Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

K hodně překvapivé změně v hráčském kádru prostějovských hokejistů rovnající se náhlému šoku došlo uprostřed minulého týdne. Netýkala se však žádného ze tří zkoušených plejerů, nýbrž nečekaně někoho úplně jiného. Útočníka Romana Chlouby, který ze dne na den v LHK Jestřábi skončil! A místo něho okamžitě přišel jiný forvard Jan Berger.

Zprávu o překvapivém střídání stráží v kabině prostějovských hokejistů, kterou opustila velká předsezónní posila, aby se v útrobách „zimáku“ objevila tvář, jenž původně měla brázdit extraligové ledy v dresu Mounfieldu HK, přinesl ve čtvrtek 29. srpna klubový web Jestřábů. Co za nečekaným zásahem do kádru stálo?
„Roman Chlouba je nesmírně hodný kluk i dobrý hokejista, ale myslíme si, že potřebujeme v útoku víc důrazu. Naskytla se nám možnost angažovat z Hradce Králové Jana Bergera a ten nám jej přinese. Od Honzy očekáváme zvýšení důrazu v našich útočných řadách, dohrávání osobních soubojů a práci v předbrankovém prostoru. Jeden hráč nás musel opustit a volba padla na Romana, kterému bychom chtěli poděkovat za ty měsíce, co s námi byl. A přejeme mu i jeho rodině hodně štěstí, úspěchů a zdraví, ať se jim všem daří,“ vysvětloval poněkud překvapivý krok sportovní manažer a kouč elhákáčka Jiří Vykoukal na internetových stránkách klubu.
O den později večer po duelu s Vítkovicemi sdělil Večerníku ještě další podrobnosti. „Byla to akce kulový blesk. Naskytla se nám příležitost dovést sem Honzu Bergera, tím pádem jsem potřebovali uvolnit jedno místo v útoku. A volba padla na Romana Chloubu, takhle to dopadlo. Nic jiného za jeho koncem v Prostějově není,“ ujistil Vykoukal.
Čerstvá posila si proti HC RIDERA hned připsala jednu asistenci, spoustu herní aktivity i vítěznou bitku půldruhé minuty před koncem. „Honza byl hodně vidět před oběma bránami, on je skutečně důrazný hráč. Vyniká aktivitou včetně zodpovědného vracení se dozadu a já věřím, že pro nás bude přínosem,“ pověděl Vykoukal.
Naopak musel oželet rýsující se služby jiné potenciální akvizice do ofenzivy. „Martin Heřman u nás bohužel působit nebude, vrací se do extraligy,“ stručně trenér vysvětlil, proč avizovaná posila nenastoupila do úterního přáteláku s Jihlavou. Jiné dva try-outy probíhající mnohem delší dobu však přinesly úspěch, neboť obránce David Brančík i útočník Matěj Novák byli definitivně zařazeni na prostějovskou soupisku 2019/2020. „Oba by měli brzy podepsat smlouvy a počítáme s nimi. Matěje přitom máme na hostování z Komety Brno, kde může nastupovat na střídavé starty,“ prozradil vládce jestřábí letky. 

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments