Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvacet jedna zápasů v první lize a jedenáct v extralize. S takovou bilancí přichází do Prostějova teprve dvaadvacetiletý obránce Jakub Březák. Ten dosud hrál zejména v mládežnických soutěžích Litvínova, v nichž zanechal pozitivní dojem. Právě v minulé sezóně si však také připsal první extraligové starty za Litvínov. Mladý bek by měl být v Prostějově do konce blížící se sezóny, a to formou hostování.

Příchod v pořadí sedmého obránce oznámili na webu prostějovských Jestřábů v pondělí. „Klubové vedení doufá, že Březák uplatní své parametry, prokáže své kvality a svými dovednostmi posune náš tým zase o kousek nahoru,“ stojí na internetových stránkách hokejového klubu. Březák by měl dostat do zadních řad důraz a sílu. Měří totiž 193 centimetrů a váží 90 kilo. Mezi hráči Prostějova by tak měl patřit k nejvyšším.
Jakub Březák má zatím na klubové scéně zkušenosti pouze z Čech. Je odchovancem Litvínova, za který si prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Nejvíce se mu dařilo v sezóně 2016/2017, kdy si připsal za litvínovskou dvacítku skvělých 29 kanadských bodů. Zapadnout by ale nemělo ani jeho šest asistencí v osmnácti zápasech za loni trápící se Ústí nad Labem. Vzhledem ke hře Ústí i zkušenostem hráče s mužským hokejem se jedná o solidní počin.
Společně s Jakubem Březákem má už kádr Jestřábů sedm obránců. Březák je z nich přes svůj nízký věk paradoxně třetí nejstarší. Roli zkušené defenzivní zdi by měl zřejmě pro příští sezónu převzít zejména extraligou omlácený Jaroslav Mrázek. Kdo jeho a kolegy doplní, by mělo být jasné až po začátku přípravy na ledě. Ta startuje 24. července. 

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments