Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvacet jedna zápasů v první lize a jedenáct v extralize. S takovou bilancí přichází do Prostějova teprve dvaadvacetiletý obránce Jakub Březák. Ten dosud hrál zejména v mládežnických soutěžích Litvínova, v nichž zanechal pozitivní dojem. Právě v minulé sezóně si však také připsal první extraligové starty za Litvínov. Mladý bek by měl být v Prostějově do konce blížící se sezóny, a to formou hostování.

Příchod v pořadí sedmého obránce oznámili na webu prostějovských Jestřábů v pondělí. „Klubové vedení doufá, že Březák uplatní své parametry, prokáže své kvality a svými dovednostmi posune náš tým zase o kousek nahoru,“ stojí na internetových stránkách hokejového klubu. Březák by měl dostat do zadních řad důraz a sílu. Měří totiž 193 centimetrů a váží 90 kilo. Mezi hráči Prostějova by tak měl patřit k nejvyšším.
Jakub Březák má zatím na klubové scéně zkušenosti pouze z Čech. Je odchovancem Litvínova, za který si prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Nejvíce se mu dařilo v sezóně 2016/2017, kdy si připsal za litvínovskou dvacítku skvělých 29 kanadských bodů. Zapadnout by ale nemělo ani jeho šest asistencí v osmnácti zápasech za loni trápící se Ústí nad Labem. Vzhledem ke hře Ústí i zkušenostem hráče s mužským hokejem se jedná o solidní počin.
Společně s Jakubem Březákem má už kádr Jestřábů sedm obránců. Březák je z nich přes svůj nízký věk paradoxně třetí nejstarší. Roli zkušené defenzivní zdi by měl zřejmě pro příští sezónu převzít zejména extraligou omlácený Jaroslav Mrázek. Kdo jeho a kolegy doplní, by mělo být jasné až po začátku přípravy na ledě. Ta startuje 24. července. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments