Dobré poledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedním z nejkvalitnějších hokejistů narozených v Prostějově a vychovaných místním klubem byl během třetího tisíciletí Petr Kumstát. Slůvko byl je na místě, neboť sedmatřicetiletý útočník začátkem minulého týdne oznámil oficiální ukončení své hráčské kariéry.

Narodil se 19. listopadu 1981 ve známé sportovní rodině a jeho krůčky už odmala směřovaly hlavně na prostějovský zimní stadión. Tam se naučil hokej, prošel všemi mládežnickými výběry zdejšího oddílu a za HC Prostějov nastupoval až do roku 2000, kdy byl tahounem jeho ligové juniorky.
Tehdy před devatenácti lety přišel přestup do extraligového Znojma, tím i start cesty za velkými úspěchy. Tím úplně NEJ je zisk mistrovského titulu s Karlovými Vary v roce 2009, kromě toho Kumstát přispěl ještě ke třem dalším medailím v extralize (stříbro Karlovy Vary 2008 a Sparta Praha 2016, bronz Sparta Praha 2014).
Se Spartou, v níž strávil závěrečných šest let aktivní dráhy (předtím ve Varech dokonce deset sezón), postoupil až do finále evropské Champions League 2016/17, kde rudé S těsně v prodloužení podlehlo švédské Frölundě. Také odehrál dohromady 31 utkání za reprezentační tým České republiky (mezi roky 2007 a 2012), v nichž zaznamenal 12 kanadských bodů za sedm gólů a pět asistencí.
Na klubové úrovni nasbíral úctyhodných 983 extraligových startů, čímž zůstal jen kousek od magické hranice tisícovky absolvovaných duelů. Jeho celkový bodový účet se zastavil na čísle 571 (290 + 281), za pozornost určitě stojí i 161 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě.
„Petr udělal pro náš klub během šesti sezón pořádný kus poctivé a spolehlivé práce, za jeho působení ve Spartě mu děkujeme. Bohužel z extraligy tím pádem odchází jeden z posledních hráčů staré školy, který byl vždy vzorem oddanosti hokeji,“ řekl sportovní manažer HC Sparta Praha Michal Broš ke konci urostlého, téměř dva metry vysokého a metrák vážícího forvarda.
Tématu se budeme podrobně věnovat v některém z příštích vydání Večerníku, přineseme i obsáhlejší rozhovor s Petrem Kumstátem. 

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments