Dobré odpoledne, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedním z nejkvalitnějších hokejistů narozených v Prostějově a vychovaných místním klubem byl během třetího tisíciletí Petr Kumstát. Slůvko byl je na místě, neboť sedmatřicetiletý útočník začátkem minulého týdne oznámil oficiální ukončení své hráčské kariéry.

Narodil se 19. listopadu 1981 ve známé sportovní rodině a jeho krůčky už odmala směřovaly hlavně na prostějovský zimní stadión. Tam se naučil hokej, prošel všemi mládežnickými výběry zdejšího oddílu a za HC Prostějov nastupoval až do roku 2000, kdy byl tahounem jeho ligové juniorky.
Tehdy před devatenácti lety přišel přestup do extraligového Znojma, tím i start cesty za velkými úspěchy. Tím úplně NEJ je zisk mistrovského titulu s Karlovými Vary v roce 2009, kromě toho Kumstát přispěl ještě ke třem dalším medailím v extralize (stříbro Karlovy Vary 2008 a Sparta Praha 2016, bronz Sparta Praha 2014).
Se Spartou, v níž strávil závěrečných šest let aktivní dráhy (předtím ve Varech dokonce deset sezón), postoupil až do finále evropské Champions League 2016/17, kde rudé S těsně v prodloužení podlehlo švédské Frölundě. Také odehrál dohromady 31 utkání za reprezentační tým České republiky (mezi roky 2007 a 2012), v nichž zaznamenal 12 kanadských bodů za sedm gólů a pět asistencí.
Na klubové úrovni nasbíral úctyhodných 983 extraligových startů, čímž zůstal jen kousek od magické hranice tisícovky absolvovaných duelů. Jeho celkový bodový účet se zastavil na čísle 571 (290 + 281), za pozornost určitě stojí i 161 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě.
„Petr udělal pro náš klub během šesti sezón pořádný kus poctivé a spolehlivé práce, za jeho působení ve Spartě mu děkujeme. Bohužel z extraligy tím pádem odchází jeden z posledních hráčů staré školy, který byl vždy vzorem oddanosti hokeji,“ řekl sportovní manažer HC Sparta Praha Michal Broš ke konci urostlého, téměř dva metry vysokého a metrák vážícího forvarda.
Tématu se budeme podrobně věnovat v některém z příštích vydání Večerníku, přineseme i obsáhlejší rozhovor s Petrem Kumstátem. 

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments