Dobré dopoledne, dnes je neděle 26.5.2019
svátek slaví Filip,
zítra Valdemar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení prostějovského magistrátu pokračuje v přípravách výstavby nových samostatných šaten pro hokejová družstva i krasobruslaře vedle Víceúčelové haly-zimního stadionu. Má to jeden háček. Nové šatny budou potřebovat energie, které se dají získat napojením na stávající technologické zařízení. To je ovšem staré a moderním potřebám nevyhovující...

„Už jsme si podali žádost o dotaci na výstavbu komplexu šaten vedle zimního stadionu. Všichni víme, že stávající technický stav šaten pro mládežnický i seniorský hokej, ale i krasobruslaře je dávno za svým zenitem a v současnosti naprosto nevyhovující. Zimní stadion v Prostějově si zcela jistě zaslouží něco nového, kvalitně vybaveného a čistého. S tím souvisí náročná příprava výstavby. A pochopitelně pokud chcete stavět nový objekt, který bude stát vedle zimního stadionu, musíte ho technologicky napojit na přívod tepla a dalších energií. Vedle zimáku stojí již nyní technologická budova, ve které je zařízení na chlazení i topení. Dosavadní zařízení je ale velice letité a je teď potřeba zajistit, aby bylo připraveno na přístavbu šaten. To znamená, že všichni cítíme potřebu jeho modernizace,“ uvedl Jiří Rozehnal, náměstek primátora Prostějova pro stavební investice. „Nyní jsme tedy v radě města vyčlenili peníze na projektovou dokumentaci, podle které bychom následně připravili toto zařízení na napojení k novým šatnám. Vybavení musíme připravit technicky i kapacitně,“ dodal.
Jak Večerník informoval už v úvodu tohoto roku, stavba nových šaten za zhruba 13 milionů korun by se vedle Víceúčelové haly-zimního stadionu mohla v případě úspěchu v dotačním titulu realizovat již letos.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments