Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedním z nejkvalitnějších hokejistů narozených v Prostějově a vychovaných místním klubem byl během třetího tisíciletí Petr Kumstát. Slůvko byl je na místě, neboť sedmatřicetiletý útočník začátkem minulého týdne oznámil oficiální ukončení své hráčské kariéry.

Narodil se 19. listopadu 1981 ve známé sportovní rodině a jeho krůčky už odmala směřovaly hlavně na prostějovský zimní stadión. Tam se naučil hokej, prošel všemi mládežnickými výběry zdejšího oddílu a za HC Prostějov nastupoval až do roku 2000, kdy byl tahounem jeho ligové juniorky.
Tehdy před devatenácti lety přišel přestup do extraligového Znojma, tím i start cesty za velkými úspěchy. Tím úplně NEJ je zisk mistrovského titulu s Karlovými Vary v roce 2009, kromě toho Kumstát přispěl ještě ke třem dalším medailím v extralize (stříbro Karlovy Vary 2008 a Sparta Praha 2016, bronz Sparta Praha 2014).
Se Spartou, v níž strávil závěrečných šest let aktivní dráhy (předtím ve Varech dokonce deset sezón), postoupil až do finále evropské Champions League 2016/17, kde rudé S těsně v prodloužení podlehlo švédské Frölundě. Také odehrál dohromady 31 utkání za reprezentační tým České republiky (mezi roky 2007 a 2012), v nichž zaznamenal 12 kanadských bodů za sedm gólů a pět asistencí.
Na klubové úrovni nasbíral úctyhodných 983 extraligových startů, čímž zůstal jen kousek od magické hranice tisícovky absolvovaných duelů. Jeho celkový bodový účet se zastavil na čísle 571 (290 + 281), za pozornost určitě stojí i 161 kladných bodů v hodnocení účasti na ledě.
„Petr udělal pro náš klub během šesti sezón pořádný kus poctivé a spolehlivé práce, za jeho působení ve Spartě mu děkujeme. Bohužel z extraligy tím pádem odchází jeden z posledních hráčů staré školy, který byl vždy vzorem oddanosti hokeji,“ řekl sportovní manažer HC Sparta Praha Michal Broš ke konci urostlého, téměř dva metry vysokého a metrák vážícího forvarda.
Tématu se budeme podrobně věnovat v některém z příštích vydání Večerníku, přineseme i obsáhlejší rozhovor s Petrem Kumstátem. 

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments