Dobrý podvečer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Další významnou posilu hlásí hokejisté LHK Jestřábi Prostějov. A tentokrát jde o velký návrat fanoušky oblíbeného hráče, který na Hané poměrně nedávno strávil tři dobré sezóny a jehož comeback již delší dobu probírali cvrlikáním i vrabci na střeše místního zimáku. Ano, do „svého“ klubu přichází osmadvacetiletý útočník Lukáš Krejčík!Narodil se 15. října 1990, měří 181 centimetrů, váží 85 kilogramů a hůl drží vlevo. Do extraligy juniorů naskočil v dresu Mladé Boleslavi, kde si poprvé vyzkoušel i mužskou nejvyšší soutěž ČR. Poté střídal v dospělé kategorii extraligu za Liberec a první ligu za Benátky nad Jizerou, než v zimě 2014 zamířil do Prostějova.
Mezi Jestřáby strávil necelé tři poměrně plodné sezóny s úhrnnou prvoligovou bilancí 123 zápasů – 77 kanadských bodů (36 gólů + 41 asistencí). Postupně se vyprofiloval v komplexního forvarda schopného účinnou ofenzivou střílet branky i odvádět poctivou defenzivní práci směrem dozadu. V létě 2017 však z rodinných důvodů kvůli narození dítěte rozvázal s LHK po vzájemné dohodě smlouvu a přestoupil do Slavie Praha.
V české metropoli působil uplynulé dva roky, přičemž v obou zvládl shodně 26 kanadských bodů za základní část Chance ligy. Kromě toho naskakoval během uplynulého ročníku i na střídavé starty za extraligový Zlín (12 utkání – 1 bod za asistenci). „Krejča se ale se Slavií nedomluvil na uplatnění opce a my jsme využili situace. Za příchod Lukáše jsem hodně rád, protože charakterově i hokejově bude pro náš tým velkým přínosem. Je to hokejista použitelný ve všech herních činnostech,“ řekl k návratu Krejčíka hlavní trenér a sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.
Osobní statistiky Lukáše Krejčíka: extraliga mužů (Mladá Boleslav, Liberec, Zlín) 79 utkání – 16 bodů (9 gólů + 7 asistencí), 1. liga mužů (Benátky nad Jizerou, Prostějov, Slavia Praha) 364 – 188 (92 + 96), 2. liga mužů (Nymburk) 18 – 17 (11 + 6), extraliga juniorů (Mladá Boleslav, Liberec) 132 – 82 (37 + 45), juniorská reprezentace ČR U20 4 – 1 (1 + 0).


Další novinky najdete v tištěném PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 3. června


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-