Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Setkání představitelů hokejových klubů a měst s vedením Českého svazu ledního hokeje se v polovině března zúčastnili zástupci statutárního města Prostějova a SK Prostějov 1913. V Praze tím oficiálně stvrdili svou účast ve svazovém projektu s názvem „Trenér žáků ČSLH“. Na setkání k němu získali především podrobnější informace.

Program setkání v pražském Clarion Congress Hotelu se skládal z úvodního slova prezidenta hokejového svazu Tomáše Krále, přednášky o filozofii a vizi projektu z úst manažera rozvoje ledního hokeje Slavomíra Lenera, povídání o ekonomické části z úst ekonomického poradce Strouhala a závěrečných dotazů a diskuse.
Podmínkou pro účast ze strany hostů byla přítomnost kompetentního představitele města, člena vedení hokejového klubu a nově vybraného žákovského trenéra. Za Prostějov jeli do hlavního města náměstek primátora pro sport Jan Krchňavý, členové výkonného výboru mládežnického SK Marek Černošek a Martina Marková i kouč Filip Smejkal.
„Už setkání a komunikace s trenérskou legendou Lenerem byly inspirující a zajímavé. Obsah semináře pak potvrdil i můj pohled na sportování mládeže a současný vztah k pohybovým aktivitám dětí. Nastínil cesty, které povedou k lepší přípravě hokejové mládeže tak, abychom se pak v juniorských a dospělých kategoriích vrátili na výsluní světového hokeje. Problematika brzké specializace na vybraný sport a vztah k výuce tělesné výchovy na školách byla témata, která jsou diskutovaná v každém městě a ve všech sportech,“ prozradil své pohledy a pocity z akce Jan Krchňavý.„Příklady z jiných států, které na semináři zazněly, by mohly být využity i v našich podmínkách. A protože se jedná i o naše město, mnoho podnětů směřuje i do prostějovského hokeje,“ doplnil.
Podle komunálního politika se prostějovskému mládežnickému hokeji jednoznačně daří. Kvalitu jeho fungování a práce jednotlivých trenérů ostatně vyzdvihl i sám Slavomír Lener. „Podpora města všem oddílům, klubům a tělovýchovným jednotám je mimořádná. A hokejisté patří ke klubům s největší podporou. Pokud bude klub pokračovat v dobře nastartované činnosti a kvalitní přípravě našich mladých hokejistů, jistě může s podporou města dále počítat,“ ujistil Jan Krchňavý.
Marek Černošek z prostějovského mládežnického klubu byl za jeho přítomnost v Praze velmi rád. Už proto, že sám náměstek měl možnost vidět, jak se „eskáčko“ úspěšně zapojuje do celorepublikového hokejového dění. „Náměstek Krchňavý při hovoru se Slávou Lenerem poznal, jak se svaz mládežnickým klubům snaží pomoci i při komunikaci s městy. Že podpora mládežnických klubů je pro jejich fungování zásadní. Rovněž si mohl udělat obrázek o tom, jak svazoví činovníci dokáží ocenit práci s dětmi i v malých klubech, jako jsme právě my,“ popsal člen výkonného výboru SK Prostějov 1913.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments