Dobrý večer, dnes je úterý 17.9.2019
svátek slaví Naděžda,
zítra Kryštof

Poslední přípravný duel před startem Chance ligy mužů ČR 2019/20 absolvovali prostějovští hokejisté na ledě HC Frýdek-Místek. Skvěle se jim tam vydařil úvod, první třetinu vyhráli o tři góly. Soupeř pak sice dokázal vyrovnat, ale divokou a brankově vydatnou přetahovanou nakonec přece jen ovládli ptačí dravci.

HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov 4:6 (1:4, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Klimša (Kalus), 37. Klimša (Stuchlík, Zahradníček), 41. Mikulík (Kvasnica, Kudla), 43. Motloch (Michálek) – 6. Berger (Žálčík, Muška), 11. Ouřada (Krejčík, Muška), 13. Kafka (Nouza, Hrníčko), 16. Nouza (Krejčík, Ouřada), 47. Kafka (Račuk, Žálčík), 60. Račuk (Berger).
Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300.
Sestava Frýdku-Místku: Malík – Kudla, Hrachovský, Zahradníček, Michálek, Adámek, Rufer – Kvasnica, Mikulík, Motloch – Flok, Przybyla, Martynek – Kalus, Stuchlík, Klimša – Geidl, Konečný, Stránský. Trenéři: Vlastimil Wojnar a Jozef Daňo.
Sestava Prostějova: Neužil – Novotný, Husa, Krejčí, Březák, Mrázek, Muška, Brančík – Žálčík, Račuk, Berger – Hrníčko, Kafka, Nouza – Meidl, Luňák, Jandus – Ouřada, Chlán, Krejčík – Novák. Trenéři: Jiří Vykoukal a Ivo Peštuka.

Jestřábi nastoupili s Neužilem v bráně, chyběli jen stále plně neuzdravený forvard Divíšek a mladý bek Chujac. Naopak do centru druhé útočné řady se na zkoušku postavil zkušený plejer Petr Kafka, který měl následně velký podíl na celkovém triumfu.
Hned zkraje střetnutí měli hosté přesilovku, kterou sice nevyužili, ale přesto už v 6. minutě otevřeli skóre. Žálčík získal puk, okamžitě jej vypálil na Malíka, ten vyrazil a Berger pohotově doklepl – 0:1. Za šedesát vteřin však bylo srovnáno zásluhou Klimši, jenž bez váhání potrestal hrubku v rozehrávce LHK – 1:1. V 9. předvedl důležitý zákrok Neužil, když zlikvidoval tutovku Martynka. O dvě minuty později totiž Hanáci nasadili ke svému trháku tím, že Ouřada krásnou ranou vymetl levou šibenici – 1:2. Zanedlouho Kafka napálil volný puk a Malíka procedil z úhlu mezi betony – 1:3. No a v 16. minutě bleskové odskočení do slibného náskoku zvýraznil Nouza nádhernou dělovkou z první pod víko – 1:4!
Ještě veseleji mohla rozdováděná eskadra poletovat na začátku prostřední části, ovšem to by Jandus i Hrníčko nesměli v loženkách ztroskotat na Malíkovi. Poté se ke slovu víc dostali Rysi, nicméně Neužil vystřihl několik jistých zákroků proti střeleckým pokusům. Neuspěl ani Geidl v 35., své sólo finalizoval mimo klec. Za dvě minuty však již severomoravská omladina snížila opět díky Klimšovi a jeho proměněné početní výhodě – 2:4.
Domácím tenhle moment evidentně vlil do žil novou energii, kterou v nástupu do poslední periody přetavili v bleskové vyrovnání. Čas 40.15: na konci rychlé kombinace byla hezká trefa Mikulíka – 3:4. Čas 42.45: Motloch natáhl k jedovce zleva a propálil Neužila – 4:4. Naštěstí prostějovské borce špatná pasáž zápasu nezlomila, naopak zvládli hbitě zareagovat vítězným gólem. Ve 47. minutě bezprostředně po vypršení přesilové hry zúročil mohutný tlak Kafka, jemuž pomohlo zaváhání frýdecko-místecké defenzivy – 4:5. Ve zbytku mače tým elhákáčka s přehledem kontroloval výsledek, jenž ze slibných možností nezvýraznili Žálčík ani Berger. Teprve jednačtyřicet sekund před závěrečnou sirénou zpečetil při power play HC do opuštěné svatyně Račuk – 4:6!

ÚSTY TRENÉRŮ

Vlastimil WOJNAR – HC Frýdek-Místek
„Rozhodl asi začátek, tam nám to uteklo. Samozřejmě také chyby opakující se neustále, momentálně v přípravě pořád dokola. I přesto jsme vyrovnali z 1:4 na 4:4 a musím říct, že to teda smekám klobouk před klukama. Druhý rozhodující moment byla neubráněná přesilovka soupeře, těsně po ní dal pátý gól. My jsme potom měli možnost vyrovnat z naší přesilovky, ale bohužel jsme ji neproměnili.“

Jiří VYKOUKAL – LHK Jestřábi Prostějov
„Nevím přesně, co zápas rozhodlo. Ale ve třetí části jsme měli přesilovku, kterou jsme využili, což byl důležitý okamžik. Když jsme totiž dostali dva góly na začátku poslední třetiny, tak jsme si říkali, že zápas chceme dohrát výsledkem 4:4, který zrovna je. Ale pak jsme dali branku v té přesilovce a dokázali už výsledek udržet, v závěru do prázdné ještě pojistit.“