Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

K hodně překvapivé změně v hráčském kádru prostějovských hokejistů rovnající se náhlému šoku došlo uprostřed minulého týdne. Netýkala se však žádného ze tří zkoušených plejerů, nýbrž nečekaně někoho úplně jiného. Útočníka Romana Chlouby, který ze dne na den v LHK Jestřábi skončil! A místo něho okamžitě přišel jiný forvard Jan Berger.

Zprávu o překvapivém střídání stráží v kabině prostějovských hokejistů, kterou opustila velká předsezónní posila, aby se v útrobách „zimáku“ objevila tvář, jenž původně měla brázdit extraligové ledy v dresu Mounfieldu HK, přinesl ve čtvrtek 29. srpna klubový web Jestřábů. Co za nečekaným zásahem do kádru stálo?
„Roman Chlouba je nesmírně hodný kluk i dobrý hokejista, ale myslíme si, že potřebujeme v útoku víc důrazu. Naskytla se nám možnost angažovat z Hradce Králové Jana Bergera a ten nám jej přinese. Od Honzy očekáváme zvýšení důrazu v našich útočných řadách, dohrávání osobních soubojů a práci v předbrankovém prostoru. Jeden hráč nás musel opustit a volba padla na Romana, kterému bychom chtěli poděkovat za ty měsíce, co s námi byl. A přejeme mu i jeho rodině hodně štěstí, úspěchů a zdraví, ať se jim všem daří,“ vysvětloval poněkud překvapivý krok sportovní manažer a kouč elhákáčka Jiří Vykoukal na internetových stránkách klubu.
O den později večer po duelu s Vítkovicemi sdělil Večerníku ještě další podrobnosti. „Byla to akce kulový blesk. Naskytla se nám příležitost dovést sem Honzu Bergera, tím pádem jsem potřebovali uvolnit jedno místo v útoku. A volba padla na Romana Chloubu, takhle to dopadlo. Nic jiného za jeho koncem v Prostějově není,“ ujistil Vykoukal.
Čerstvá posila si proti HC RIDERA hned připsala jednu asistenci, spoustu herní aktivity i vítěznou bitku půldruhé minuty před koncem. „Honza byl hodně vidět před oběma bránami, on je skutečně důrazný hráč. Vyniká aktivitou včetně zodpovědného vracení se dozadu a já věřím, že pro nás bude přínosem,“ pověděl Vykoukal.
Naopak musel oželet rýsující se služby jiné potenciální akvizice do ofenzivy. „Martin Heřman u nás bohužel působit nebude, vrací se do extraligy,“ stručně trenér vysvětlil, proč avizovaná posila nenastoupila do úterního přáteláku s Jihlavou. Jiné dva try-outy probíhající mnohem delší dobu však přinesly úspěch, neboť obránce David Brančík i útočník Matěj Novák byli definitivně zařazeni na prostějovskou soupisku 2019/2020. „Oba by měli brzy podepsat smlouvy a počítáme s nimi. Matěje přitom máme na hostování z Komety Brno, kde může nastupovat na střídavé starty,“ prozradil vládce jestřábí letky. 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments