Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Šestý i sedmý přátelský zápas ve vrcholící přípravě na novou sezónu 2019/2020 absolvovali hokejisté LHK Jestřábi Prostějov na vlastním ledě proti kvalitním soupeřům. V obou sice o kousek padli, leč přesto zanechali po herní stránce solidní dojem.

V úterý s Duklou Jihlava Hanáci výborně začali, ale z úvodního tlaku nic nevytěžili a poté zaslouženě nabrali tříbrankovou ztrátu. Kterou však v poslední periodě málem zlikvidovali, ve vzduchu doslova viselo ještě víc, než „pouze“ dotažení na 2:3. „Vyšlo nám velice dobře prvních deset minut. Pak jsme bohužel inkasovali ve vlastní přesilovce, což tým srazilo dolů, naše hra se následně rozpadla. Druhou třetinu jsme odehráli vyloženě špatně, se spoustou zkažených přihrávek, špatných rozhodnutí i chyb v systému. Aspoň že ve třetí části přišlo výrazné zlepšení, tam už měl náš hokej úplně jiné parametry,“ shrnul souboj s favoritem Chance Ligy hlavní trenér elhákáčka Jiří Vykoukal.
Páteční večer pak nabídl divácky lákavé menu: duel ptačí dravci versus extraligové Vítkovice! Pokud si odmyslíme silně vyhrocené aspekty střetnutí, jež se postupně zvrhlo v ostrou řežbu a vše podrobně popisujeme na jiných místech dnešního Večerníku, svedl prostějovský mančaft s papírově kvalitnějším celkem naprosto vyrovnanou partii. Jediný zásadní rozdíl spočíval ve vyšší efektivitě HC RIDERA, což vedlo k nedohranému výsledku 2:4. „Myslím, že jsme nehráli špatně, celkově to byl kvalitní zápas. I když led v tom horku tolik nedržel a puky se na něm zastavovaly víc než jindy. Také během utkání rostla nervozita hlavně ze strany hostů, bylo hodně faulů i vyloučených. Určitě jsme měli ze spousty přesilovek využít nejen tu jednu úspěšnou, celkově jsme neproměnili řadu šancí. A rozhodl gól inkasovaný po naší hrozné chybě na vlastní modré čáře, což je škoda. Zajímavý boj jsme rozhodně nemuseli prohrát,“ hodnotil Vykoukal bitvu, kterou s klubovým vedením účastníka elitní tuzemské soutěže vyjednal šéf Jestřábů Jaroslav Luňák. „Extraliga proti první lize většinou nechce hrávat, proto my jsme určitě rádi za takovou konfrontaci. Byť se závěr trochu zvrhnul. V každém případě jsme některé pasáže zvládali kvalitně a jiné hůře, střídali jsme vydařené momenty s tradičními chybami. Celkově myslím, že směrem k blížící se soutěži šlo o hodně přínosnou prověrku,“ zdůraznil Vykoukal, který během obou těsně ztracených přáteláků protočil kompletní soupisku kromě veterána Tomáše Divíška stále laborujícího s plně nedoléčenou kyčlí.
Mezi tyčemi se prostřídali Jakub Neužil (úterý) i Daniel Dvořák (pátek), přičemž druhý jmenovaný zazářil už na předchozím reprezentačním srazu ČR U20, když byl na Turnaji čtyř v Rusku vyhlášen nejlepším gólmanem celé akce. Za mládežnický nároďák chystající se na domácí mistrovství světa dvacetiletých koncem roku přitom odchytal duely proti Rusům (1:4) a Švédům (4:1). „Šanci dostávají i dál budou dostávat oba brankáři a uvidíme, komu z nich to zrovna líp půjde,“ odtušil prostějovský kouč.
Generálka na soutěžní start čeká muže LHK v úterý 3. září od 18.00 hodin na kluzišti HC Frýdek-Místek. „Postupně už ladíme formu na ligu, pro tenhle poslední zápas přípravy nechystáme nic speciálního. Kluci by měli mít všechno zažité a pochopitelně chceme ve Frýdku odehrát co nejlepší utkání. Důležité taky je, aby se nikdo nezranil,“ přál si Jiří Vykoukal.
Nadcházející ročník Chance ligy otevře jeho letka příští středu 11. září od 18.00 hodin v Přerově, načež domácí premiéra proti Chomutovu byla ze soboty přeložena na pátek 13. září se začátkem v 18.00 hodin!

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments