Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Trénujeme většinu dnů dvoufázově a rozdělení na dvě stejně početné skupiny. Zatím se to vyvíjí dobře, kluci pracují tak, jak mají. Vzhledem k vysoké náročnosti samozřejmě nastupuje únava a důležité bude umět se přes ni přenést natolik, abychom se opravdu kvalitně nachystali na sezónu,“ prozradil Večerníku v pátek po poledni, kdy skončila poslední jednotka tohoto tréninkového mikrocyklu, hlavní kouč prostějovských mužů Jiří Vykoukal.

Soudě podle dřiny, kterou jsme 2. srpna dopoledne na vlastní oči sledovali na kluzišti místní Víceúčelové haly – zimního stadionu, dostávají draví ptáci pořádně zabrat. „Úvodní týden byl po dovolené přece jen takový rozjížděcí, zatímco tento druhý probíhal z hlediska náročnosti mnohem ostřeji. A zátěž se v nejbližších čtrnácti dnech bude ještě zvyšovat. Proto doufám i věřím, že nasazení hráčů zůstane stoprocentní, stejně tak jejich koncentrace, soustředěnost na každý jednotlivý trénink. Navzdory té zmíněné únavě, která poroste,“ pověděl Vykoukal.
Speciálně páteční náplň se dala bez přehánění označit za skutečný záhul, vyčerpaní plejeři ji končili takzvaně s jazykem na vestě. Čemuž se nedalo divit, když během velmi intenzivní hodiny následovala rychle za sebou různá cvičení plná bruslení i osobních soubojů s důrazem na pilování herních situací jeden na jednoho. Po závěrečné kombinaci start, brzda, otočka čtyřikrát za sebou plus sprint zpátky přes celé kluziště a navíc deset kliků, to vše dvakrát opakované většina aktérů sotva popadala dech. Načež si před odchodem na volný víkend vyslechla od svého lodivoda zaslouženou pochvalu.
„Tenhle trénink měl extrémní náročnost. Byl vyloženě objemový, v podstatě celý ve vysokých tepovkách. Klukům jsme s kolegou Ivo Peštukou dopředu řekli, co je čeká a aby počítali s tím, že je to bude hodně bolet. Účelem bylo do toho vědomě jít na plné koule, sáhnout si na dno a zvládnout to, prostě jít na morál. Což všichni akceptovali, těch šedesát intenzivních minut odmakali výborně,“ mohl Vykoukal vyslovit dílčí spokojenost. „Je znát, že hráči berou nutnost tvrdé práce za svou, neboť sami vědí, že pro stále těžší Chance ligu potřebují být opravdu kvalitně připravení. Jde o soutěž, jejíž rychlost se rok od roku pořád zvyšuje, byť třeba za cenu většího počtu chyb. A kdo se pořádně nenachystá, nemůže uspět. My chceme mít v daném směru čisté svědomí, že jsme udělali maximum.“
Na ledě nabírají objemy i formu v jestřábích barvách veškerá jména z aktuální soupisky A-týmu elhákáčka: brankáři Jakub Neužil, Daniel Dvořák a Kryštof Rochla, obránci Jaroslav Mrázek, Martin Novotný, Jakub Husa, Jakub Březák, David Chujac, Petr Krejčí a Jakub Muška, útočníci Tomáš Divíšek (po jarní operaci kyčle zatím trénuje individuálně, včetně bruslení), Tomáš Nouza, Václav Meidl, Lukáš Luňák, Lukáš Žálčík, Lukáš Krejčík, Roman Chlouba, Marek Račuk, Dominik Hrníčko, Tomáš Jandus, Petr Chlán a Kryštof Ouřada. K nim je potřeba připočítat gólmana Tomáše Štůralu, který se s mužstvem LHK připravuje na své zahraniční angažmá. A rovněž dvojici mladých borců Adama Popelku a Matěje Nováka, jež hanácký klub zkouší formou try-outu.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments