Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prvním soupeřem prostějovských hokejistů v zápasové přípravě na novou sezónu 2019/2020 byl účastník evropské Ligy mistrů. Byť „jen“ z Polska. I tak úřadující šampióni této země GKS Tychy dali účastníkovi druhé nejvyšší soutěže ČR pěkně za vyučenou výrazným pětigólovým rozdílem, přičemž souboj proběhl v náhradním azylu města Jastrzebie.

Hosté nastoupili bez dvou útočných opor Tomáše Divíška a Marka Račuka, kteří po jarně-letních operacích ještě netrénují naplno, kvůli sešitému šrámu v obličeji z tréninku chyběl i další ofenzivní tahoun Tomáš Nouza. Kouč elhákáčka navíc dopředu avizoval, že své svěřence nebude před úvodním přátelákem nijak šetřit a mužstvo do něj půjde z plné přípravy, mimochodem hodně náročné.
Navzdory těmto faktům i nesporné kvalitě soupeře – momentálně nejsilnějšího ze všech polských klubů – byl začátek střetnutí vyrovnaný, moravští vyslanci dokonce měli několik slibných příležitostí. Neproměnili je však, a domácí následně převzali aktivitu, postupem času měli o něco navrch. A především prokázali nepoměrně vyšší produktivitu.
Po vstupní třetině vedli o dvě trefy, v prostřední části přidali další dva kusy. Teprve zkraje třetí periody se premiérově prosadili i Jestřábi zásluhou dvojice mladíků, když bek Petr Krejčí přihrál forvardovi Kryštofu Ouřadovi a ten snížil na 4:1. Leč šlo o planou naději na zdramatizování průběhu, neboť vyspělý protivník pečetil dvěma brankami včetně závěrečné při power play do opuštěné klece na konečných 6:1.
„Zápas hodnotím i přes výrazně nepříznivý výsledek kladně, byl to pro nás velice dobrý test. Tychy mají hodně zkušený mančaft, který je dlouho pohromadě, jde v podstatě o polský nároďák doplněný několika Kanaďany a Rusy. Sice jsme jasně podlehli, ale hra z naší strany nebyla vzhledem ke všem okolnostem většinu času vůbec špatná. V únavě z náročné přípravy kluci hokejově nepropadli, sehraní domácí však předvedli velmi kvalitní výkon. Byli silní na puku, věděli o sobě a na rozdíl od nás dávali góly,“ zhodnotil první přípravné utkání kormidelník LHK Jestřábi Prostějov Jiří Vykoukal.
Druhý zápas sehrají jeho svěřenci už zítra, tj. v úterý 13. srpna, na ledě Jihlavy proti tamní Dukle. Domácí premiéru před svými příznivci si odbudou tento čtvrtek 15. srpna proti Třebíčí, duel odstartuje na ledě Víceúčelové haly-zimního stadionu v 18.00 hodin. 1. PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ
GKS Tychy – LHK Jestřábi Prostějov 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Kotlorz (Galant), 19. Szchechura (Pociecha, Cichy), 30. Kotlorz (Galant, Witecki), 37. Szchechura (Pociecha), 49. Komorski (Klimenko), 59. Cichy – 41. Ouřada (Krejčí).
Sestava Prostějova: Neužil – Husa, Krejčí, Novotný, Březák, Mrázek, Chujac, Brančík – Krejčík, Chlán, Ouřada – Žálčík, Novák, Chlouba – Luňák, Meidl, Jandus – Hrníčko, Popelka, Peštuka. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments