Příjemnou noc, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

K hodně překvapivé změně v hráčském kádru prostějovských hokejistů rovnající se náhlému šoku došlo uprostřed minulého týdne. Netýkala se však žádného ze tří zkoušených plejerů, nýbrž nečekaně někoho úplně jiného. Útočníka Romana Chlouby, který ze dne na den v LHK Jestřábi skončil! A místo něho okamžitě přišel jiný forvard Jan Berger.

Zprávu o překvapivém střídání stráží v kabině prostějovských hokejistů, kterou opustila velká předsezónní posila, aby se v útrobách „zimáku“ objevila tvář, jenž původně měla brázdit extraligové ledy v dresu Mounfieldu HK, přinesl ve čtvrtek 29. srpna klubový web Jestřábů. Co za nečekaným zásahem do kádru stálo?
„Roman Chlouba je nesmírně hodný kluk i dobrý hokejista, ale myslíme si, že potřebujeme v útoku víc důrazu. Naskytla se nám možnost angažovat z Hradce Králové Jana Bergera a ten nám jej přinese. Od Honzy očekáváme zvýšení důrazu v našich útočných řadách, dohrávání osobních soubojů a práci v předbrankovém prostoru. Jeden hráč nás musel opustit a volba padla na Romana, kterému bychom chtěli poděkovat za ty měsíce, co s námi byl. A přejeme mu i jeho rodině hodně štěstí, úspěchů a zdraví, ať se jim všem daří,“ vysvětloval poněkud překvapivý krok sportovní manažer a kouč elhákáčka Jiří Vykoukal na internetových stránkách klubu.
O den později večer po duelu s Vítkovicemi sdělil Večerníku ještě další podrobnosti. „Byla to akce kulový blesk. Naskytla se nám příležitost dovést sem Honzu Bergera, tím pádem jsem potřebovali uvolnit jedno místo v útoku. A volba padla na Romana Chloubu, takhle to dopadlo. Nic jiného za jeho koncem v Prostějově není,“ ujistil Vykoukal.
Čerstvá posila si proti HC RIDERA hned připsala jednu asistenci, spoustu herní aktivity i vítěznou bitku půldruhé minuty před koncem. „Honza byl hodně vidět před oběma bránami, on je skutečně důrazný hráč. Vyniká aktivitou včetně zodpovědného vracení se dozadu a já věřím, že pro nás bude přínosem,“ pověděl Vykoukal.
Naopak musel oželet rýsující se služby jiné potenciální akvizice do ofenzivy. „Martin Heřman u nás bohužel působit nebude, vrací se do extraligy,“ stručně trenér vysvětlil, proč avizovaná posila nenastoupila do úterního přáteláku s Jihlavou. Jiné dva try-outy probíhající mnohem delší dobu však přinesly úspěch, neboť obránce David Brančík i útočník Matěj Novák byli definitivně zařazeni na prostějovskou soupisku 2019/2020. „Oba by měli brzy podepsat smlouvy a počítáme s nimi. Matěje přitom máme na hostování z Komety Brno, kde může nastupovat na střídavé starty,“ prozradil vládce jestřábí letky. 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar