Dobré odpoledne, dnes je sobota 24.8.2019
svátek slaví Bartoloměj,
zítra Radim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Smutná zpráva zastihla minulý týden českou hokejovou veřejnost. V úterý zemřel 77letý Jan Hrbatý, člen hokejové síně slávy a rodák ze Stražiska. Svou veleúspěšnou kariéru spojil s jihlavskou Duklou, s níž vyhrál sedm titulů. Právně v Dukle hrál téměř celou svou kariéru, v československé nejvyšší soutěži si připsal přes 220 branek. V letech 1969 a 1970 se stal bronzovým medailistou na Mistrovství světa v hokeji ve Stockholmu. Byl členem slavného týmu, který po okupaci ČSSR porazil ve dvou vypjatých zápasech výběr Sovětského svazu.

Přestože za Duklu odehrál prakticky celou kariéru, na to, že pocházel z Prostějovska a byl zdejším odchovancem, nikdy nezapomněl. A taky proto, že měl na Konicku rodinu. „Byl to náš strejda, tedy bratr manželčiny matky. Měl tu dosud hodně kamarádů, scházeli jsme se různě, všichni na něj vzpomínáme,“ řekl Pavel Kolík ze Stražiska. Donedávna se Jan Hrbatý do Stražiska a Malen vracel za sestrami. Dokonce byla i v plánu beseda na obci s ním a Jaroslavem Holíkem. Ta už se ale nestihla uskutečnit. „Honzík byl skromný, tichý člověk. Nedělal nikdy, že je něco víc, jak mají ve zvyku někteří dnešní sportovci. Byl to dobrý kamarád,“ uvedl dále Pavel Kolík.
Hrbatý byl členem jihlavské Dukly v dobách své velké slávy. Byl součástí týmů, v nichž nastupovali tehdejší hvězdy Milan Nový, Josef Augusta, Jiří Bubla, Jiří a Jaroslav Holíkovi. A podobně jako v roce 2006 zesnulý Oldřich Machač patří k největším osobnostem v historii prostějovského hokeje. „Je to rodák ze Stražiska. Jeho význam pro tehdejší hokej byl velký a měl velký přínos pro hru. I když třeba za sebou nemá tolik úspěchů a není tak známý jako Oldřich Machač,“ poznamenal k osobnosti Jana Hrbatého autor knihy o prostějovském hokeji Tomáš Vincenec.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments