Dobrý večer, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Trénujeme většinu dnů dvoufázově a rozdělení na dvě stejně početné skupiny. Zatím se to vyvíjí dobře, kluci pracují tak, jak mají. Vzhledem k vysoké náročnosti samozřejmě nastupuje únava a důležité bude umět se přes ni přenést natolik, abychom se opravdu kvalitně nachystali na sezónu,“ prozradil Večerníku v pátek po poledni, kdy skončila poslední jednotka tohoto tréninkového mikrocyklu, hlavní kouč prostějovských mužů Jiří Vykoukal.

Soudě podle dřiny, kterou jsme 2. srpna dopoledne na vlastní oči sledovali na kluzišti místní Víceúčelové haly – zimního stadionu, dostávají draví ptáci pořádně zabrat. „Úvodní týden byl po dovolené přece jen takový rozjížděcí, zatímco tento druhý probíhal z hlediska náročnosti mnohem ostřeji. A zátěž se v nejbližších čtrnácti dnech bude ještě zvyšovat. Proto doufám i věřím, že nasazení hráčů zůstane stoprocentní, stejně tak jejich koncentrace, soustředěnost na každý jednotlivý trénink. Navzdory té zmíněné únavě, která poroste,“ pověděl Vykoukal.
Speciálně páteční náplň se dala bez přehánění označit za skutečný záhul, vyčerpaní plejeři ji končili takzvaně s jazykem na vestě. Čemuž se nedalo divit, když během velmi intenzivní hodiny následovala rychle za sebou různá cvičení plná bruslení i osobních soubojů s důrazem na pilování herních situací jeden na jednoho. Po závěrečné kombinaci start, brzda, otočka čtyřikrát za sebou plus sprint zpátky přes celé kluziště a navíc deset kliků, to vše dvakrát opakované většina aktérů sotva popadala dech. Načež si před odchodem na volný víkend vyslechla od svého lodivoda zaslouženou pochvalu.
„Tenhle trénink měl extrémní náročnost. Byl vyloženě objemový, v podstatě celý ve vysokých tepovkách. Klukům jsme s kolegou Ivo Peštukou dopředu řekli, co je čeká a aby počítali s tím, že je to bude hodně bolet. Účelem bylo do toho vědomě jít na plné koule, sáhnout si na dno a zvládnout to, prostě jít na morál. Což všichni akceptovali, těch šedesát intenzivních minut odmakali výborně,“ mohl Vykoukal vyslovit dílčí spokojenost. „Je znát, že hráči berou nutnost tvrdé práce za svou, neboť sami vědí, že pro stále těžší Chance ligu potřebují být opravdu kvalitně připravení. Jde o soutěž, jejíž rychlost se rok od roku pořád zvyšuje, byť třeba za cenu většího počtu chyb. A kdo se pořádně nenachystá, nemůže uspět. My chceme mít v daném směru čisté svědomí, že jsme udělali maximum.“
Na ledě nabírají objemy i formu v jestřábích barvách veškerá jména z aktuální soupisky A-týmu elhákáčka: brankáři Jakub Neužil, Daniel Dvořák a Kryštof Rochla, obránci Jaroslav Mrázek, Martin Novotný, Jakub Husa, Jakub Březák, David Chujac, Petr Krejčí a Jakub Muška, útočníci Tomáš Divíšek (po jarní operaci kyčle zatím trénuje individuálně, včetně bruslení), Tomáš Nouza, Václav Meidl, Lukáš Luňák, Lukáš Žálčík, Lukáš Krejčík, Roman Chlouba, Marek Račuk, Dominik Hrníčko, Tomáš Jandus, Petr Chlán a Kryštof Ouřada. K nim je potřeba připočítat gólmana Tomáše Štůralu, který se s mužstvem LHK připravuje na své zahraniční angažmá. A rovněž dvojici mladých borců Adama Popelku a Matěje Nováka, jež hanácký klub zkouší formou try-outu.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments