Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.3.2019
svátek slaví Marián,
zítra Emanuel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vedení prostějovského magistrátu pokračuje v přípravách výstavby nových samostatných šaten pro hokejová družstva i krasobruslaře vedle Víceúčelové haly-zimního stadionu. Má to jeden háček. Nové šatny budou potřebovat energie, které se dají získat napojením na stávající technologické zařízení. To je ovšem staré a moderním potřebám nevyhovující...

„Už jsme si podali žádost o dotaci na výstavbu komplexu šaten vedle zimního stadionu. Všichni víme, že stávající technický stav šaten pro mládežnický i seniorský hokej, ale i krasobruslaře je dávno za svým zenitem a v současnosti naprosto nevyhovující. Zimní stadion v Prostějově si zcela jistě zaslouží něco nového, kvalitně vybaveného a čistého. S tím souvisí náročná příprava výstavby. A pochopitelně pokud chcete stavět nový objekt, který bude stát vedle zimního stadionu, musíte ho technologicky napojit na přívod tepla a dalších energií. Vedle zimáku stojí již nyní technologická budova, ve které je zařízení na chlazení i topení. Dosavadní zařízení je ale velice letité a je teď potřeba zajistit, aby bylo připraveno na přístavbu šaten. To znamená, že všichni cítíme potřebu jeho modernizace,“ uvedl Jiří Rozehnal, náměstek primátora Prostějova pro stavební investice. „Nyní jsme tedy v radě města vyčlenili peníze na projektovou dokumentaci, podle které bychom následně připravili toto zařízení na napojení k novým šatnám. Vybavení musíme připravit technicky i kapacitně,“ dodal.
Jak Večerník informoval už v úvodu tohoto roku, stavba nových šaten za zhruba 13 milionů korun by se vedle Víceúčelové haly-zimního stadionu mohla v případě úspěchu v dotačním titulu realizovat již letos.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments