Dobré odpoledne, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dalším hráčem, který aktuálně přibyl do kádru hokejistů LHK Jestřábi Prostějov, je ještě teenager Kryštof Ouřada. Teprve devatenáctiletý útočník přichází na Hanou formou ročního hostování z oddílu Piráti Chomutov.

Mladík se narodil 12. května 2000 v Teplicích, kde také začínal s ledním sportem. V žákovském věku zamířil do extraligového Chomutova a tam prošel všemi mládežnickými kategoriemi, přičemž v mladším + starším dorostu i v juniorech výrazně přesáhl průměr jednoho kanadského bodu získaného na zápas.
Během uplynulé sezóny už nastoupil kromě chomutovské juniorky také do čtyř utkání Chance ligy mužů na střídavé starty za Ústí nad Labem (1 gól + 2 asistence) a v závěru ročníku 2018/19 dostal příležitost i v áčku Pirátů. Nejprve dvakrát v nadstavbové skupině o záchranu (hned při premiéře skóroval rozhodující trefou v závěrečných nájezdech) a poté rovněž do čtyř duelů baráže o extraligu (0+1).
Ouřada měří 174 centimetrů, váží 75 kilogramů a hůl drží vpravo. Na kluzišti dominuje svou rychlostí a schopností jak vstřelit branku, tak vypracovat šance pro spoluhráče. Mezi mládežníky vždy byl tahounem přesilovek, navíc dlouho plnil roli kapitána. A většinou končil v hodnocení účasti na ledě v kladných číslech.
Co teď čeká Kryštofa v Prostějově? Snaha navázat na dlouhodobě dobré výkony v mládeži i na slibný vstup mezi dospělé, kromě toho učení se od starších parťáků z mančaftu a sbírání potřebných zkušeností.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-