Dobrý večer, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Šestý i sedmý přátelský zápas ve vrcholící přípravě na novou sezónu 2019/2020 absolvovali hokejisté LHK Jestřábi Prostějov na vlastním ledě proti kvalitním soupeřům. V obou sice o kousek padli, leč přesto zanechali po herní stránce solidní dojem.

V úterý s Duklou Jihlava Hanáci výborně začali, ale z úvodního tlaku nic nevytěžili a poté zaslouženě nabrali tříbrankovou ztrátu. Kterou však v poslední periodě málem zlikvidovali, ve vzduchu doslova viselo ještě víc, než „pouze“ dotažení na 2:3. „Vyšlo nám velice dobře prvních deset minut. Pak jsme bohužel inkasovali ve vlastní přesilovce, což tým srazilo dolů, naše hra se následně rozpadla. Druhou třetinu jsme odehráli vyloženě špatně, se spoustou zkažených přihrávek, špatných rozhodnutí i chyb v systému. Aspoň že ve třetí části přišlo výrazné zlepšení, tam už měl náš hokej úplně jiné parametry,“ shrnul souboj s favoritem Chance Ligy hlavní trenér elhákáčka Jiří Vykoukal.
Páteční večer pak nabídl divácky lákavé menu: duel ptačí dravci versus extraligové Vítkovice! Pokud si odmyslíme silně vyhrocené aspekty střetnutí, jež se postupně zvrhlo v ostrou řežbu a vše podrobně popisujeme na jiných místech dnešního Večerníku, svedl prostějovský mančaft s papírově kvalitnějším celkem naprosto vyrovnanou partii. Jediný zásadní rozdíl spočíval ve vyšší efektivitě HC RIDERA, což vedlo k nedohranému výsledku 2:4. „Myslím, že jsme nehráli špatně, celkově to byl kvalitní zápas. I když led v tom horku tolik nedržel a puky se na něm zastavovaly víc než jindy. Také během utkání rostla nervozita hlavně ze strany hostů, bylo hodně faulů i vyloučených. Určitě jsme měli ze spousty přesilovek využít nejen tu jednu úspěšnou, celkově jsme neproměnili řadu šancí. A rozhodl gól inkasovaný po naší hrozné chybě na vlastní modré čáře, což je škoda. Zajímavý boj jsme rozhodně nemuseli prohrát,“ hodnotil Vykoukal bitvu, kterou s klubovým vedením účastníka elitní tuzemské soutěže vyjednal šéf Jestřábů Jaroslav Luňák. „Extraliga proti první lize většinou nechce hrávat, proto my jsme určitě rádi za takovou konfrontaci. Byť se závěr trochu zvrhnul. V každém případě jsme některé pasáže zvládali kvalitně a jiné hůře, střídali jsme vydařené momenty s tradičními chybami. Celkově myslím, že směrem k blížící se soutěži šlo o hodně přínosnou prověrku,“ zdůraznil Vykoukal, který během obou těsně ztracených přáteláků protočil kompletní soupisku kromě veterána Tomáše Divíška stále laborujícího s plně nedoléčenou kyčlí.
Mezi tyčemi se prostřídali Jakub Neužil (úterý) i Daniel Dvořák (pátek), přičemž druhý jmenovaný zazářil už na předchozím reprezentačním srazu ČR U20, když byl na Turnaji čtyř v Rusku vyhlášen nejlepším gólmanem celé akce. Za mládežnický nároďák chystající se na domácí mistrovství světa dvacetiletých koncem roku přitom odchytal duely proti Rusům (1:4) a Švédům (4:1). „Šanci dostávají i dál budou dostávat oba brankáři a uvidíme, komu z nich to zrovna líp půjde,“ odtušil prostějovský kouč.
Generálka na soutěžní start čeká muže LHK v úterý 3. září od 18.00 hodin na kluzišti HC Frýdek-Místek. „Postupně už ladíme formu na ligu, pro tenhle poslední zápas přípravy nechystáme nic speciálního. Kluci by měli mít všechno zažité a pochopitelně chceme ve Frýdku odehrát co nejlepší utkání. Důležité taky je, aby se nikdo nezranil,“ přál si Jiří Vykoukal.
Nadcházející ročník Chance ligy otevře jeho letka příští středu 11. září od 18.00 hodin v Přerově, načež domácí premiéra proti Chomutovu byla ze soboty přeložena na pátek 13. září se začátkem v 18.00 hodin!

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar