Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Smutná zpráva zastihla minulý týden českou hokejovou veřejnost. V úterý zemřel 77letý Jan Hrbatý, člen hokejové síně slávy a rodák ze Stražiska. Svou veleúspěšnou kariéru spojil s jihlavskou Duklou, s níž vyhrál sedm titulů. Právně v Dukle hrál téměř celou svou kariéru, v československé nejvyšší soutěži si připsal přes 220 branek. V letech 1969 a 1970 se stal bronzovým medailistou na Mistrovství světa v hokeji ve Stockholmu. Byl členem slavného týmu, který po okupaci ČSSR porazil ve dvou vypjatých zápasech výběr Sovětského svazu.

Přestože za Duklu odehrál prakticky celou kariéru, na to, že pocházel z Prostějovska a byl zdejším odchovancem, nikdy nezapomněl. A taky proto, že měl na Konicku rodinu. „Byl to náš strejda, tedy bratr manželčiny matky. Měl tu dosud hodně kamarádů, scházeli jsme se různě, všichni na něj vzpomínáme,“ řekl Pavel Kolík ze Stražiska. Donedávna se Jan Hrbatý do Stražiska a Malen vracel za sestrami. Dokonce byla i v plánu beseda na obci s ním a Jaroslavem Holíkem. Ta už se ale nestihla uskutečnit. „Honzík byl skromný, tichý člověk. Nedělal nikdy, že je něco víc, jak mají ve zvyku někteří dnešní sportovci. Byl to dobrý kamarád,“ uvedl dále Pavel Kolík.
Hrbatý byl členem jihlavské Dukly v dobách své velké slávy. Byl součástí týmů, v nichž nastupovali tehdejší hvězdy Milan Nový, Josef Augusta, Jiří Bubla, Jiří a Jaroslav Holíkovi. A podobně jako v roce 2006 zesnulý Oldřich Machač patří k největším osobnostem v historii prostějovského hokeje. „Je to rodák ze Stražiska. Jeho význam pro tehdejší hokej byl velký a měl velký přínos pro hru. I když třeba za sebou nemá tolik úspěchů a není tak známý jako Oldřich Machač,“ poznamenal k osobnosti Jana Hrbatého autor knihy o prostějovském hokeji Tomáš Vincenec.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments