Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.10.2019
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Loni zažil premiéru pod hlavičkou eskáčka, když poprvé v historii pořádal prestižní mládežnický turnaj SIDA Cup SK Prostějov 1913. Z vítězství v jubilejním desátém ročníku se radovali šumperští Mladí Draci, kteří ale letos „nepřilétnou“. Zlatý pohár za absolutní triumf tak získá jiný tým. Kromě domácích Prostějovanů se o to bude pokoušet ještě sedm dalších uchazečů. Většina bude zahraničních, na startovní listině figurují pouze dva čeští, respektive moravští zástupci. Kromě Prostějova je přihlášený také Uherský Brod. Naopak z ciziny dorazí čtyři slovenské výběry, jeden rakouský a jeden až z dalekého Běloruska. Akce se tradičně koná pod záštitou Aloise Mačáka, generálním partnerem turnaje je prostějovská společnost SIDA Security a tím mediálním i letos PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Co by to v Prostějově bylo za mezinárodní turnaj v hokeji bez SIDA Security. Prostějovská společnost je i letos titulárním garantem. „V roce 2007 mě oslovili rodiče mladých hokejistů, jestli by naše společnost finančně nepodpořila uspořádání hokejového turnaje. Nebyli jsme proti. První ročník turnaje SIDA Cup byl natolik vydařený, že jsme se rozhodli pravidelně ho opakovat a podporu rozšířit i na finanční příspěvky pro chod mládežnických klubů. Podle mého názoru je nezbytné, abychom všichni dělali maximum při vedení našich dětí k cílevědomosti, zdravé soutěživosti a smysluplnému naplňování volného času. K tomu je sport ideálním řešením,“ vzpomíná na minulost úzce spjatou s prestižní sportovní událostí na zimním stadionu Jiří Netušil, ředitel společnosti SIDA Security.

Zájem klubů těší i motivuje
Loni se konal již desátý ročník mezinárodního turnaje SIDA Cup. Poprvé pod pořadatelskou taktovkou SK Prostějov 1913. Za celou jeho historii se na něm představilo více jak sedm desítek klubů z jedenácti zemí Evropy. Z akce se stal již tradiční podnik, který je pořádaný na konci sezóny, tedy po ukončení všech soutěží. Zájem klubů o účast v bojích na prostějovském ledě je tak značný. „To nás samozřejmě velice těší a motivuje do podpory dalších ročníků,“ netají se Netušil.

Hokejová návštěva až z Minsku
Jedenáctý ročník SIDA Cupu se na prostějovském zimním stadionu uskuteční od pátku 12. do neděle 14. dubna. Početní převahu na něm budou tentokrát mít týmy ze Slovenska. Na Hanou přicestují celkem čtyři - Topoľčany, Martin, Púchov a Nové Zámky. Chybět nebude ani tradiční účastník z rakouského města Klagenfurt, větší „exotiku“ bude reprezentovat celek z běloruské metropole Minsku. České výběry zaujmou na startovní listině pouze dvě pozice. Jeden je jasný – domácí Prostějov - druhým bude uherskobrodský Spartak.
Na SIDA Cupu mohou jako obvykle startovat hokejisté z ročníku 2005 a mladší. Pokud v některém z týmů budou figurovat dívky, platí pro ně rok stáří navrch. Hrát se bude na celé hřiště na tři patnáctiminutové třetiny. V prvních dvou se bude započítávat hrubý čas, v posledním dějství pak čistý čas. Osm družstev si to mezi sebou nejprve rozdá ve dvou základních skupinách, zvaných jednoduše A a B. V první se představí prostějovští hostitelé, Martin, Klagenfurt a Topoľčany. Ve druhé se nacházejí Uherský Brod, Púchov, Minsk a Nové Zámky. Obě kvarteta se popasují systémem každý s každým, dva nejlepší následně postoupí do semifinále. Vítěz skupiny A se střetne s druhým ze skupiny B a naopak. Lepší ze semifinálových dvojic se v přímém souboji utkají o zlatý pohár pro vítěze, dojde i na zápas o bronz. Zbylé čtyři výběry, které o medaile vlivem výsledků ze skupin usilovat nebudou, budou hrát o konečné umístění, přesněji řečeno o páté a sedmé místo .

Loňský vítěz nepřijede, jako první začnou domácí
Začátek turnaje je v pátek naplánovaný na 15:00 hodin, kdy Prostějov vyzve Klagenfurt. Eskáčko dále vyjede na led v sobotu v osm ráno proti Topoľčanům a ve dvě odpoledne ve svém poslední duelu ve skupině změří síly s Martinem. Poslední šampion SIDA Cupu v Prostějově bude chybět. Mladí Draci ze Šumperka loni v dubnu ve skupině smetli Strakonice, Karvinou i chomutovské Piráty (5:0, 14:0 a 5:1). Jejich let za zlatem nezastavil ani Klagenfurt, Severomoravané ho pokořili poměrem 6:2. Ve finále se šumperským barvám znovu postavil Chomutov a po výsledku 5:2 mohl tým z podhůří Jeseníků začít slavit. Letos vystřídá Šumperské na pomyslném turnajovém trůnu někdo jiný. Na lepší umístění si brousí zuby i přímo v Prostějově. V loňském roce skončilo eskáčko pod taktovkou trenéra Michala Janečka šesté. Ve skupinových bojích červeno-bílí nestačili na Klagenfurt (2:5) a těsně na Kladno (4:5). Jediné vítězství zaznamenali na úkor Topoľčan, a sice po přestřelce 7:5.

Naposledy panovala spokojenost. Kluci bojovali, chválil trenér
Dva získané body – připisující se za každou výhru – a skóre 13:15 posunulo Prostějovany do utkání o konečnou pátou příčku. V něm přišla prohra se Strakonicemi 2:7. Sestava prostějovského týmu nicméně nebyla složená náhodně. Účelem bylo vidět v zápasovém tempu hráče, kteří letos nastupují v soutěži starších žáků. „V týmu jsme tak měli i několik podstatně mladších kluků, než tomu bylo u našich soupeřů. Na ledě to nakonec bylo poznat, každopádně si ale myslím, že s tímto týmem se pracovat dá. Pokud budou poctivě pracovat a poctivě budou chodit i na tréninky, nebojím se toho, že by tito kluci nešli výkonnostně nahoru,“ svěřil se loni v dubnu po skončení turnaje Večerníku kouč Janeček. Především si chtěl otestovat, co jsou jeho svěřenci schopní na ledě produkovat a jaké trenérské pokyny jsou ochotní přijmout. S hrou a přístupem hráčů u něj panovala spokojenost. Nejdůležitější pozitivní zjištění pro něj představovalo, že Prostějovští bojovali a předvedli obrovské nasazení.

Kouč Smejkal, hlavní pořadatel Janeček
V jedenáctém ročníku akce povede prostějovský celek jakožto lodivod starších žáků Filip Smejkal. Funkce hlavního pořadatele, stejně jako na všech domácích turnajích, opět připadá zkušenému Michalu Janečkovi. „SIDA Cup je pro mě srdeční záležitost. Kdysi už jsem ho jako trenér dvakrát vyhrál a zúčastním se již několikátého ročníku. Musím říct, že spolupráce s Jirkou Netušilem, majitelem SIDA Security, je opravdu luxusní. Bez Jirky a jeho finanční podpory by zde takový turnaj nebyl. Ve všem nám pomohl, přál bych si spolupracovat s více takovými lidmi. Je to radost,“ netajil se Janeček. Oproti jiným turnajům vidí SIDA Cup z hlediska organizace jako náročnější. Proč? „Důvod je prostý. Jde o jediný třídenní turnaj, který doma zatím pořádáme. Jediní my budeme domácí, dalších sedm týmů bude spát na hotelech a je potřeba zajistit také jejich stravování. Je to velké množství lidí, včetně rodičů hráčů,“ vysvětlil. „Tímto bych chtěl moc poděkovat za spolupráci Hotelu Tennis Club, Penzionu U Chmelů, Penzionu U Koníčka, Hotelu Gól a Hotelu Avion. Stejně jako Restauraci U Hudečků, s níž spolupracujeme na každém turnaji. Všem patří velký dík za pomoc a vstřícnost,“ uvedl Michal Janeček. Z hokejového pohledu se budou na turnaji v Prostějově řídit podle zaběhlého a osvědčeného systému. „Tam žádný problém není. Je to přece jen jedenáctý ročník, takže víme, co čekat,“ potvrdil hlavní organizátor z eskáčka.
Turnaj SIDA Cup i pro letošní rok zaštítil Alois Mačák, někdejší prostějovský hokejista a velký místní patriot. „Pro mě je sport a hlavně hokej naprostá srdíčková záležitost. Vždycky říkám, že děkuji svému tátovi za okamžik, kdy mě v pěti nebo šesti letech vzal poprvé na prostějovský zimní stadion. A měl jsem také možnost celý svůj život sportovat. A v rámci svých možností se snažím splatit dnešním rodičům a dětem to, že i já a naše generace mohla sportovat, konkrétně hrát hokej. Jako dítě si sám vzpomínám na krásnou atmosféru hokejových turnajů. Když jsme prohráli, tak jsme plakali, když jsme vyhráli, tak se slavilo. Takže když mě před deseti lety oslovil pan Netušil, vůbec jsem neváhal a zapojil se do tohoto turnaje,“ uvedl pro Večerník po skončení loňského ročníku Mačák.

Kompletní rozlosování SIDA Cupu 2019

pátek 12. dubna
15:00 - 16:15 Prostějov – Klagenfurt
16:30 - 17:45 Uherský Brod – Nové Zámky
18:00 - 19:15 Topoľčany – Martin
19:30 - 20:45 Púchov – Nové Zámky
sobota 13. dubna
8:00 - 9:15 Prostějov – Topoľčany
9:30 - 10:45 Uherský Brod – Minsk
11:00 - 12:15 Martin – Klagenfurt
12:30 - 13:45 Púchov – Nové Zámky
14:00 - 15:15 Martin – Prostějov
15:30 - 16:45 Uherský Brod – Púchov
17:00 - 18:15 Klagenfurt – Topoľčany
18:30 - 19:45 Minsk – Nové Zámky
neděle 14. dubna
8:00 9:15 semifinále 1A – 2B
9:30 - 10:45 semifinále 2A – 1B
11:00 - 12:15 o 7. místo 4A – 4B
12:30 - 13:45 o 5. místo 3A – 3B
14:00 - 15:15 o 3. místo
15:30 - 16:45 Finále
17:00 Slavnostní vyhlášení turnaje

14 sidacup

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments