Dobrý večer, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už před časem Večerník přinesl informaci, že v LHK Prostějov s největší pravděpodobností nebudou dál pokračovat dva služebně nejstarší hráči Matouš Venkrbec a Lukáš Luňák. V případě prvně jmenovaného to již bylo oficiálně potvrzeno, neboť třicetiletý útočník podepsal smlouvu s ČEZ Motor České Budějovice. A Jestřábi tak přišli o maximálně spolehlivého borce, který navíc dělal týmu tři poslední sezóny kapitána.

Dohromady „Mates“ v hanáckém klubu strávil vynikajících šest let. Nastoupil před ročníkem 2013/14 po dvouleté pauze, když jej k návratu z předčasně ukončené kariéry přesvědčil kamarád, výše zmíněný Lukáš Luňák. A navzdory delší hokejové přestávce se Venkrbec okamžitě zařadil mezi největší tahouny druholigového mančaftu, kterému lví měrou pomohl k vytouženému postupu do tehdejší WSM ligy.
Většinu svého prostějovského působení byl Matouš ústřední oporou kolektivu, a to jak kvalitními výkony na ledě, tak příkladným vystupováním mimo kluziště. Kabina mu tak poměrně logicky svěřila kapitánské céčko, popularita napříč celou Českou republikou mu navíc vynesla v sezóně 2016/17 vítězství z premiérového ročníku ankety Sympaťák WSM ligy.
Co se herního přínosu týče, jeho role v mužstvu se postupně měnila, nejvíce během uplynulého ročníku. To už dostával převážně defenzivní úkoly, chodil na oslabení a přestal naskakovat do přesilovkových formací. Přesto až do úplného závěru vždy maximálně bojoval za tým, nikdy nic nevypustil. Jeho souhrnný účet za Jestřáby se vyšplhal na čísla 317 utkání, 92 gólů + 156 asistencí = 248 kanadských bodů při hodnocení účasti na ledě +36.
„Matoušovi bych chtěl za celý klub i za sebe poděkovat, protože to v Prostějově se mnou táhl dlouhých šest sezón. I jeho velkou zásluhou je, že se aktuálně zdejší hokej nachází tam, kde je. Bohužel změna pro něj byla potřeba a tak se naše cesty momentálně rozešly. Rozhodně a pevně však věřím, že se v Prostějově ještě setkáme. Mates, moc děkuji a ať se ti daří,“ vzkazuje šéf LHK Jaroslav Luňák.
„Matoušovi chceme v první řadě poděkovat za jeho práci, kterou pro klub udělal! Shodli jsme se s ním, že začal stagnovat a vytrácela se u něj motivace posouvat se dál. Někdy je prostě potřeba udělat změnu, aby se ve vás opět zažehl plamen touhy něčeho dosáhnout. Matoušovi přejeme do života jen to nejlepší a ať se mu v novém klubu daří,“ připojil sportovní manažer a hlavní trenér elhákáčka Jiří Vykoukal.
Že olomoucký rodák jestřábí letku možná opustí a zamíří jinam, to naznačoval sám Vebkrbec v rozhovoru pro Večerník nedlouho po skončení Chance ligy 2018/2019. „Posledního dubna mi končí smlouva a po pravdě zatím nevím, co bude dál. S vedením klubu i trenéry jsme se domluvili, že si necháme čas na oboustrannou rozmyšlenou a po pár týdnech vyhodnotíme, jaké řešení zvolit. Já se chci v klidu ohlédnout za těmi šesti lety v Prostějově, vyhodnotit si je a případně zvážit jiné možnosti, které se třeba naskytnou. S manželkou jsme si například říkali, že když máme ještě dva roky čas před nástupem staršího dítěte do školy, mohl bych zkusit zahraniční angažmá. Ale samozřejmě záleží na nabídce, žádnou konkrétní zatím nemám. A rozhodně neříkám, že Prostějov na tuty opustím, pokračovat s Jestřáby určitě taky je reálná varianta. Prostě uvidíme, momentálně bych to odhadl padesát na padesát,“ říkal Venkrbec.
Nakonec tedy nezamířil co ciziny, nýbrž k jednomu z dlouhodobě největších favoritů druhé nejvyšší české soutěže, jenž se už šest let marně pokouší o návrat do extraligy. V příštím ročníku to má konečně vyjít a jednou z posil Motoru se stal urostlý forvard, který v Českých Budějovicích podepsal smlouvu. Exttraligu si již Venkrbec zahrál v dresu Pardubic (16 zápasů), kam měl střídavé starty, nyní má k postupu pomoci Jihočechům.
S Matoušem Venkrbcem přineseme v nejbliším možném vydání obsáhlé interview!

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments