Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Volno hokejistů po náročné suché přípravě je u konce. Od středy se Jestřábi opět připravují na ledě. I v úporných vedrech, která teď venku panují, absolvují první tréninkové dávky.

Ve čtvrtek vyjel tým Jestřábů na led pod taktovkou trenérského tria Jiří Vykoukal, Ivo Peštuka a Štefan Žigárdy. Na tréninku ve čtvrtek, stejně jako v uplynulých letech, nechyběl ani někdejší prostějovský trenér mládeže Lukáš Majer specializující se na bruslení neboli powerskating „S Lukášem jsem vždycky domluvený, že na začátku letní přípravy nám ve dvou až třech trénincích pomůže, aby to kluci měli trochu jiné. On do toho vnese takové to mládí, elán, krev, to je fajn. S námi tu bude ještě zítra,“ říká Jiří Vykoukal. Poté se hráči zaměřili na individuální dovednosti.
První trénink absolvovala po deváté hodině osmičlenná skupina útočníků spolu se třemi brankáři. Jedním z nich byl i Tomáš Štůrala trénující s týmem před odchodem do zahraničí. Naopak chyběl Daniel Dvořák, který je na soustředění U20 ve Finsku. V půl jedenácté přišla řada na kompletní soupisku obránců (celkem sedm, pozn. red.) opět i s brankáři. Ty, mimo jiné, čekala novinka v podobě speciálních brankářských brýlí a bílých kotoučů.
V následujících čtrnácti dnech čeká Jestřáby dvoufázový trénink. „Bude to náročné, ale bez toho to nejde,“ dodal Vykoukal. První přátelské utkání odehrají ve čtvrtek 8. srpna na ledě v polském městě Tychy. Prostějovským fanouškům se Jestřábi poprvé na domácím ledě představí v úterý 13. srpna proti Dukle Jihlava.

OHLASY K PRVNÍM TRÉNINKŮM:
Jiří Vykoukal – trenér LHK Jestřábi Prostějov
„Jsem přesvědčený, že když zvedneme pohybové dovednosti u kluků, které jsou dost zanedbané, tak to pomůže. Tomu se chceme letos určitě věnovat hodně. Musíme to dostat hlavně do mladých kluků, kterých tu máme více než v minulých sezónách. Jakmile zvládnou dovednosti, propojí hlavu s bruslením, tak si myslím, že mohou být dobrými hráči. Doufám, že do konce týdne nebo do pondělí už bude trénovat celý tým. Postupně se zaměříme už i na taktické věci. To musíme také dělat od začátku, nejde to nechat na poslední dva týdny přípravy. Led je zatím dobrý. Myslím si, že tady i přes vysoké teploty venku, je led vždycky slušný.“

Tomáš Nouza – útočník LHK Jestřábi Prostějov
„Ty začátky jsou vždycky těžké. Plno nových věcí, je to nevymačkané, ale to je pro všechny stejné. Mám pocit asi jako každý rok, že bych ten hokej už asi neměl hrát, protože se v tom vážně necítím dobře. Musím říci, že ten led je opravdu dobrý. Myslel jsem si, že bude horší, ale je vskutku udělaný kvalitně.“Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments