotu několika důležitými zákroky. Hanáci premiérově vypálili až v 6. Havlíkem vedle a tři minuty nato neproměnil dobrou šanci Nouza, jehož příklep z mezikruží do odkryté klece vyrazil Šelepněv brankářskou holí i s pomocí beka. Během téhle fáze vstupní třetiny se elhákáčko vymanilo ze sevření ROBE, nicméně favorit pak svou převahu opět obnovil. Přesto sám inkasoval. Běžela 18. minuta, když hbitý Dvořáček založil bleskový protiútok, kotouč předal Račukovi, ten využil díry v obraně, rázem se ocitl tváří v tvář Šelepněvovi, položil si ho a zavěsil do prázdné kasy – 0:1. Úplný závěr periody byl také rušný, nevyužitou příležitost dvojice Prokeš + Meidl následovala opakovaná palba VHK odvrácená zadáky i Neužilem.
Od začátku druhé části se hosté ocitli pod značným tlakem o vyrovnání usilujícího soupeře. Jeho plejeři stříleli jako u pověstného Verdunu, ovšem buď nepřesně, nebo do parádně rozchytaného Neužila. Ten nekapituloval ani v přesilovce Dopitových svěřenců uprostřed mače, neboť oslabení jeho parťáci skvěle ubránili. Dva rušové kontry podnikl Račuk a jeden Dvořáček, rovněž Šelepněv však úspěšně zasáhl. Klíčové dění pak přinesla 35. minuta. Nejprve v jejím úvodu Rác sám před bránou ztroskotal na Neužilových betonech, načež na opačné straně v situaci dvou proti jednomu Venkrbec ideálně nabil Prokešovi, jenž obhodil Šelepněva do levé šibenice – 0:2. Zanedlouho zmařil gólmanský mág LHK další tutovku Slováčka téměř zázračným zákrokem. Jenže ve 38. už ani jeho kouzla nestačila na přesilovkové sólo Tepera poslané mezi jeho nohy – 1:2. Jak reagovali Prostějované? Nekompromisně! Pšenička se vyrovnaně serval v bitce s Koptou a vzápětí šli Vykoukalovi boys do dvojnásobné početní výhody, kterou využili. V čase 39.34 Starý prudce švihnul z pravého kruhu a puk se skrz Šelepněvův rozklek došoural za brankovou čáru – 1:3.
Navíc brzy od otevření třetího dílu draví ptáci ještě zvýšili svůj náskok. Krátce po konci pokračující přesilové hry Čápovo nahození od modré šikovně tečoval Račuk přímo pod horní tyč – 1:4! To už vypadalo pro hostující letku veleslibně, leč zelenožlutí nic nevzdali. Veškeré síly vrhli do mohutné ofenzivy a ačkoliv přetížená obrana vedoucího mužstva v čele s famózním Neužilem dělala, co mohla, v 52. přece jen došlo ke snížení skóre. Přesnou jedovkou zpoza pravého kruhu trefil do vzdálenějšího vinklu Kucharczyk – 2:4. Hrozilo zdramatizování zdánlivě rozhodnuté bitvy, ale borci LHK nic takového nepřipustili. Zbytek zápasového děje zvládli pozornou hrou směrem dozadu včetně přežití dalších dvou oslabení i závěrečné dvouminutové power play. Největší loženku Jonáka přitom zase zpacifikoval superman Neužil, ústřední hrdina Hanáky ovládnutého spektáklu!

ÚSTY TRENÉRŮ

Luboš JENÁČEK – asistent trenéra VHK ROBE Vsetín
„Mně se těžko hodnotí, protože moc takových zápasů jsem neviděl. Myslím si, že dnešní utkání hrubě nezvládli a ovlivnili rozhodčí. To ale ani nemá smysl cokoliv hodnotit. Hrát hokej chtělo jen jedno mužstvo – to naše. A bohužel mu to nebylo umožněno, protože muselo čelit hromadě zákroků za hranou přehnaně tvrdého soupeře. Vrátili jsme se o nějakých dvacet let zpátky do období Nagana. Samý krosček, sekání a držení, přesně toho jsme svědky v celé téhle sérii...“

Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Utkání mělo vše, co zápasy play-off mají mít. Skvěle chytal Kuba Neužil a celé naše mužstvo odvedlo vynikající týmový výkon. Důležité bylo, že jsme dokázali využít své šance včetně dvojnásobné přesilovky. Říká se, že kdo pět na tři nepromění, nemůže zvítězit. My jsme to zvládli a odskočili domácím na dvougólový rozdíl, což nás před třetí třetinou trochu uklidnilo. Závěr jsme pak kolektivně odbojovali a vrátili sérii domů do Prostějova. Vsetín nás sice tentokrát hodně přestřílel, ale často jen nahazoval z dálky nebo pálil z prostorů, které jsme měli pokryté. Super zákroky předváděl zmíněný Kuba Neužil.“

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments