Dobrý podvečer, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedním z nejkvalitnějších hokejistů narozených v Prostějově a vychovaných místním klubem byl během třetího tisíciletí Petr Kumstát. Slůvko byl je na místě, neboť sedmatřicetiletý útočník začátkem minulého týdne oznámil oficiální ukončení své hráčské kariéry.

Narodil se 19. listopadu 1981 ve známé sportovní rodině a jeho krůčky už odmala směřovaly hlavně na prostějovský zimní stadión. Tam se naučil hokej, prošel všemi mládežnickými výběry zdejšího oddílu a za HC Prostějov nastupoval až do roku 2000, kdy byl tahounem jeho ligové juniorky.
Tehdy před devatenácti lety přišel přestup do extraligového Znojma, tím i start cesty za velkými úspěchy. Tím úplně NEJ je zisk mistrovského titulu s Karlovými Vary v roce 2009, kromě toho Kumstát přispěl ještě ke třem dalším medailím v extralize (stříbro Karlovy Vary 2008 a Sparta Praha 2016, bronz Sparta Praha 2014).
Se Spartou, v níž strávil závěrečných šest let aktivní dráhy (předtím ve Varech dokonce deset sezón), postoupil až do finále evropské Champions League 2016/17, kde rudé S těsně v prodloužení podlehlo švédské Frölundě. Také odehrál dohromady 31 utkání za reprezentační tým České republiky (mezi roky 2007 a 2012), v nichž zaznamenal 12 kanadských bodů za sedm gólů a pět asistencí.
Na klubové úrovni nasbíral úctyhodných 983 extraligových startů, čímž zůstal jen kousek od magické hranice tisícovky absolvovaných duelů. Jeho celkový bodový účet se zastavil na čísle 571 (290 + 281), za pozornost určitě stojí i 161 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě.
„Petr udělal pro náš klub během šesti sezón pořádný kus poctivé a spolehlivé práce, za jeho působení ve Spartě mu děkujeme. Bohužel z extraligy tím pádem odchází jeden z posledních hráčů staré školy, který byl vždy vzorem oddanosti hokeji,“ řekl sportovní manažer HC Sparta Praha Michal Broš ke konci urostlého, téměř dva metry vysokého a metrák vážícího forvarda.
Tématu se budeme podrobně věnovat v některém z příštích vydání Večerníku, přineseme i obsáhlejší rozhovor s Petrem Kumstátem. 

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-