Dobré ráno, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Setkání představitelů hokejových klubů a měst s vedením Českého svazu ledního hokeje se v polovině března zúčastnili zástupci statutárního města Prostějova a SK Prostějov 1913. V Praze tím oficiálně stvrdili svou účast ve svazovém projektu s názvem „Trenér žáků ČSLH“. Na setkání k němu získali především podrobnější informace.

Program setkání v pražském Clarion Congress Hotelu se skládal z úvodního slova prezidenta hokejového svazu Tomáše Krále, přednášky o filozofii a vizi projektu z úst manažera rozvoje ledního hokeje Slavomíra Lenera, povídání o ekonomické části z úst ekonomického poradce Strouhala a závěrečných dotazů a diskuse.
Podmínkou pro účast ze strany hostů byla přítomnost kompetentního představitele města, člena vedení hokejového klubu a nově vybraného žákovského trenéra. Za Prostějov jeli do hlavního města náměstek primátora pro sport Jan Krchňavý, členové výkonného výboru mládežnického SK Marek Černošek a Martina Marková i kouč Filip Smejkal.
„Už setkání a komunikace s trenérskou legendou Lenerem byly inspirující a zajímavé. Obsah semináře pak potvrdil i můj pohled na sportování mládeže a současný vztah k pohybovým aktivitám dětí. Nastínil cesty, které povedou k lepší přípravě hokejové mládeže tak, abychom se pak v juniorských a dospělých kategoriích vrátili na výsluní světového hokeje. Problematika brzké specializace na vybraný sport a vztah k výuce tělesné výchovy na školách byla témata, která jsou diskutovaná v každém městě a ve všech sportech,“ prozradil své pohledy a pocity z akce Jan Krchňavý.„Příklady z jiných států, které na semináři zazněly, by mohly být využity i v našich podmínkách. A protože se jedná i o naše město, mnoho podnětů směřuje i do prostějovského hokeje,“ doplnil.
Podle komunálního politika se prostějovskému mládežnickému hokeji jednoznačně daří. Kvalitu jeho fungování a práce jednotlivých trenérů ostatně vyzdvihl i sám Slavomír Lener. „Podpora města všem oddílům, klubům a tělovýchovným jednotám je mimořádná. A hokejisté patří ke klubům s největší podporou. Pokud bude klub pokračovat v dobře nastartované činnosti a kvalitní přípravě našich mladých hokejistů, jistě může s podporou města dále počítat,“ ujistil Jan Krchňavý.
Marek Černošek z prostějovského mládežnického klubu byl za jeho přítomnost v Praze velmi rád. Už proto, že sám náměstek měl možnost vidět, jak se „eskáčko“ úspěšně zapojuje do celorepublikového hokejového dění. „Náměstek Krchňavý při hovoru se Slávou Lenerem poznal, jak se svaz mládežnickým klubům snaží pomoci i při komunikaci s městy. Že podpora mládežnických klubů je pro jejich fungování zásadní. Rovněž si mohl udělat obrázek o tom, jak svazoví činovníci dokáží ocenit práci s dětmi i v malých klubech, jako jsme právě my,“ popsal člen výkonného výboru SK Prostějov 1913.

Total Comments

  • FED Cup
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Prostějovské Velikonoce
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte projekt sdílených kol v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

V Metru vše v pořádku.

Kontrola provozu a hlavně hospodaření prostějovského kina Metro 70 dopadla na výbornou. Komise až na nějaké malé „prkotiny“, které nestály ani za řeč, neshledala žádné pochybení. Ředitelka Barbora Prágerová si tak mohla oddechnout a vedení magistrátu je rovněž spokojeno.

Chování hvězdy.

Týmu BK Olomoucko závěr nadstavbové části Kooperativy NBL nevyšel. Nejenže prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, ale těsně před play off neunesl porážku v Opavě americký pivot Javonte Douglas, který při konflitku s jedním z hráčů domácích udeřil asistenta trenéra a po utkání nepodal soupeřům ruku...

Total Comments

Osobnost týdne

Leoš NOHA
15 noha
Zdravotník a sukničkář Adolf „Áďa“ Větvička z oblíbeného seriálu Okresní přebor se objevil v Prostějově! Známý herec vystoupil v rámci divadelní hry Macbeth - Too Much Blood. A byla to z jeho strany další jízda...

Total Comments

Číslo týdne

1711
Nezaměstnanost v celém Olomouckém kraji opět výrazně poklesla, tentokrát v součtu o osm procent! V Prostějově je aktuálně bez práce jen 1 711 osob, na druhé straně zdejší pobočka Úřadu práce ČR registruje pouze něco přes pět set volných míst. A pak si firmy nemají stěžovat, že není kde brát lidi...

Total Comments

Výrok týdne

„VYHROŽOVAL MI, ŽE KDYŽ S NÍM NEBUDU, TAK MĚ ZABIJE.“

Být chtěnou ženou, není pokaždé jednoduché. Takto si posteskla před Okresním soudem v Prostějově Renata G., bývalá družka Martina Biháriho, který nezvládl rozchod...

Total Comments